

Limitowana edycja whisky tylko dla chińskich konsumentów? Na taki ruch zdecydowało się Bowmore. Woodford wypuszcza swoje flagowe produkty w Niemczech. The Cask 88 Rum Collection ma podbić gusta fanów szkockiej.
Na początek jednak krótki powrót do informacji z poprzedniego tygodnia. Pisaliśmy wtedy o Spirits Europe – organizacji, która lobbowała w Republice Południowej Afryki o zniesienie zakazu sprzedaży alkoholu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie działania europejskiej organizacji sprawiły zniesienie banu.
Zakaz trwał od marca, ale polepszenie się sytuacji epidemiologicznej pozwoliło władzom RPA przywrócić sprzedaż napojów alkoholowych. A teraz przechodzimy do nowości.
37-letni Bowmore tylko w Chinach
Szkocka destylarnia z wyspy Islay zdecydowała się zaprezentować drugą butelkę z limitowanej edycji Chinese Mythical Guardians Series. Jest to 37-letni single malt.
Edycja Fenghuang ma oddawać cześć mitycznemu chińskiemu feniksowi (Fenghuang). Właśnie ten motyw znalazł się na opakowaniu i butelce. Feniks ma symbolizować cnotę i łaskę.
Whisky dojrzewała przez 34 lata w beczkach po sherry drugiego napełnienia oraz 3 lata w beczkach pierwszego napełnienia. Nowy wypust to druga butelka z tej serii. Pierwsza powstała przed rokiem. 36-letnia whisky reprezentowała mitycznego smoka.
Nowa whisky od Bowmore będzie dostępna wyłącznie w chińskich sklepach. Łącznie powstało 888 butelek. Zadebiutuje ona na Whisky L Festival odbywającym się jesienią w Chinach.
Woodford Reserve Baccarat Edition
Owocem kooperacji pomiędzy Woodford Reserve Distillery i Baccarat Company jest Woodford Reserve Baccarat Edition.
Jest to pierwszy burbon butelkowany w kryształowe butelki Baccarat. Zadebiutował on już w poprzednim roku. Dlaczego więc o tym piszemy? Ponieważ już wkrótce ten amerykański specjał będzie dostępny u naszych zachodnich sąsiadów.
Co czyni ten trunek wyjątkowym? Poza wspomnianym opakowaniem również fakt, że burbon dojrzewał w beczkach po koniaku, dzięki czemu zyskał wyjątkowy smak. To kolejna próba podbicia europejskiego rynku przez specjały rodem z USA.
Cask 88 z nowymi trunkami
Czy smakosze szkockiej przerzucą się na rum? W to wierzy Cask 88, który wypuścił The Cask 88 Rum Collection.
Są to trzy butelki pokazujące smaki Ameryki Południowej i Łacińskiej. Zestaw zawiera 20- i 21-letni rum destylowany w Gujanie oraz 19-letni tworzony w Nikaragui.
Rumy w Gujanie były destylowane w Demerara Distillery, jednej z trzech ostatnich destylarni na świecie używających drewnianych alembików, natomiast rum z Nikaragui dojrzewał u podnóży aktywnego wulkanu San Cristobal. Brzmi imponująco, ale czy faktycznie przekona miłośników szkockiej do przerzucenia się na rum?
1 Komentarz. Leave new
Szata graficzna całkiem wporządku, przypadły mi do gustu blogowe kolory, podoba mi się 🙂 zapraszam do siebie…
https://xmc.pl