GlenAllachie wypuszcza pierwszy w historii marki blend, który wkrótce trafi do sprzedaży. Glenfiddich dodaje kolejną butelkę do swojej Grand Series. Dead Man’s Fingers również debiutuje, tylko że w bananach. Ponadto piszemy o Ardbegu i Isle of Barra.
Musimy się przyznać: whisky zawładnęła naszymi umysłami. Trudno przejść obojętnie obok takich informacji o szkockiej. Tak dużo dzieje się w branży whisky, że znów nasze newsy będą zdominowane właśnie przez ten alkohol.
GlenAllachie – pierwszy blend w historii
GlenAllachie to destylarnia z siedzibą w Aberlour w regionie Speyside, która już od ponad 53 lat tworzy słodowe whisky. Dotychczas GlenAllachie tworzyła głównie podkłady do blendów, tym razem zdecydowała się stworzyć własną mieszankę.
Nowa butelka nazywa się White Heather 21 Year Old. 21-latka powstała z single maltów z Highlands, wyspy Islay i Speyside. Dojrzewały one przez 18 lat w amerykańskich beczkach pierwszego napełnienia. Następnie odłożono mieszankę na dodatkowe trzy lata maturacji w mieszance Pedro Ximénez i Oloroso oraz beczek z dębu dziewiczego Appalachów.
Każda butelka ma 48% zawartości alkoholu, a łącznie powstało zaledwie 2000 sztuk 21-letniej whisky.
Glenfiddich Grande Couronne
Glenfiddich, jedna z najczęściej nagradzanych marek whisky, właśnie zaprezentowała nową butelkę ze swojej linii Grand Series.
Nosi ona nazwę Grande Couronne. 26-letni single malt to już trzecie wydane w tej serii. Nowa whisky dołączyła do 21 Year Old Gran Reserva oraz 23 Year Old Grand Cru.
Glenfiddich Grande Couronne dojrzewała w beczkach z amerykańskiego i europejskiego dębu, a ostatnie 2 lata maturacji spędziła w beczkach po koniaku. Nowa butelka trafiła już do sprzedaży.
Bananowe Dead Man’s Fingers
Dead Man’s Fingers Banana Rum, bo taką nazwę nosi trunek, jest częścią limitowanej edycji wariantów rumów zaprezentowanych przez Palce Umarlaka.
W zapachu można wyczuć wanilię i banana z nutami karmelu i miodu. Nowy rum ma świetnie pasować do coli, soku z ananasa, a nawet piwa imbirowego.
Z innej beczki
- Isle of Barra Distillers planuje wybudować nową destylarnię whisky. Cała inwestycja na Hebrydach ma kosztować ok. 5 milionów funtów.
- Ardbeg zaprezentował dwa nowe destylatory. Dzięki temu szkocka destylarnia ma niemal podwoić swoje możliwości produkcyjne.