WÓDKA

Informacja

Nowe produkty

WÓDKA

Wódka to wysokoprocentowy alkohol uzyskiwany przez zmieszanie w odpowiednich proporcjach spirytusu rektyfikowanego z wodą. Może mieć charakter czysty, wytwarzany na bazie spirytusu rektyfikowanego zbożowego, najczęściej żytniego, jęczmiennego i pszenicznego, lub spirytusu ziemniaczanego, rozcieńczonego wodą do 40% lub więcej zawartości alkoholu....

Wódka to wysokoprocentowy alkohol uzyskiwany przez zmieszanie w odpowiednich proporcjach spirytusu rektyfikowanego z wodą. Może mieć charakter czysty, wytwarzany na bazie spirytusu rektyfikowanego zbożowego, najczęściej żytniego, jęczmiennego i pszenicznego, lub spirytusu ziemniaczanego, rozcieńczonego wodą do 40% lub więcej zawartości alkoholu. Wódkę uzyskuje się w procesie fermentacji ziemniaków lub zbóż: żyta, pszenicy, jęczmienia i owsa. W procesie tym dochodzi do wytworzenia mieszaniny alkoholu etylowego z cukrów prostych zawartych w surowcu lub uwolnionych z węglowodanów złożonych oraz innych substancji ubocznych. Następnie w procesie destylacji i rektyfikacji wydziela się alkohol etylowy. W ofercie ElUXO znajdą Państwo zarówno Polskie wódki jak i wiele różnych zagranicznych. Oznaczenie „Polska Wódka/Polish Vodka” mogą posiadać wyroby produkowane z żyta, pszenicy, owsa, jęczmienia i ziemniaków. Tylko te ze zbóż zostały uznane jako tradycyjnie stosowane do produkcji wódki w Polsce. Mało tego aby wyrób mógł być uzyskać oznaczenie geograficzne „Polska Wódka/Polish Vodka” jego produkcja musi w całości odbywać się w Polsce. Oznaczenia geograficzne powinny podkreślać specyficzne cechy produktu odróżniające go na tle innych, które zawdzięcza on pochodzeniu z konkretnego obszaru geograficznego i panującej tam tradycji. „Polska Wódka/Polish Vodka” jest słynna na światowym rynku ze swojej naturalności i długiej tradycji produkcji.
Wódki dzieli się na kilka rodzajów:
wódki czyste zwykłe: ze spirytusu rektyfikowanego zbożowego lub ziemniaczanego
wódki wyborowe: ze spirytusu dwukrotnie rektyfikowanego
wódki luksusowe: ze spirytusu wielokrotnie rektyfikowanego
wódki gatunkowe - składające się ze spirytusu rektyfikowanego, wody, wyciągów roślinnych, cukru i innych, jak również napoje wytwarzane z destylatów owocowych i ziołowych rektyfikowanych (np. winiak, grappa, gin, anyżówka) i z destylatów nierektyfikowanych (np. rum, brandy, śliwowica).
bimber - wytwarzany ze spirytusu nierektyfikowanego
Wódki czyste podaje się mocno schłodzone, ale nie zmrożone, w celu wydobycia z wódki aromatów podczas picia. Wódek słodkich można napić się na ciepło, np. zamiast likieru w kawie. Wódki półwytrawne lub półsłodkie serwuje się schłodzone, a słodkie i likiery - w temperaturze pokojowej. Serwuje się je najczęściej w małych kieliszkach, ale ostatnio też coraz częściej jest popularne podawanie wódki w szklankach z lodem tzw. wódka na lodzie, szczególnie w popularnych, zachodnich klubach. Wytrawne podaje się w kieliszkach 35-40 ml, a słodkie smakowe w mniejszych - 20-25 ml. Do przekąsek podaje się wódki wytrawne, gorzkie lub żołądkowe, do głównego posiłku raczej półwytrawne lub półsłodkie, w zależności od serwowanych dań. Jedynym alkoholem, który można wypić „na raz”, jest właśnie wódka. Jednak przy oficjalnych okazjach warto porcję wódki rozłożyć na co najmniej dwie części.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu https://eluxo.pl/pl/kontakt

Zapraszamy i życzymy przyjemnych zakupów

Więcej

Jest 482 produktów.

 • 144,00 zł W magazynie

  Figurka w kształcie góralki. Luksusowy trunek o smaku słodko-korzennym. Głęboki bursztynowy kolor i łagodny smak. Nalew na owocach pomarańczy i orzecha włoskiego. PRODUKT DOSTĘPNY TYLKO NA ZAMÓWIENIE.

  144,00 zł
  W magazynie
 • 139,00 zł W magazynie

  Ręcznie malowana figurka ceramiczna z trunkiem o słodko-korzennym smaku. Nalew na owoce pomarańczy i orzecha włoskiego przygotowywany w oparciu o staropolską recepturę. PRODUKT DOSTĘPNY TYLKO NA ZAMÓWIENIE.

  139,00 zł
  W magazynie
 • 139,00 zł W magazynie

  Figurka ceramiczna z alkoholem Wiekowa Tradycja. Wiekowa Tradycja to luksusowy trunek przygotowywany według staropolskiej receptury. Łagodny słodko-korzenny smak uzyskany dzięki nalewom na owoce pomarańczy i orzecha włoskiego. PRODUKT DOSTĘPNY TYLKO NA ZAMÓWIENIE.

  139,00 zł
  W magazynie
 • 139,00 zł W magazynie

  Figurka w kształcie szlachcica . Luksusowy trunek o smaku słodko-korzennym. Głęboki bursztynowy kolor i łagodny smak. Nalew na owocach pomarańczy i orzecha włoskiego. PRODUKT DOSTĘPNY TYLKO NA ZAMÓWIENIE.

  139,00 zł
  W magazynie
 • 139,00 zł W magazynie

  Figurka w kształcie rybaka. Luksusowy trunek o smaku słodko-korzennym. Głęboki bursztynowy kolor i łagodny smak. Nalew na owocach pomarańczy i orzecha włoskiego. PRODUKT DOSTĘPNY TYLKO NA ZAMÓWIENIE.

  139,00 zł
  W magazynie
 • 136,00 zł W magazynie

  Ręcznie malowana figurka ceramiczna z trunkiem o słodko-korzennym smaku. Nalew na owoce pomarańczy i orzecha włoskiego przygotowywany w oparciu o staropolską recepturę. PRODUKT DOSTĘPNY TYLKO NA ZAMÓWIENIE.

  136,00 zł
  W magazynie
 • 113,00 zł W magazynie

  Legend of Kremlin to tradycyjna wódka zbożowa, która pierwszy raz została wyprodukowana w XV wieku przez mnicha Isidora w klasztorze Chudov. Wytwarzana jest na podstawie starożytnej formuły z najlepszego spirytusu.

  113,00 zł
  W magazynie
 • 119,00 zł W magazynie

  Kultowa wódka z młodych ziemniaków, której nie trzeba nikomu przedstawiać.Wyprodukowano z ziemniaków odmiany Denar.

  119,00 zł
  W magazynie
 • 109,00 zł W magazynie

  Chopin Rye Organic Vodka produkowana jest z certyfikowanego polskiego żyta ekologicznego. Surowce użyte do produkcji wódki nie naruszają równowagi środowiska naturalnego. 

  109,00 zł
  W magazynie
 • 123,00 zł W magazynie

  Wódka Whitley Neill Blood Orange łączy sycylijskie pomarańcze, kiwi z przyprawami. Rezultatem jest smakowita i ziemista, owocowa wódka, którą można spożywać samodzielnie lub w koktajlach.

  123,00 zł
  W magazynie
 • 169,00 zł W magazynie

  Royal Dragon Chocolate to półsłodki, równie zrównoważony smak kakao i kawy z nutami owocowymi i karmelowymi. Świetnie nadaje się do słodkich koktajli!

  169,00 zł
  W magazynie
 • 69,00 zł W magazynie

  Fuckoff Black Vodka, która wyróżnia się wyjątkową cechą spośród wszystkich innych wódek na świecie: Fuck off Black Vodka to, jak sama nazwa wskazuje, dodana czarna kolorystyka! To nie zmienia smaku, ale zapewnia, że ​​Fuckoff Black Vodka jest rzeczywiście czarna! Subtelny bukiet pszenicy, który jest udoskonalany przez nutę cytrusów w tradycyjnym procesie...

  69,00 zł
  W magazynie
 • 38,00 zł W magazynie
  Nowy

  Doskonałe wódki z serii LOVE na bazie wysokogatunkowego spirytusu zbożowego będą współtworzyć ten wyjątkowy nastrój. 

  38,00 zł
  W magazynie
 • 38,00 zł W magazynie
  Nowy

  Doskonałe wódki z serii LOVE na bazie wysokogatunkowego spirytusu zbożowego będą współtworzyć ten wyjątkowy nastrój. 

  38,00 zł
  W magazynie
 • 55,00 zł W magazynie
  Nowy

  Limitowana edycja Żubrówki Bison Grass w specjalnie zaprojektowanych mini ubrankach na butelkiL.

  55,00 zł
  W magazynie
 • 55,00 zł W magazynie
  Nowy

  Limitowana edycja Żubrówki Bison Grass w specjalnie zaprojektowanych mini ubrankach na butelki.

  55,00 zł
  W magazynie
 • 155,00 zł W magazynie
  Nowy

  Bukłak zawierający najwyższej jakości polską wódkę wyprodukowaną na bazie spirytusu zbożowego i krystalicznie czystej wody.

  155,00 zł
  W magazynie
 • 145,00 zł W magazynie
  Nowy

  Wódka Dębowa Polska wytwarzana jest zgodnie z tradycyjną polską recepturą z najwyższej jakości spirytusu zbożowego oraz krystalicznie czystej wody. W środku każdej butelki umieszczane jest pasemko drewna dębowego, które uszlachetnia aromat i barwę tego wyjątkowego trunku. 

  145,00 zł
  W magazynie
 • 257,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Wódka produkowana w Anglii z ziemniaków odmiany Król Edward, bogatych w skrobię i cukier, destylowana w mieszance miedzianych alembików i kolumny destylacyjnej w hrabstwie Cambridge. Nie jest filtrowana na zimno co nadaje jej unikatową oleistą konsystencję. Projekt butelki nawiązuje do wojennych piersiówek, jednak wykończona jest ona w wyjątkowo wysokim...

  257,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę
 • 199,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Hiszpańska wódka destylowana z fermentacji mleka laktozowego, 5-krotnie destylowana, 4-krotnie filtrowana w procesie trwającym 24 godziny, rodzi się wódka ultra premium, która nie pozostawia obojętnym nawet najbardziej doświadczonym degustatorom.

  199,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę