KONIAK

Informacja

Nowe produkty

KONIAK

Koniak, z języka francuskiego cognac nie bez powodu nazywany jest eliksirem życia lub królem alkoholi. Najsłynniejszy winiak Francji wywodzi się z regionu Cognac, położonego w zachodniej Francji pomiędzy rzeką Charente a Bordeaux. Konsumenci często mylą go z brandy i innymi winiakami, jest to jednak dużym błędem! Prawo do nazwy Cognac mają bowie...

Koniak, z języka francuskiego cognac nie bez powodu nazywany jest eliksirem życia lub królem alkoholi. Najsłynniejszy winiak Francji wywodzi się z regionu Cognac, położonego w zachodniej Francji pomiędzy rzeką Charente a Bordeaux. Konsumenci często mylą go z brandy i innymi winiakami, jest to jednak dużym błędem! Prawo do nazwy Cognac mają bowiem tylko wyroby wytworzone według ściśle obowiązujących zasad. Jest tylko jedno miejsce na świecie, w którym odbywa się produkcja tego alkoholu. Najlepszy koniak powstaje w rejonie Charente w pobliżu miasta Cognac we Francji. Kolejny z warunków, który musi zostać spełniony, aby butelkę alkoholu nazwać koniakiem są użyte do jego wytworzenia owoce. Co najmniej 90 % muszą stanowić białe winogrona ugni blanc, folle blanche lub colombard.

Winobranie rozpoczyna się na początku października, gdy winogrona są już całkowicie dojrzałe i trwa około miesiąca. Następnie rozpoczyna się kolejny obowiązkowy etap produkcji koniaku, związany z metodą wytwarzania luksusowego alkoholu. Istnieje tylko jedna możliwość – destylacja w miedzianych alembikach i przynajmniej dwuletnia maturacja
w beczkach z francuskiego dębu. Co ciekawe, na jakość koniaku ma wpływ wiele czynników zewnętrznych – wymiar beczek, wilgotność, temperatura, a nawet wielkość piwnicy leżakowej. Tylko przy zachowaniu odpowiednich wytycznych alkohol nabierze odpowiedniego smaku i aromatu, dzięki czemu powstanie najlepszy koniak. Im dłużej jest leżakowany tym będzie lepszy. Chcąc dowiedzieć się jak dużo czasu nasz koniak spędził w beczce, wystarczy spojrzeć na etykietę, na której znajdziemy jedno z oznaczeń:

 • V.S. (Very Superior) – leżakowany przynajmniej 2,5 roku,
 • V.S.O.P. (Very Superior Old Pale) – leżakowany przynajmniej 4,5 roku,
 • X.O. (Extra Old) – leżakowany przynajmniej 6 lat,
 • Extra, Napoleon… – jest to wyjątkowe oznaczenia, stosowane przez producentów, których leżakowanie trwa nie mniej niż 6 lat a nawet kilkadziesiąt lat.

Historia koniaku jest bardzo długa i sięga aż początków XVII wieku. W tym czasie pierwszy raz użyto nazwy cognac, jednak mówi się, że produkcja tego alkoholu została rozpoczęta już sto lat wcześniej! Od 1830 roku koniak zaczęto butelkować, a w ciągu kolejnych niemal dwustu lat powstały firmy specjalizujące się w jego wytwarzaniu. Dziś najbardziej znanymi na świecie są trzy z nich. Bisquit powstał w 1819 roku w Jarnac. Kultowy już koniak Hennessy został założony przez irlandzkiego kapitana Richarda Hennessy’ego już w 1765 roku, a angielski Martel założył szkocki arystokrata. Koniak zdecydowanie nie jest alkoholem do szybkiej konsumpcji. Pełnię jego walorów smakowych i zapachowych można odkryć tylko przez powolne sączenie go z charakterystycznego kieliszka w kształcie tulipana (koniakówki). Powinien być podawany w temperaturze pokojowej, a konsumpcja nie powinna nastąpić wcześniej niż po długim napawaniu się jego aromatem i bukietem zapachowym, trwającym nawet do pół godziny!

W razie pytań zapraszamy do kontaktuKONTAKT 
Zapraszamy i życzymy przyjemnych zakupów

Więcej

Jest 146 produktów.

 • 191,00 zł W magazynie

  CAMUS VS ELEGANCE jest pełen życia i zaskakujących nut smakowych: pieprzu i wanilii. Stanowi doskonałą harmonię aromatów kwiatowych z nutami świeżych owoców i lekko wyczuwalną dębiną. W ZESTAWIE Z 2 SZKLANKAMI .

  191,00 zł
  W magazynie
 • 87,00 zł W magazynie

  Hennessy V.S (Very Special) to kompozycja około 40 destylatów, z okresem dojrzewania od 2,5 do 8 lat. Hennessy V.S to symbol energii i nowoczesności, wykwintne połączenie siły i elegancji. Ostatnie dwie sztuki w podanej cenie.

  87,00 zł
  W magazynie
 • 159,00 zł W magazynie

  Hennessy V.S (Very Special) to kompozycja około 40 destylatów, z okresem dojrzewania od 2,5 do 8 lat. Hennessy V.S to symbol energii i nowoczesności, wykwintne połączenie siły i elegancji.

  159,00 zł
  W magazynie
 • 662,00 zł W magazynie

  Znakomity koniak z apelacji Grande Champagne. To kompozycja starannie dobranych 14 do 25-cio letnich eau de vie, destylowanych na osadach. Dojrzewa w średnio wypalanych beczkach z dębu Limousin przez 3 lata, następnie wiele lat leżakuje w starych beczkach w piwnicach producenta. Głęboka, bursztynowa szata z refleksami barwy starego złota. 

  662,00 zł
  W magazynie
 • 499,00 zł W magazynie
  1 Recenzje

  Zestaw zawierający 3 sztandarowe koniaki Fracois Voyer – VSOP, Napoleon i XO w małych butelkach – 200 ml. Znakomity prezent degustacyjny dla miłośnika koniaków.

  499,00 zł
  W magazynie
 • 137,00 zł W magazynie

  Koniak Maxime Trijol pochodzi z rodzinnej wytwórni, położonej w sercu regionu Coganc, której korzenie sięgają 1859 roku.

  137,00 zł
  W magazynie
 • 169,00 zł W magazynie

  Koniak Maxime Trijol pochodzi z rodzinnej wytwórni, położonej w sercu regionu Coganc, której korzenie sięgają 1859 roku.

  169,00 zł
  W magazynie
 • 193,00 zł W magazynie

  Maxime Grande Champagne Elegance to trunek zrównoważony o złotym kolorze i bogatym bukiecie. W aromatach wyczuwalne intensywne owoce i kwiaty. W smaku wyczuwalne owoce z odrobiną miodu oraz charakterystyczny smak dębu. Trunek najlepiej serwować w temperaturze pokojowej.

  193,00 zł
  W magazynie
 • 563,00 zł W magazynie

  Maxime Grande Champagne Reserve doskonały koniak łączący moc z subtelnością. Trunek o pięknym, błyszczącym kolorze złota. Bogaty, dojrzały, łagodny i gładki. Mocna tekstura czyni go idealnym towarzyszem do dobrego cygara.

  563,00 zł
  W magazynie
 • 562,00 zł W magazynie

    Extravagance jest inspiracją Paryża L'Age d' Or (Złoty Wiek ) , czas ogromnej wolności artystycznej w stolicy Francji . Extravagance pochodzi z czasów, gdy Courvoisier został podany do degustacji przez Napoleona III i został użyty do toastów otwarcia wieży Eiffla. Extravagance jest to duch Napoleona klasy , stylu, który stworzył wyjątkowe połączenie...

  562,00 zł
  W magazynie
 • 286,00 zł W magazynie

   Rémy Martin Prime Cellar Wybór 'N ° 16 tworzony jest z eaux-de-vie przechowywane w piwnicy powyżej gruntu, które zaczynają swój proces starzenia w nowych beczkach. Gdy powietrze jest cieplejsze u górnych szczebli piwnicy, interakcja między beczkami  i eaux-de-vie jest podwyższone, powodując intensywny smak z  nutami wanilii. Jest to mocny i elegancki...

  286,00 zł
  W magazynie
 • 265,00 zł W magazynie

  Camus posiada  jasno  bursztynowy kolor z złotymi refleksami, w bukiecie i na podniebieniu wyczuwalne aromatów fiołka, migdałów i wanilii.  Trunek złożony,  z bardzo intensywnym posmakiem orzechów włoskich, finisz słodki, delikatny i  gładki.

  265,00 zł
  W magazynie
 • 821,00 zł W magazynie

  Camus posiada  jasno bursztynowy kolor w bukiecie i na podniebieniu wyczuwalne  potężny, bogaty smak kremowy z niewiarygodnie jedwabistą teksturą.  Trunek złożony, wyraźnie słodki, przepełniony nutkami cynamonu, suszonych owoców, starego porto i fiołków.

  821,00 zł
  W magazynie
 • 1 665,00 zł W magazynie

  Courvoisier posiada bursztynowy kolor w bukiecie i na podniebieniu posmak tego koniaku przywodzi na myśl nuty ziemiste i trufle. Trunek złożony, absurdalnie owocowy pozostawia długi posmak świeżo upieczonego ciasta.

  1 665,00 zł
  W magazynie
 • 341,00 zł W magazynie

  Davidoff Classic Cognac wytwarzany jest z pełnych smaku eaux-de-vie, starzonych, w większości, w nowych beczkach, nadających temu koniakowi intensywny aromat z mocnymi nutami dębu, wanilii oraz miodu. Eaux-de-vie wykorzystywane do produkcji tego koniaku pochodzą wyłącznie z czterech najlepszych szczepów winogron w regionie Cognac: Grande i Petite...

  341,00 zł
  W magazynie
 • 964,00 zł W magazynie

  Davidoff XO to wysokiej klasy koniak skomponowany przez specjalistów w swoim rzemiośle przy użyciu najlepszych starych destylatów (eaux de vie) z regionu Cognac we Francji. Rezultatem tej pracy jest nowoczesny i elegancki koniak charakteryzujący się nutami śliwki i miodu w zaskakująco śmiałym i nowoczesnym opakowaniu.

  964,00 zł
  W magazynie
 • 758,00 zł W magazynie

  Hine Antique posiada bursztynowy kolor w bukiecie i na podniebieniu wyczuwalne są  nuty przypraw, lukrecji i wanilii. Trunek złożony i bogaty w nutki czekolady i pieczonych jabłek. Finisz bardzo długo utrzymujący się.

  758,00 zł
  W magazynie
 • 604,00 zł W magazynie

  Hine Cigar Reserve posiada bursztynowy kolor w bukiecie i na podniebieniu wspaniale zbalansowany i bardzo krągły z posmakiem miodu. Trunek złożony i bogaty w zapachu liści tytoniu, kandyzowanych owoców z nutką dębu. Finisz długi z nutka lukrecji i delikatnych przypraw.

  604,00 zł
  W magazynie
 • 299,00 zł W magazynie

  Hine Rare VSOP posiada bursztynowy kolor w bukiecie i na podniebieniu dobrze zrównoważony, krągły i gładki z nutkami wanilii i owoców. Trunek złożony perfumowany nutkami jaśminu i akacji. Finisz długi, delikatny dębowa nutką.

  299,00 zł
  W magazynie
 • 208,00 zł W magazynie

  Otard VSOP to najpopularniejszy z rodziny koniaków z minimum 5-letnim okresem starzenia, charakteryzuje się złocistą barwą. W subtelnej nucie smakowej najintensywniej wyczuwalny jest kwiecisty bukiet, wzbogacony aromatem wanilii, korzeni i tytoniu. 

  208,00 zł
  W magazynie