Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 85,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery

Lista produktów marki Żubrówka

WÓDKA ŻUBRÓWKA Tradycja produkcji Żubrówki sięga XVI wieku. To wtedy powstała unikalna receptura wódki robionej na bazie nalewu na trawę żubrową. Żubrówka pozostałaby zapewne lokalnym białowieskim specjałem, gdyby nie Unia Lubelska, która w 1569 roku połączyła Polskę z Litwą. Białowieskie lasy znalazły się w samym środku szlaku pomiędzy Wilnem a Warszawą. Podróżujący nim kupcy i szlachta rozsławili białowieski specjał. Żubrówka stanowi odrębną kategorię wśród wódek. Nie można jej jednoznacznie zaliczyć ani do wódek czystych, ani do kolorowych. W 1926r. masową produkcję Żubrówki rozpoczął Polmos z Brześcia, dziś na terytorium Białorusi. Do receptury tej przyznają się również producenci z Litwy, Niemiec, USA, Rosji, Ukrainy i Czech. Do produkcji Żubrówki używa się trawy rosnącej dziko w Puszczy Białowieskiej. Zbiera się ją ręcznie i tylko raz do roku – wczesnym latem, kiedy jest najbardziej aromatyczna. Następnie źdźbła są segregowane i suszone na słońcu. Dzięki naturalnej obróbce trawa zachowuje swoje unikalne właściwości, które sprawiają, że wytwarzana z niej wódka zyskuje niepowtarzalną barwę, smak i aromat. Trawa żubrowa (hierochloe odorata), zwana też turówką wonną, jest w Polsce objęta ochroną częściową, co oznacza, że dziko rosnącą turówkę mogą zbierać wyłącznie kontraktowani zbieracze ziół i runa leśnego na podstawie specjalnych zezwoleń Ministra Ochrony Środowiska.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz