Kategorie

WHISKY SZKOCKA BLENDED 

96 prod.
 • 259,00 zł W magazynie

  Compass Box "The Spice Tree" jest to połączenie dwóch whisky produkowanych w regionie Highland oraz jednej wytwarzanej w Speyside, Teaninich, Dailuaine, Clynelish. Whisky te poddawane są procesowi przedłużonego starzenia w beczkach wykonanych z dębu francuskiego i o mocno wypalonych wiekach. Alkohol ten charakteryzuje się słodko-pikantnym charakterem z...

  259,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 155,00 zł W magazynie

  Chivas Regal Extra jest to nowa wersja whisky stworzona przez markę Chivas. Alkohol ten charakteryzuje się bogatym, słodkawym smakiem z owocowymi akcentami. Jest to połączenie rzadkich rodzajów whisky single malt poddawanych dojrzewaniu w beczkach po hiszpańskim sherry- Oloroso.

  155,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 214,00 zł W magazynie

  Clubhouse Golfball Twilight 10 YO jest to klasyczna whisky pochodząca z regionu Speyside. Jest to alkohol będący idealnym wzorem szkockiej whisky. Trunek świeży, idealnie zrównoważony.

  214,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 469,00 zł W magazynie

  Johnnie Walker Explorer's Club Collection The God Route jest to wersja, która dojrzewa w specjalnie wybranych beczkach wykonanych z dębu amerykańskiego. Bogaty smak z wyczuwalnym ananasem, rodzynkami oraz gujawą.

  469,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 839,00 zł W magazynie

  Johnnie Walker Explorer's Club Collection The Royal Route jest to wersja, która powstała by uczcić podróże Johna Walkera, które odbywał w poszukiwaniu rynków, na których mógłby sprzedać swoją whisky. Nazwa The Royal Route związana jest ze szlakiem handlowym prowadzącym z Dalekiego Wschodu do starożytnych państw. PRODUKT NA ZAMÓWIENIE!!! CZAS REALIZACJI...

  839,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 779,00 zł W magazynie

  Johnnie Walker XR 21 YO jest to limitowana edycja, która jest kompozycją destylatów pochodzących z Waterloo Distillery z ostatniej partii. Jest to połączenie około 40 destylatów, które dojrzewają od 10 do 30 lat. Alkohol w zachwycającej karafce w kształcie korony.

  779,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 255,00 zł W magazynie

  Clubhouse Golfball Nightcap 15 YO jest to whisky należąca do grona nazywanych doskonałymi, czy też wyśmienitymi whisky. Idealnie skomponowana z długim wykończeniem charakteryzującym się słodkimi akcentami. 

  255,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 129,00 zł W magazynie

  Chivas Regal 12 YO to znakomita szkocka whisky blended, która charakteryzuje się delikatnym zapachem.

  129,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 29,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Ballantine's Finest jest to połączenie ponad 40 najlepszych szkockich whisky. Ta doskonała kompozycja charakteryzuje się delikatnym smakiem z wyczuwalnym wrzosowym miodem, wanilią, jabłkami i mleczną czekoladą. 

  29,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 529,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Chivas Revolve jest to limitowana edycja Chivas 17 YO  w rozpoznawalnej okrągłej butelce w kolorze czarnym. Jest to łagodna whisky z regionu Speyside o niezwykłym zapachu. W smaku gładka z akcentem karmelu i miodu, wykończenie długie.

  529,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 577,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Famous Grouse jest to połączenie najlepszych whisky słodowych, np. Highland Park, Macallan i doskonałych, delikatnych whisky zbożowych. Dzięki takiej kompozycji whisky jest jedwabista oraz delikatna w smaku, w którym wyczujemy biszkopty, karmel, trawę, lukrecję i korzenie.

  577,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 467,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Famous Grouse 16 YO jest to połączenie ośmiu whisky, które poddawane są procesowi dojrzewania w beczkach po amerykańskim burbonie i hiszpańskiej sherry. 

  467,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 149,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Smoky Goat jest to wyśmienita whisky szkocka typu blended, wyróżnia się delikatnym słodkawym zapachem z nutami torfu.

  149,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 153,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Famous Grouse Black jest to bardziej intensywna wersja standardowego Famous Grouse.  Whisky ta jest efektem współpracy The Famous Grouse i Islay Malt Whiskies.

  153,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 2 021,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Stratheden Vintage jest to limitowana edycja 1000 egzemplarzy. Whisky ta jest kompozycją starannie wybranych single maltów, które dojrzewały przez okres od 25 do 35 lat. Alkohol ten wyróżnia się złota barwą, w pierwszej chwili zapach skóry i ciasta z maderą oraz gruszki zamienia się w toffee i słodkawy tytoń. Smak słodkawo-pieprzny z odrobiną soli.

  2 021,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 79,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Whyte&Mackay  jest to połączenie składające się głównie z Dalmore, ale także z Tomintoul oraz Fettercairn. Whisky ta wyróżnia się zmieszaniem destylatów słodowych i ich wspólnym dojrzewaniu w beczkach po sherry przez kilka miesięcy. Po tym zabiegu dodawane są do nich destylaty żytnie, po połączeniu whisky ponownie przelewana jest do beczek na okres kilku...

  79,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 715,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Chivas Ultis zotał stworzony przez aktualnego Master Blendera- Colina Scotta dla uczczenia pracy pięciu Master Blenderów- Charles'a Howarda, Allana Baillie'a, Jimmiego Langa, Charles'a Juliana oraz Colina Scotat. Jest to połączenie ulubionych whisky single malt każdego z nich.

  715,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 2 452,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Chivas 18 Pininfarina jest efektem pracy dwóch wybitnych marek- Chivas oraz Pininfarina- włoskiego biura projektowego, które ma na swoim koncie projekty Ferrari i Maserati. Marki te dzięki trzyletniej współpracy stworzyły niesamowity produkt, upamiętniając najważniejsze dla nich wartości, styl, rzemiosło oraz tradycję.

  2 452,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 13 999,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Chivas Regal The Icon jest to whisky Chivas Regal w najlepszej z możliwych wersji. Jest to kompozycja zapomnianych jednak wyjątkowych blendów dzięki, którym whisky nabiera niepowtarzalnego charakteru, łagodnego posmaku oraz wykończenia, które na długo zostanie w pamięci.

  13 999,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 239,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  WEMYSS MALTS Treacle Chest First-Fill Sherry Cask Highland Blended Malt, to doskonałej jakości, oryginalny alkohol, wytwarzany w znanej destylarni. Whisky ta zainteresuje osoby poszukujące oryginalnego smaku, ale i wyrafinowanego oraz jedynego w swoim rodzaju zapachu. Wszystko to zostało zamknięte w pięknej, szklanej butelce. Alkohol o mocy 46%.

  239,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 219,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  WEMYSS MALTS Vanilla Burst First-Fill Bourbon Barrels Speyside Blended Malt, to oryginalny trunek, do produkcji którego wykorzystuje się starannie wyselekcjonowane składniki i krystalicznie czystą, świeżą wodę. Moc trunku określono na wartość 46%. To przyjemna, delikatna,  ale aromatyczna whisky.

  219,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej

Whisky szkocka blended powstaje przez zmieszanie whisky single malt z kilkunastoma lub kilkudziesięcioma rodzajami whisky zbożowej (grain whisky). Według dostępnych źródeł Szkoci, chcąc zwiększyć sprzedać, spopularyzować spożycie złotego trunku oraz obniżyć jego cenę zmieszali w odpowiednich proporcjach droższą whisky słodową ze znacznie tańszą w produkcji whisky zbożową. Należy przy tym dodać, że im więcej w składzie whisky single malt tym wyższa jakość i cena whisky blended.

Różnice między whisky blended a whisky single malt

Whisky zbożowe używane w procesie mieszania (blended), produkowane są znacznie tańszym sposobem niż whisky słodowe, ponieważ zacier zbożowy destylowany jest kolumnowo, a nie w miedzianych alembikach jak w przypadku wytwarzania whisky słodowej. Destylacja kolumnowa jest powtarzalnym i bardziej przewidywalnym procesem niż tradycyjna alembikowa destylacja, jednak ostateczny smak whisky szkockiej blended może także być bogaty i zróżnicowany. Whisky blended jest produktem zdecydowaniem bardziej masowym niż jej szlachetniejsze gatunki single malt.

Historia powstania whisky szkockiej blended

Upowszechnienie procesu destylacji ciągłej, dzięki skonstruowaniu w 1823 roku przez Irlandczyka Aeneas’a Coffey’a specjalnej aparatury doprowadziło do przełomowego momentu w historii whisky. W latach 50 XIX w. firma Andrew Usher & Co przeprowadziła po raz pierwszy proces kupażowania whisky tj. mieszania whisky słodowej ze zbożową. Jednak to firma John Walker & Sons z Kilmarnock w 1865 roku wprowadziła do sprzedaży pierwszą whisky blended – whisky Walker’s Old Highland, będąca efektem zmieszania whisky zbożowej i słodowych whisky z regionu Highlands. Destylacja ciągła okazała się bardziej wydajna i tańsza, a uzyskane blendy powszechniejsze i znacznie bardziej uniwersalne. Nazwy whisky blended pochodzą jednak nie od nazw destylarni jak ma to miejsce w przypadku whisky słodowej, a często od nazwisk właścicieli destylarni np. wspomniany Johny Walker czy Chivas Regal.

Jak powstaje whisky blended?

Produkcję whisky blended należy podzielić na poszczególne fazy. Wykorzystana często jako baza, whisky ze słodu jęczmiennego jest wytwarzana zgodnie z przyjętym procesem obejmującym słodowanie, następnie zacieranie, fermentację, dwukrotną destylację w miedzianych alembikach oraz dojrzewanie przynajmniej trzy lata w dębowych beczkach. Z kolei whisky zbożowe wykorzystane w blendach w odpowiednich proporcjach powstają w mniej złożony sposób. W przypadku whisky słodowej miedziane alembiki po każdym cyklu produkcyjnym należy opróżnić, oczyścić i przygotować na nową produkcję, co jest nie tylko czasochłonne, ale i kosztowne. Wynalezienie aparatu do destylacji ciągłej umożliwiło rozpoczęcie przemysłowej produkcji whisky z praktycznie każdego zboża, proces produkcji okazał się znacznie tańszy i wydajniejszy niż whisky ze słodu jęczmiennego. Tutaj etapy obejmują wybór zboża innego niż słód jęczmienny (najczęściej jest pszenica, żyto lub kukurydza), kolejny etap to przygotowanie zacieru zbożowego, fermentacja, destylacja kolumnowa oraz dojrzewanie destylatu, przeważnie w nowych beczkach dębowych. Gotowa whisky zbożowa jest wykorzystana wraz z whisky słodową w procesie kupażowania, czyli mieszania w określonych proporcjach obu gatunków whisky w celu wytwarzania whisky blended o określonych walorach smakowych i zapachowych.

Proces kupażowania whisky (mieszania, blended)

Proces kupażowania uważany jest za nie lada sztukę i to mistrzom kupożowania (master blenders) zawdzięcza się niewątpliwy sukces whisky na świecie. Whisky blended pozwala na uzyskanie nowych nut smakowych i aromatów zapachowych. Obniżenie ceny oraz złagodzenie smaku whisky single malt umożliwiło na umasowienie whisky na świecie i dotarcie do większej grupy klientów.
Zadaniem mistrza kupażu jest zachowanie ciągłości i powtarzalności smaku danego blendu. Dzięki fenomenalnemu zmysłowi powonienia i smaku, są oni w stanie odtworzyć mieszankę z wielu pojedynczych whisky. Destylaty dojrzewające w różnych beczkach posiadają odmienne walory smakowe i aromatyczne, whisky dojrzewająca po cherry zyskuje słodkie nuty, po bourbonie idące w stronę smaku wanilii, z kolei po porto zdecydowanie bardziej intensywne. Skomponowanie mieszanki w taki sposób, aby wychwycić i zatrzymać interesujące niuanse, również w taki sposób, aby końcowy efekt był spójny, poprzedzone jest latami prób i błędów. Doświadczeni kiperzy dbają, aby uzyskana mieszanka zachowała subtelny charakter każdego ze składników, tak aby razem połączone tworzyły również smaczną całość.

Serwowanie whisky szkockiej blended

Whisky blended z uwagi na swoją powszechność często jest używana do tworzenia rozmaitych drinków. Jednak najbardziej popularną formą serwowania whisky szkockiej blended jest ‘whisky on th rocks’ czyli podanie whisky na kostkach lodu. Szkoci często piją również popularny drink mieszając whisky blended z sokiem jabłkowym. Do popkultury przeszedł kultowy drink, którym delektował się Marlon Brando w filmie ‘Ojciec chrzestny’. Słynny drink Godfather jest bardzo prosty do zrobienia. Wystarczy zmieszać 35 ml dowolnej whisky szkockiej blended z 35 ml Di Saronno amaretto w szklance z lodem.

 • Tylko oryginalne produkty
 • Szybka realizacja rezerwacji
 • Wygodny kontakt
 • Płatności Przelewy24
Wszystkie prawa zastrzeżone: Eluxo.pl | Sklep Online | Kopiowanie treści zabronione.
Realizacja: www.selljus.pl