WINA FRANCUSKIE

Informacja

Nowe produkty

WINA FRANCUSKIE

Wino francuskie uznawane jest za lidera w świecie win. Słynie z doskonałego, wręcz wyrafinowanego smaku. Jest on efektem pracy winiarzy, którzy na każdym etapie produkcji wina, pozostają wierni tradycyjnym metodom winifikacji.

Zdecydowana większość francuskich winnic stanowią wina czerwone. Do najbardziej popularnych zaliczamy: syrah, cabernet sauvignon,grenache, merlot, carignan, cabernet franc, pinot noir, gamay. Natomiast do odmian białego wina cieszącego się największą popularnością zaliczamy chardonnay, c, melon de bourgogne, sauvignon blanc i sémillon. Na terenie niemal całej Francji można spotkać uprawę winorośli, jednakże najważniejsze regiony winiarskie położone są w południowej i środkowej części kraju.
Jest 78 produktów.

 • 45,00 zł W magazynie

  Ujmujący 100% Syrah produkowany jest z winogron tej odmiany pochodzących z 3 różnych parceli w regionie Langwedocji. Część - 30% wina poddawane jest starzeniu w beczkach z amerykańskiego (70%) i francuskiego (30%) dębu przez 5 miesięcy. Pozostałe 70% leżakowane jest w stalowych kadziach. Mocna głęboko purpurowa szata z granatowymi refleksami. 

  45,00 zł
  W magazynie
 • 45,00 zł W magazynie

  Ujmujące, eleganckie i krągłe wino, skomponowane w 100% ze szczepu Merlot. Wyczuwalne intensywne aromaty czerwonych owoców, czarnych wiśni i przypraw korzennych. Usta bogate i złożone, o soczystym, owocowym charakterze i miękkich taninach. Doskonale pasuje do kaczki, jagnięciny i dzikiego ptactwa.

  45,00 zł
  W magazynie
 • 62,00 zł W magazynie

  Fenomenalne słodkie wino skomponowane z winogron odmian Semillon i Sauvignon Blanc, fermentowanych w obniżonej temperaturze aby uwypuklić owocowe aromaty. W nosie wyczuwalne nuty miodu, moreli, smażonych konfitur z owoców tropikalnych i słodkich, dojrzałych śliwek. Usta doskonale zbalansowane z dobrze wyważoną słodyczą i przyjemnym, świeżym finiszem z...

  62,00 zł
  W magazynie
 • 48,00 zł W magazynie

  Połączenie dwóch bordoskich szczepów Merlot 55% i Cabernet Franc 45%. Ciemno-czerwona barwa z rubinowymi refleksami. W smaku przeważają miękkie, czerwone owoce z zauważalną końcówką czarnej porzeczki. Idealne do picia już teraz, ale spokojnie będzie się rozwijać jeszcze przez 2-3 lata. Znakomite do grillowanych i pieczonych mięs oraz serów.

  48,00 zł
  W magazynie
 • 36,00 zł W magazynie

  Kompozycja szczepów Merlot (50%) i Cabernet Sauvignon (50%) poddany tradycyjnej metodzie winifikacji. Winogrona pochodzą z 8-hektarowej winnicy w Soulignac, gdzie dominują gleby gliniaste i wapienno- gliniaste. Piękna, rubinowa szata, bardzo owocowy bukiet z dominującymi walorami szczepu Merlot. 

  36,00 zł
  W magazynie
 • 30,00 zł W magazynie

  Ujmująca kompozycja klasycznych bordoskich odmian: Cabernet Sauvignon i Merlot, o pięknej, rubinowej szacie i przyjemnych kwiatowych aromatach. W ustach wyczuwalna słodycz i aromaty smażonych, owocowych powideł.

  30,00 zł
  W magazynie
 • 30,00 zł W magazynie

  Ujmująca kompozycja klasycznych odmian Colombard, Semillon i Ugni Blanc, o jasnozłotej barwie i kwiatowo - miodowych aromatach. W ustach krągłe i aromatyczne, z wyczuwalną słodyczą.

  30,00 zł
  W magazynie
 • 30,00 zł W magazynie

  Harmonijna półwytrawna kompozycja gron typowych dla Bordeaux - Merlota i Cabernet Sauvignon, o ładnej, purpurowej barwie i owocowym bukiecie. Wyczuwalne aromaty jeżyn, jagód i owoców leśnych i przyjemny, dobrze zbalansowany finisz.

  30,00 zł
  W magazynie
 • 30,00 zł W magazynie

  Harmonijne  wino skomponowane z odmian Colombard, Semillon i Ugni Blanc o jasnosłomkowej szacie i kwiatowym bukiecie. W ustach łagodne, z dobrze zbalansowaną nutą słodyczy.

  30,00 zł
  W magazynie
 • 28,00 zł W magazynie

  Mieszanka  odmian Merlot, Carignan, Cinsault i Syrah z regionu Bordeaux winifikowanych w stalowych tankach. Świeże i młode wino, o przyjemnym wrzosowym aromacie, z posmakiem czerwonych owoców i nutą sosny. W ustach łagodne i owocowe z jedwabistym finiszem.

  28,00 zł
  W magazynie
 • 27,00 zł W magazynie

  Mieszanka odmian Sauvignon Blanc, Colombard i Ugni Blanc winifikowanych w stalowych tankach i kontrolowanej temperaturze, aby zatrzymać świeże i owocowe aromaty. Wino o czystej, połyskliwej szacie, z ciekawą mineralną nutą i posmakiem zielonych jabłek i liści czarnej porzeczki. Lekko kwiatowe i bardzo rześkie z soczystym finiszem.

  27,00 zł
  W magazynie
 • 98,00 zł W magazynie

  Elegancki kupaż Merlot (70%) i Cabernet Franc (30%) poddany tradycyjnej winifikacji. Winogrona pochodzą z 11-to hektarowych nasadzeń w winnicy w Saint Sulpice De Faleyrens, na glebach piaszczystych i gliniastych. 

  98,00 zł
  W magazynie
 • 79,00 zł W magazynie

   Wino najwyższej jakości, skomponowane z 45% odmiany Merlot, 40% Cabernet Sauvignon i 15% Cabernet Franc, leżakowane przez 10 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Wyczuwalne intensywne aromaty borówek, jeżyn i innych czarnych owoców jagodowych, z nutami pieprzu i przypraw korzennych. Bogate wino o dobrej strukturze i eleganckim finiszu z nutami dębiny.

  79,00 zł
  W magazynie
 • 88,00 zł W magazynie

  Eleganckie słodkie wino skomponowane z winogron Chenin Blanc z późnego zbioru, winifikowane i dojrzewane w dębowych beczkach. W ustach krągłe i miękkie, ze świeżym aromatem i dobrą strukturą. Wyczuwalne intensywne aromaty owoców egzotycznych, odrobina miodu i białych kwiatów. Finisz długi, z nutami suszonych i kandyzowany owoców i ziaren kawy.

  88,00 zł
  W magazynie
 • 74,00 zł W magazynie

  Znamienite Chenin Blanc, zbierane z 35 letnich krzewów, rosnących na gliniastych i bogatych w krzem glebach. Bardzo aromatyczne, długie i dobrze zbudowane wino z wyczuwalną mineralnością i nutami owoców: cytrusów, liczi i brzoskwiń. Złożone, z doskonale zrównoważonym cukrem resztkowym i kwasowością, dzięki czemu jego potencjał leżakowania może sięgać...

  74,00 zł
  W magazynie
 • 64,00 zł W magazynie

  Wino zbudowane na bazie Grenache (55%) i Syrah (45%). Kraj: Francja Region: Dolina Rodanu Producent: Brunel de la Gardine Apelacja: AC CAIRANNE Kolor: czerwone Smak: wytrawne Poj.: 0,75 Zaw. Alk. %: 13,5 Rocznik: 2014

  64,00 zł
  W magazynie
 • 90,00 zł W magazynie

  Skomponowane jest w 100% ze szczepu Syrah. Kraj: Francja Region: Dolina Rodanu Producent: Brunel de la Gardine Apelacja: AC Crozes Hermitage Kolor: czerwone Smak: wytrawne Poj.: 0,75 Zaw. Alk. %: 12,5 Rocznik: 2015

  90,00 zł
  W magazynie
 • 134,00 zł W magazynie

  Kompozycja odmian Grenache Noir (80%) i Syrah. Kraj: Francja Region: Dolina Rodanu Producent: Brunel de la Gardine Apelacja: AC Gigondas Kolor: czerwone Smak: wytrawne Poj.: 0,75 Zaw. Alk. %: 13,5 Rocznik: 2015

  134,00 zł
  W magazynie
 • 255,00 zł W magazynie

  Kompozycja odmian Syrah (80%) i Marsanne. Kraj: Francja Region: Dolina Rodanu Producent: Brunel de la Gardine Apelacja: AC Hermitage Kolor: czerwone Smak: wytrawne Poj.: 0,75 Zaw. Alk. %: 13,5 Rocznik: 2014

  255,00 zł
  W magazynie
 • 97,00 zł W magazynie

  Doskonała kompozycja (65%) Grenache, Mourvedre i Syrah. Kraj: Francja Region: Dolina Rodanu Producent: Brunel de la Gardine Apelacja: AC Vacqueyras Kolor: czerwone Smak: wytrawne Poj.: 0,75 Zaw. Alk. %: 14 Rocznik: 2014

  97,00 zł
  W magazynie