

Czy jesteśmy już gotowi na kolejny krok w stronę proekologicznego życia? Czy rozwiązania ekologiczne powinny być mocniej implementowane w przemyśle alkoholowym? Tak uważają władze Diageo. Producent wypuści limitowaną edycję whisky Johnnie Walker w papierowych butelkach.
Diageo, jeden z największych producentów alkoholi na świecie, dba o dobry PR i nie daje o sobie zapomnieć. Brytyjska firma w ostatnim czasie robi dużo, by nie schodzić z nagłówków gazet. Przed kilkunastoma dniami pisaliśmy o globalnym funduszu pomocowym firmy. Dziś mamy kolejne informacje od właściciela Johnnie Walkera. Tym razem ekologiczne.
Ekologiczne butelki alkoholi
Diageo już w poniedziałek ogłosiło nowe butelki z limitowanej serii. Jak podkreślono w oświadczeniu, specjalne opakowanie jest pierwszą w pełni wolną od plastiku papierową butelką wykonaną w całości z drewna pozyskanego w sposób przyjazny środowisku.

Zdjęcie dzięki diageo.com
Ekologiczne butelki zadebiutują na początku przyszłego roku i będą wypełnione Johnnie Walkerem, czyli najpopularniejszą szkocką na świecie. Naczynie powstało we współpracy ze spółką Pilot Lite, która stworzyła firmę tworzącą przyjazne środowisku opakowania Pulpex Limited.
Ewan Andrew, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Diageo, powiedział:
“Jesteśmy dumni ze stworzenia pierwszej takiej butelki. Nieustannie staramy się przekraczać granice i wyznaczać nowe trendy w zakresie zrównoważonych opakowań, a ta butelka ma potencjał, aby być naprawdę przełomową. Wydaje się słuszne, że wypuścimy ją razem z Johnnie Walkerem, marką, która często przodowała w innowacjach przez 200 lat swojego istnienia”.
PepsiCo, Unilever i inni
Diageo i Johnnie Walker to nie jedyny podmiot, który zdecydował się stworzyć własną papierową butelkę. PepsiCo, amerykański producent m.in. Pepsi, Lay’sów i Cheetosów, ogłosiło partnerstwo z Diageo, Unileverem (międzynarodowy producent artykułów żywnościowych, środków higieny i czystości osobistej) oraz Pulpexem.
Inteligentne partnerstwa będą kluczowe dla realizacji naszej wizji świata, w którym tworzywa sztuczne nigdy nie muszą się marnować.
Dołączamy do konsorcjum Pulpex z @Unilever i @Diageo_News aby opracować w pełni odnawialne i nadające się do recyklingu butelek papierowych. pic.twitter.com/1ugDxZkV4d
— PepsiCo PL (@PepsiCoPolska) July 16, 2020
PepsiCo podkreśla, że mocno działa na rzecz zrównoważonego rozwoju i dąży do zmniejszania gramatury opakowań plastikowych oraz stale inwestuje w proces poszukiwania materiałów alternatywnych.
Według doniesień Pulpexu kolejne duże korporacje mają dołączyć do przedsięwzięcia, a ich projekty ekologicznych butelek mają zostać ogłoszone jeszcze w tym roku. Co o tym sądzicie? Czy papierowe butelki to przyszłość w przemyśle alkoholowym? Czy może jednak nic nie zastąpi klasycznego szkła i plastiku?