

Mający siedzibę na Jamajce Appleton Estate wypuszcza butelkę na 40-lecie pracy swojego master blendera. Hennessy podąża za trendami i emituje własne NFT. 50-letnie Highland Park będzie dostępne na aukcji, podobnie jak pierwsza edycja książki Alfreda Barnarda.
Najświeższa porcja newsów właśnie wjeżdża na bloga! A co w niej? Będzie o technologicznych nowinkach, o wyjątkowych aukcjach oraz o porcji historii. Na początek jednak przenosimy się na Jamajkę.
Joy Spence Appleton Estate Retail Rum Experience
Właśnie na Karaibach swoją siedzibę ma Appleton Estate. Jeden z najbardziej renomowanych producentów rumu właśnie zaprezentował wyjątkową butelkę.
Już 40 lat za sterami destylarni stoi bowiem Joy Spence. Z tej okazji powstało Joy Spence Appleton Estate Retail Rum Experience. Nowa butelka to blend 5 rumów jamajskich, które dojrzewały co najmniej 35 lat. Najstarszy z nich przechodził 45-letni okres maturacji.
Łącznie do sprzedaży trafi zaledwie 500 butelek nowego trunku. Będą one dostępne do kupienia w siedzibie firmy oraz u wybranych dostawców.
Hennessy NFT
Najnowszy trend w branży alkoholowej znajduje kolejnych entuzjastów. Maison Hennessy dołącza do tych firm, które już wypuściły własnego niewymienialnego tokena (NFT).
Działający od ponad 250 lat dom koniaku nie tkwi w historii i podąża za najnowszą modą. Stokenizowany został Hennessy-8, blend eau de vies stworzony przez 8 ostatnich master destylerów.
Cena za token? Bagatela 58 ETH (ok. 900 tys. zł). NFT nabyć można przez platformę BlockBar, która współpracowała już z innymi markami ze świata alkoholi.
Znamienite licytacje
Na koniec kącik prosto z domów aukcyjnych. Już 21 stycznia odbędzie się aukcja 470 wspaniałych butelek whisky. Klejnotem w koronie ma być 50-letni Highland Park. Szkocki single malt został wypuszczony w 2020 roku, a na aukcji znajdzie się jako środek dla zbiórki charytatywnej na proekologiczną fundację.
To jednak nie jedyna aukcja warta uwagi. Do wylicytowania był egzemplarz pierwszej edycji The Whisky Distilleries of the United Kingdom autorstwa Alfreda Barnarda. XIX-wieczna książka, która opisuje brytyjskie destylarnie tamtej epoki, osiągnęła na aukcji cenę 3450 funtów (4690 USD).