Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
KIELISZKI DO MARTINI
Kryształowe kieliszki do martini

KIELISZKI DO MARTINI

Wbrew pozorom szkło, z którego pijemy trunek nie pozostaje bez znaczenia dla jego smaku i aromatu. Sposób podania, rodzaj i kształt naczynia oraz materiał, z którego jest wykonane odgrywa ważną rolę zarówno w momencie samej degustacji, jak i w oprawie całej uroczystości. Piękna zastawa z pewnością zrobi wrażenie na przybyłych gościach i będzie idealnym dopełnieniem wystroju przyjęcia. Luksusowy alkohol lub ciekawy drink podany w odpowiednim kieliszku sprawi, że goście zapamiętają uroczystość na długo.

Kryształowe kieliszki do martini

Chcąc uzyskać najbardziej spektakularny efekt warto serwować koktajle i trunki w szkle kryształowym. Ze względu na swoją plastyczność pozwala ono na wyrzeźbienie na swojej powierzchni bardzo drobnych i szczegółowych elementów, przez co świetnie spełnia funkcję dekoracyjną. Dodatkowo, szkło ołowiane posiada inny współczynnik załamania światła niż jego zwykła odmiana, przez co jest ono pełne blasku i przejrzystości. Dlatego alkohol w kryształowym kieliszku prezentuje się doskonale, pozwalając degustującemu na precyzyjne przyjrzenie się jego barwie.

Short drinki, w tym martini serwuje się w kieliszkach nazywanych koktajlowymi lub po prostu kieliszkami do martini. Są na tyle charakterystyczne, że trudno pomylić je z innymi. Ich oparta na smukłej nóżce czasza ma formę mocno spłaszczonego, odwróconego stożka. Pojemność kieliszka wynosi najczęściej od 100 do 180 ml. Serwuje się w nim większość koktajli, które podawane są ,,straight up”, czyli po wstrząśnięciu, bez lodu, dlatego kieliszek powinien zostać schłodzony tuż przed podaniem w nim trunku. Dobrym pomysłem, który pomoże osiągnąć niższą temperaturę szkła jest wsypanie do niego lodu, nalanie zimnej wody i odstawienie na chwilę. Kieliszek napełnia się alkoholem w ten sposób, aby zostawić niewielką przestrzeń do jego górnej krawędzi, a w wolnym miejscu umieścić oliwkę, z którą podaje się martini. Pijąc koktajl, kieliszek należy trzymać za długą nóżkę, aby ciepłem swojej dłoni nie ogrzewać alkoholu.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz