W związku z dużą liczbą zamówień, dostawy mogą być wydłużone do 5 dni roboczych.

Przepraszamy za niedogodności

By potwierdzić dokładny termin dostawy prosimy o kontakt salon@eluxo.pl

Kategorie

KIELISZKI DO MARTINI 

2 prod.
 • 349,00 zł W magazynie

  Kieliszki do martini wykonane z wysokiej jakości crystalite. Najwyższej jakości szkło kryształowe (bezołowiowe). Ekskluzywne kieliszki w nowoczesnej formie, o krystalicznej barwie. Cudowne szkło zachwyca ludzi na całym świecie i stanowi synonim prestiżu i dobrego gustu.

  349,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 335,00 zł W magazynie

  KIELISZKI DO MARTINI WYKONANE Z WYSOKIEJ JAKOŚCI SZKŁA KRYSZTAŁOWEGO.  Pojemność: 115 ml Wysokość: 13,5 cm Szerokość: 10,5 cm Komplet: 6 sztuk Kolekcja: IRIS

  335,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h

Wbrew pozorom szkło, z którego pijemy trunek nie pozostaje bez znaczenia dla jego smaku i aromatu. Sposób podania, rodzaj i kształt naczynia oraz materiał, z którego jest wykonane odgrywa ważną rolę zarówno w momencie samej degustacji, jak i w oprawie całej uroczystości. Piękna zastawa z pewnością zrobi wrażenie na przybyłych gościach i będzie idealnym dopełnieniem wystroju przyjęcia. Luksusowy alkohol lub ciekawy drink podany w odpowiednim kieliszku sprawi, że goście zapamiętają uroczystość na długo.

Kryształowe kieliszki do martini

Chcąc uzyskać najbardziej spektakularny efekt warto serwować koktajle i trunki w szkle kryształowym. Ze względu na swoją plastyczność pozwala ono na wyrzeźbienie na swojej powierzchni bardzo drobnych i szczegółowych elementów, przez co świetnie spełnia funkcję dekoracyjną. Dodatkowo, szkło ołowiane posiada inny współczynnik załamania światła niż jego zwykła odmiana, przez co jest ono pełne blasku i przejrzystości. Dlatego alkohol w kryształowym kieliszku prezentuje się doskonale, pozwalając degustującemu na precyzyjne przyjrzenie się jego barwie.

Short drinki, w tym martini serwuje się w kieliszkach nazywanych koktajlowymi lub po prostu kieliszkami do martini. Są na tyle charakterystyczne, że trudno pomylić je z innymi. Ich oparta na smukłej nóżce czasza ma formę mocno spłaszczonego, odwróconego stożka. Pojemność kieliszka wynosi najczęściej od 100 do 180 ml. Serwuje się w nim większość koktajli, które podawane są ,,straight up”, czyli po wstrząśnięciu, bez lodu, dlatego kieliszek powinien zostać schłodzony tuż przed podaniem w nim trunku. Dobrym pomysłem, który pomoże osiągnąć niższą temperaturę szkła jest wsypanie do niego lodu, nalanie zimnej wody i odstawienie na chwilę. Kieliszek napełnia się alkoholem w ten sposób, aby zostawić niewielką przestrzeń do jego górnej krawędzi, a w wolnym miejscu umieścić oliwkę, z którą podaje się martini. Pijąc koktajl, kieliszek należy trzymać za długą nóżkę, aby ciepłem swojej dłoni nie ogrzewać alkoholu.

 • Tylko oryginalne produkty
 • Szybka realizacja rezerwacji
 • Wygodny kontakt
 • Płatności Przelewy24
Wszystkie prawa zastrzeżone: Eluxo.pl | Sklep Online | Kopiowanie treści zabronione.
Realizacja: www.selljus.pl