

Marka Hendrick’s Gin należąca do William Grant & Sons próbuje sprawić, by tunel metra pachniał ogórkiem i różami, poprzez kampanię reklamową z pachnącymi plakatami i „najdłuższą folią podłogową w Wielkiej Brytanii”.
Współpracując z agencją reklamową Space, Hendrick’s stworzył „pierwszy w swoim rodzaju” tunel na stacji King’s Cross St Pancras. Z hasłami „undeniably peculiar, utterly delicious” (niezaprzeczalnie osobliwy, absolutnie pyszny); „hello curious commuters” (cześć ciekawi dojeżdżający); „escape the conventional and embrace the delectable” (uciekaj od konwencjonalności i przyjmij to, co przemiłe), kampania przybiera formę dekoracji ścian od podłogi do sufitu w charakterystycznym dla marki temacie wiktoriańskiego surrealizmu.
Pachnące plakaty, zaprojektowane w celu odtworzenia kluczowych smaków ginu, zapewnią wciągające wrażenia. Kampania trwa od połowy lipca do września. Inicjatywa ta, zlokalizowana na przejściach łączących linie Piccadilly i Victoria z halą biletową linii północnej, jest częścią większej kampanii organizowanej przez Vizeum i Posterscope, która będzie prowadzona w siedmiu miastach w Wielkiej Brytanii. James Taylor, starszy brand manager w Hendrick’s Gin, powiedział: „Jako pionier w kategorii ginu, innowacje zawsze były w naszym centrum zainteresowania, w tym roku nadal zwiększamy emocje.”
To nie pierwszy raz, gdy producent ginu zastosował marketing sensoryczny w metrze. W maju ubiegłego roku Pernod Ricard’s Beefeater Gin zainstalował pachnące truskawkami plakaty na stacji metra Oxford Circus z okazji premiery ginu Beefeater Pink.
To siódma kampania Hendrick’s Gin w londyńskim metrze, kontynuująca niekonwencjonalną reklamę. Na początku tego roku Hendrick’s zainstalował w całym kraju wiele budek telefonicznych pełnych kwiatów, ginu i luster z okazji premiery Midsummer Solstice Gin. W październiku ubiegłego roku marka zaprezentowała swój „Gin Palace” o wartości 13 milionów funtów wraz z palmiarnią, dwoma oranżeriami, dwoma destylarniami, laboratorium, biblioteką smaków, salą wykładową i gin barem.
William Grant & Sons, część rozbudowy swojej destylarni w Girvan w hrabstwie Ayrshire, nazwał projekt „najbardziej znaczącym rozwojem” od czasu uruchomienia Hendrick’s w 1999 roku.