

Czy Republika Południowej Afryki ponownie otworzy się dla europejskich producentów alkoholi? Gdzie będzie można posłuchać Jona Bon Jovi i jego opowiadań o winie? Dlaczego Kentucky to wyjątkowe miejsce? O tym dzisiaj piszemy na blogu.
W ostatnich tygodniach pisaliśmy o premierowych butelkach kolejnych alkoholi. W tym tygodniu też mamy jeden interesujący debiut. Ponadto, piszemy o kilku interesujących newsach ze światka alkoholi.
Mitcher’s Straight Rye
Kentucky to kraina burbonu. Choć najbardziej znany jest Jim Beam, dziś w amerykańskim stanie produkuje się znacznie więcej interesujących trunków, choćby Larceny John E. Fitzgerald, czy Benchmark Old 8 Brand (te i inne burbony znajdziecie w naszym sklepie).
Do renomowanego grona wyrobów z Kentucky dołączył Mitcher’s Straight Rye. Przedsiębiorstwo z USA dotychczas znane było właśnie przede wszystkim z kukurydzianego burbona, ale też co roku wypuszcza własną 10-letnią whisky ryżową. Nie inaczej jest w tym roku.
Wyjątkowości tej edycji nadaje fakt, że to jedyna 10-latka w tym roku od amerykańskiej firmy.
Jon Bon Jovi daje koncert i promuje własne wino
Różowe wino to zdecydowanie jeden z najbardziej pożądanych alkoholi w upalne, letnie dni. Jeśli do tego dodać znane nazwisko, mamy przepis na sukces.
Takim winem jest właśnie Hampton Water, produkt firmowany nazwiskiem muzyka Jona Bon Jovi. Amerykański wokalista rock&rolla zdecydyował się na wirtualne próbowanie swojego różowego wina francuskiego poprzez live na Facebooku.
Poza samym próbowaniem Jon Bon Jovi zagra również akustyczny koncert dla fanów, a przed tym wielbiciele amerykańskiego muzyka będą mogli zadać pytania jemu i jego synowi.
Całe wydarzenie ma się odbyć na fanapge’u Hampton Water już jutro. Koncert Bon Jovi to jedna z wielu akcji celebrytów promujących wina firmowane własnym nazwiskiem tego lata.
Europa naciska na władze w RPA
Spirits Europe, organizacja zrzeszająca producentów alkoholi na Starym Kontynencie, lobbuje rząd Republiki Południowej Afryki, by ten zakończył ban na sprzedaż alkoholi w afrykańskim kraju. Związek, z którym współpracują m.in. Diageo, Bacardi-Martini, Pernod Ricard, Remy Contreau, czy Moet Hennessy, twierdzi, że zakaz sprzedaży napojów alkoholowych spwodowany epidemią koronawirusa wpływa dewastująco także na ekonomię RPA.
Według Spirits Europe zniesienie zakazu spowoduje, że ponad milion ludzi wróci do pracy (na tyle szacuje się zatrudnionych w przemyśle alkoholowym w RPA). Ban na sprzedaż alkoholi spowodował ataki na sklepy z alkoholami, nielegalny handel oraz olbrzymie straty finansowe. Jeśli zakaz potrwa jeszcze kolejne 9 tygodni, szacuje się, że Republika straci ponad 400 milionów dolarów w podatkach.
Czy europejskiej organizacji uda się nakłonić władze RPA do zniesienia zakazu?