Kategorie

KIELISZKI DO WINA 

20 prod.

Obecnie na rynku jest dostępnych tak wiele rodzajów zastawy, że każdy ma szanse wybrać ten odpowiedni dla określonego rodzaju trunku. Warto jednak zapoznać się z kilkoma zasadami, które pozwolą na poprawny dobór szkła, a przez to wzbogacą doświadczenie degustacji wybranego alkoholu. Nie od dziś bowiem wiadomo, że aby trunek lepiej smakował należy podać go w odpowiedniej zastawie, bo tylko ona może w pełni ukazać jego walory smakowe.

Szkło kryształowe jest idealną zastawą do wina, szczególnie tego wyrafinowanego. Ma na to wpływ fakt, że zanim kryształ zastygnie jest on dużo bardziej plastyczny niż zwykłe szkło, można więc formować z niego finezyjne i intrygujące kształty i wzory. Kryształ, dzięki zawartości ołowiu jest również bardziej klarowny i przejrzysty, w porównaniu do zwykłego szkła. Dzięki temu można precyzyjniej określić kolor i jakość wina. Dodatkowo, charakteryzuje się on dużym współczynnikiem załamania siwiała, dlatego lepiej skupia promienie słoneczne i ładnie błyszczy.

Jakie kieliszki wybrać do czerwonego wina?

Dla walorów smakowych wina nie bez znaczenia jest kształt, rozmiar kieliszka czy sposób podania. Wszystko to ma kluczowy wpływ na smak i aromat degustowanego trunku. Czerwone wino serwuje się w dużych, szerokich i pękatych kieliszkach, które idealnie pasują do mocnych i ciężkich trunków, a właśnie takie są zazwyczaj czerwone wina. Duża czasza umożliwia aromatom wina swobodne przemieszczanie się w obrębie naczynia, dzięki czemu osoba degustująca może w pełni poczuć smak, aromat i charakter trunku. Im wino jest bardziej intensywne, tym większy i masywniejszy powinien być kieliszek.

Jakie kieliszki wybrać do białego wina?

Białe wina są z reguły lżejsze niż czerwone i nie potrzebują tyle wolnej przestrzeni do uwolnienia się aromatu i smaku. Dlatego do ich degustacji zaleca się mniejsze kieliszki w kształcie tulipana. Zwężając się ku górze, kieliszek umożliwi skoncentrowanie smaku wina i zachowanie jego odpowiedniej temperatury, gdyż ten rodzaj alkoholu powinien być podawany zawsze schłodzony, w temperaturze 6-12 °C

  • Tylko oryginalne produkty
  • Szybka realizacja rezerwacji
  • Wygodny kontakt
  • Płatności Przelewy24
Wszystkie prawa zastrzeżone: Eluxo.pl | Sklep Online | Kopiowanie treści zabronione.
Realizacja: www.selljus.pl