WINO

Informacja

Nowe produkty

WINO

Wino- szlachetny trunek

Dobrej jakości wino od czasów antycznych uważane było za niezwykle szlachetny trunek. To napój alkoholowy uzyskiwany w czasie fermentacji moszczu winogronowego. Na świecie istnieje wiele rodzajów win. Wynika to z ogromnej ilości odmian winorośli, a także oddziaływania środowiska naturalnego i warunków atmosferycznych na ...

Wino- szlachetny trunek

Dobrej jakości wino od czasów antycznych uważane było za niezwykle szlachetny trunek. To napój alkoholowy uzyskiwany w czasie fermentacji moszczu winogronowego. Na świecie istnieje wiele rodzajów win. Wynika to z ogromnej ilości odmian winorośli, a także oddziaływania środowiska naturalnego i warunków atmosferycznych na ich wzrost. Ponadto, zastosowanie różnych technik winifikacji pozwala uzyskać wina białe, różowe i czerwone. Wino z uwagi na różną zawartość cukru można podzielić na wytrawne, półwytrawne, słodkie i półsłodkie. Na rynku dostępne są także wina musujące oraz niemusujące. Nauką, która zajmuje się produkcją wina jest enologia.

Historia wina:

Historia wina sięga czasów starożytnego Egipt, kiedy to 3000 lat przed naszą erą zaczęto produkować pierwsze tego rodzaju trunki. Intensywna uprawa winorośli zaczęła być bardzo popularna i stała się powszechna na terenie Starożytnej Grecji, Rzymu a także dzisiejszej Hiszpanii, Francji oraz Niemiec. Wino spożywane było, zarówno w czasie obrzędów religijnych, jak i do posiłków. Winiarstwo stało się dziedziną nauki i rzemiosłem, które intensywnie rozwinęło się do połowy XIX wieku. W Polsce pierwsze winorośle pojawiły się wraz z nastaniem chrześcijaństwa, a wino było produkowane przez zakonników, którzy poznali tajemne receptury winiarskie. Okres rozpowszechniania się upraw winorośli na terenie Rzeczpospolitej przypada na XV wiek.

Podział win:

Ze względu na zawartość alkoholu wina można podzielić na stołowe, musujące oraz wzmacniane. Te pierwsze mają zawartość alkoholu od 9 do 15% obj., wina wzmacniane osiągają do 22% obj., głównie w wyniku dodawania destylatu, z kolei wina musujące z reguły są najsłabsze i posiadają najmniejszą zawartość alkoholu. W Unii Europejskiej stosuje się także podział na wina gatunkowe, które przypisane są do określonych regionów, szczególnie we Francji, Włoszech, w Hiszpanii, Luksemburgu oraz w Niemczech. Najstarszy podział win opiera się na ich zastosowaniu oraz cechach charakterystycznych. Wyróżnia się wina czerwone, zazwyczaj cierpkie i wytrawne, wina białe kwasowe o różnym poziomie słodyczy oraz wina różowe, które posiadają smak pośredni. Wina białe mogą być spożywane, jako aperitif, a także do posiłków złożonych m.in. z owoców morza, makaronów, ryb, sardynek, jak również warzyw, sałatek czy białego mięsa. Wino czerwone idealnie łączy się z potrawami z dodatkiem czerwonego mięsa, takimi jak stek, bigos czy ragout. Wina wzmacniane mogą być podawane do zup i tapas, zaś wina słodkie i rozgrzewające, tak zwane wina deserowe powinny być zwieńczeniem lub alternatywą deseru a także uzupełnieniem zaserwowanej gościom kawy. W bogatym i zróżnicowanym asortymencie naszego sklepu znajdziesz wiele gatunków win, pochodzących z m.in. regionów Kalifornii, Chile, Hiszpanii, Węgier, Niemiec, Francji, Australii, Argentyny, Grecji czy RPA. Oferujemy również zakup win z Nowej Zelandii i słonecznej Portugalii. Posiadamy wyłącznie wina pochodzące z renomowanych winnic i odmian winorośli - chardonnay, sauvignon blanc, riesling, jak również cabernet, merlot, pinot noir i syrah.

Więcej

Jest 439 produktów.

 • 83,00 zł W magazynie

  Motörhead Shiraz Wine, to wino które ma głęboki czerwony kolor i owocowy aromat z nutami jeżyn, wanilii i lukrecji ale także lekko pieprzowy. Na podniebieniu bogate i zaokrąglone z miękkimi taninami i trwałym owocowym finiszem.

  83,00 zł
  W magazynie
 • 143,00 zł W magazynie

  Wino powstało z krzewów najwcześniej posadzonych w winnicy. Uzyskano typowy dla odmiany charakter wzmocniony efektem sycylijskiego terroir. Wino o mocnej strukturze niemal potężne stworzone w 100% ze szczepu Merlot. Fermentacja w stali. Starzone - 50% w nowych i 50% w starych beczkach z dębu amerykańskiego. Produkcja - 11 tysięcy butelek

  143,00 zł
  W magazynie
 • 160,00 zł W magazynie

  Idealne umiejscowienie winnicy między Cima Corgo a Douro Superior pozwala czerwonym gronom na optymalne dojrzewanie. Wino Grande Reserva pochodzi z gron Touriga Nacional i Touriga Franca, uzyskanych w najbardziej udanych latach i skrupulatnie wyselekcjonowanych z najlepszych parceli. 

  160,00 zł
  W magazynie
 • 173,00 zł W magazynie

  Wino skomponowane wyłącznie z odmiany Merlot. Dojrzewało w małych dębowych beczkach i kilka miesięcy w butelce. Intensywnie granatowa barwa. Zapach przepełniony aromatami jeżyny i wiśni z delikatnym muśnięciem wanilii. Wytrawne z dobrą strukturą tanin, o długim finiszu. Idealne do pieczonych mięs i twardych serów.

  173,00 zł
  W magazynie
 • 154,00 zł W magazynie

  Family Reserve to najbardziej prestiżowa linia winnicy Kleine Zalze. Znakomity Pinotage w tym wydaniu jest kwintesencją winiarstwa Afryki Południowej. Winogrona do jego produkcji zebrane zostały z 17-letnich krzewów w regionie Durbanville. 

  154,00 zł
  W magazynie
 • 65,00 zł W magazynie

  Słodkie wino wyprodukowane w zachodniej części Sycylii, w prowincji Trapani ze szczepów Inzolia, Cataratto i Grillo. Winogrona do produkcji tego wina były ręcznie zbierane, delikatnie zgniatane i długo fermentowane w kontrolowanej temperaturze, a powstałe wino następnie przez ponad 5 lat dojrzewało w 100 i 150- litrowych beczkach z dębu słoweńskiego. 

  65,00 zł
  W magazynie
 • 1 891,00 zł W magazynie

  Barolo Vigne Storiche to kolekcja czterech win Barolo Massolino klasy Single Vineyard. Każde z nich nosi nazwę historycznej winnicy, z której pochodzi: Parafada, Parussi, Margheria oraz Vigna Rionda. Drewniane opakowanie wyraża to, czym Massolino jest dzisiaj: producentem wina bardzo mocno związanym z regionem i jego tradycjami, a jednocześnie otwartym na...

  1 891,00 zł
  W magazynie
 • 78,00 zł W magazynie

  Motörhead Rose to wino które ma różowo łososiowy kolor i owocowy aromat z nutami jeżyn i śliwek także lekko pikantny. Na podniebieniu eleganckie i bogate z delikatnym owocowym finiszem.

  78,00 zł
  W magazynie
 • 36,00 zł W magazynie

  Zestawienie odmian Nero d’Avola i Nerello Mascalese z zachodniej części Sycylii. Wino pełne aromatów czerwonych owoców, suszonych śliwek i pachnących, śródziemnomorskich kwiatów. Delikatnie słodkie i łatwe do picia z przyjemnym, owocowym posmakiem. 

  36,00 zł
  W magazynie
 • 32,00 zł W magazynie

  Montepulciano z Abruzji charakteryzuje się głęboką, rubinową szatą z fioletowymi refleksami. W bukiecie pokazuje głównie owocowe aromaty, a usta są wytrawne i pełne. Finisz bardzo przyjemny, krągły.

  32,00 zł
  W magazynie
 • 30,00 zł W magazynie

  Zestawienie odmian Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc z Veneto. Wino o głębokiej, czerwonej barwie z purpurowymi refleksami. Intensywny, nieco ziołowy bukiet i lekko taniczne nuty.

  30,00 zł
  W magazynie
 • 30,00 zł W magazynie

  Wino stworzone z gronu  odmiany  Merlot zbieranych z parceli w centralnym i południowym Veneto. Mocna, jasno rubinowa barwa, przyjemny i bogaty bukiet pełen aromatów porzeczki, śliwki i fiołków. Dobrze zbalansowane, eleganckie i harmonijne wino.

  30,00 zł
  W magazynie
 • 39,00 zł W magazynie

  Delikatne i świeże Pinot Grigio o jasnosłomkowej barwie i intensywnym bukiecie świeżych owoców i białych kwiatów. W ustach delikatne i eleganckie, z dobrze zbalansowanymi nutami dojrzałych owoców tropikalnych i jabłek.

  39,00 zł
  W magazynie
 • 34,00 zł W magazynie

  Bardolino skomponowane z gron odmian Corvina Veronese (60%), Rondinella (30%) i Molinara (10%). Fermentacja jest prowadzona w kontrolowanej temperaturze aby utrzymać świeżość i owocowe aromaty. Wino leżakuje 3 lata zanim trafi do sprzedaży. W nosie aromaty owoców jagodowych, w ustach natomiast miękkie i krągłe.

  34,00 zł
  W magazynie
 • 142,00 zł W magazynie

  To wyjątkowo przyjemne wino o niezwykłej strukturze powstało w 100% z gron szczepu Moscato.  Wino w słomkowym kolorze, o łagodnym aromacie gron Moscato, z nutą dojrzałych owoców. Słodkie, ale lekkie. Etykieta tego wina to dzieło sztuki zaprojektowane przez znany włoski dom mody Blumarine, a na rynek wypuszczono jedynie 5000 tak ozdobionych butelek.

  142,00 zł
  W magazynie
 • 197,00 zł W magazynie

  Charakterystyczne  Barolo skomponowane z gron odmiany Nebbiolo. Leżakowane 3 lata w dębowych beczkach, następnie rok w butelce. W nosie przyjemne i ułożone aromaty. Usta wytrawne, pełne i doskonale harmonijne. Długi finisz. Potencjał starzenia w zależności od rocznika sięga nawet do 15 lat.

  197,00 zł
  W magazynie
 • 275,00 zł W magazynie

  Dojrzewa 4 lata w beczkach ze slawońskiego dębu, następnie spędza rok w butelce. Wino wyjątkowo eleganckie, wytrawne lecz miękkie i dobrze zbalansowane. Bogaty aromat pełen suszonych owoców.

  275,00 zł
  W magazynie
 • 109,00 zł W magazynie

  Podstawą tego wina jest  Sangiovese (80%) uzupełnione Merlot (15%) oraz Cabernet Sauvignon (5%). Kompozycja dojrzewała przez 16 miesięcy w beczkach o różnej pojemności, a następnie 3-6 miesięcy w butelce. 

  109,00 zł
  W magazynie
 • 109,00 zł W magazynie

  Leżakuje 12 miesięcy w dębowych beczkach, następnie odpoczywa w butelce. Ripasso Speri zachwyca rubinowo-czerwoną barwą, aromatami czerwonych owoców, nutką pieprzu i kakao. Wino doskonale zbalansowane z miękkimi i krągłymi taninami. Długie i pełne.

  109,00 zł
  W magazynie
 • 58,00 zł W magazynie

  Wino zbudowane w 100% z odmiany Primitivo di Manduria, zbieranej ręcznie i bardzo selektywnie z położonych na gliniastych glebach okolic Carosino. Podczas winifikacji moszcz pozostawia się w kontakcie ze skórkami na 8 do 12 dni. Po fermentacji wino dojrzewa przez 12 miesięcy w dużych beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu. 

  58,00 zł
  W magazynie