Informacja

Nowe produkty

WÓDKA

Wódka to wysokoprocentowy alkohol uzyskiwany przez zmieszanie w odpowiednich proporcjach spirytusu rektyfikowanego z wodą. Może mieć charakter czysty, wytwarzany na bazie spirytusu rektyfikowanego zbożowego, najczęściej żytniego, jęczmiennego i pszenicznego, lub spirytusu ziemniaczanego, rozcieńczonego wodą do 40% lub więcej zawartości alkoholu....

Wódka to wysokoprocentowy alkohol uzyskiwany przez zmieszanie w odpowiednich proporcjach spirytusu rektyfikowanego z wodą. Może mieć charakter czysty, wytwarzany na bazie spirytusu rektyfikowanego zbożowego, najczęściej żytniego, jęczmiennego i pszenicznego, lub spirytusu ziemniaczanego, rozcieńczonego wodą do 40% lub więcej zawartości alkoholu. Wódkę uzyskuje się w procesie fermentacji ziemniaków lub zbóż: żyta, pszenicy, jęczmienia i owsa. W procesie tym dochodzi do wytworzenia mieszaniny alkoholu etylowego z cukrów prostych zawartych w surowcu lub uwolnionych z węglowodanów złożonych oraz innych substancji ubocznych. Następnie w procesie destylacji i rektyfikacji wydziela się alkohol etylowy. W ofercie ElUXO znajdą Państwo zarówno Polskie wódki jak i wiele różnych zagranicznych. Oznaczenie „Polska Wódka/Polish Vodka” mogą posiadać wyroby produkowane z żyta, pszenicy, owsa, jęczmienia i ziemniaków. Tylko te ze zbóż zostały uznane jako tradycyjnie stosowane do produkcji wódki w Polsce. Mało tego aby wyrób mógł być uzyskać oznaczenie geograficzne „Polska Wódka/Polish Vodka” jego produkcja musi w całości odbywać się w Polsce. Oznaczenia geograficzne powinny podkreślać specyficzne cechy produktu odróżniające go na tle innych, które zawdzięcza on pochodzeniu z konkretnego obszaru geograficznego i panującej tam tradycji. „Polska Wódka/Polish Vodka” jest słynna na światowym rynku ze swojej naturalności i długiej tradycji produkcji.
Wódki dzieli się na kilka rodzajów:
wódki czyste zwykłe: ze spirytusu rektyfikowanego zbożowego lub ziemniaczanego
wódki wyborowe: ze spirytusu dwukrotnie rektyfikowanego
wódki luksusowe: ze spirytusu wielokrotnie rektyfikowanego
wódki gatunkowe - składające się ze spirytusu rektyfikowanego, wody, wyciągów roślinnych, cukru i innych, jak również napoje wytwarzane z destylatów owocowych i ziołowych rektyfikowanych (np. winiak, grappa, gin, anyżówka) i z destylatów nierektyfikowanych (np. rum, brandy, śliwowica).
bimber - wytwarzany ze spirytusu nierektyfikowanego
Wódki czyste podaje się mocno schłodzone, ale nie zmrożone, w celu wydobycia z wódki aromatów podczas picia. Wódek słodkich można napić się na ciepło, np. zamiast likieru w kawie. Wódki półwytrawne lub półsłodkie serwuje się schłodzone, a słodkie i likiery - w temperaturze pokojowej. Serwuje się je najczęściej w małych kieliszkach, ale ostatnio też coraz częściej jest popularne podawanie wódki w szklankach z lodem tzw. wódka na lodzie, szczególnie w popularnych, zachodnich klubach. Wytrawne podaje się w kieliszkach 35-40 ml, a słodkie smakowe w mniejszych - 20-25 ml. Do przekąsek podaje się wódki wytrawne, gorzkie lub żołądkowe, do głównego posiłku raczej półwytrawne lub półsłodkie, w zależności od serwowanych dań. Jedynym alkoholem, który można wypić „na raz”, jest właśnie wódka. Jednak przy oficjalnych okazjach warto porcję wódki rozłożyć na co najmniej dwie części.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu https://eluxo.pl/pl/kontakt

Zapraszamy i życzymy przyjemnych zakupów

Więcej

Jest 474 produktów.

 • 119,00 zł W magazynie

  Ideał ma kolor czarny. HQ Potato swój jedwabisty, delikatnie słodki smak zawdzięcza polskim ziemniakom. To majstersztyk wśród wódek ziemniaczanych i to w światowym wydaniu

  119,00 zł
  W magazynie
 • 119,00 zł W magazynie

  To wódka z jednorodnego spirytusu żytniego własnej produkcji dla najbardziej wymagających koneserów. Jej charakterystyczny lekko ostry smak pobudza zmysły. Całość doskonale prezentuje się w pięknej, dopracowanej butelce.

  119,00 zł
  W magazynie
 • 169,00 zł W magazynie
  Nowy

  Spitzberg (Palenica) to nazwa szczytu gór w Beskidzie Śląskim, gdzie znajduje się granica z rejonem, w którym położona jest destylarnia.

  169,00 zł
  W magazynie
 • 199,00 zł Oczekiwanie na dostawę
  Nowy

  Ekskluzywna wódka zbożowa z przewagą pszenicy z dodatkiem słodu jęczmiennego . Pochodzi z  zachodniej Flandrii.  Trunek znajduje się w butelce stylizowanej na marmurową, która nadaje mu niezwykłego szyku. Elegancka, gładka i czysta, z doskonale ukrytym alkoholem, cechuje się łagodnym zapachem pieprzu, cytryny, wanilii i żyta.

  199,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę
 • 136,00 zł W magazynie

  Figurka w kształcie górala. Luksusowy trunek o smaku słodko-korzennym. Głęboki bursztynowy kolor i łagodny smak. Nalew na owocach pomarańczy i orzecha włoskiego.

  136,00 zł
  W magazynie
 • 139,00 zł W magazynie

  Figurka w kształcie myśliwego. Luksusowa wódka Ultra Premium rozlewana do ceramicznych butelek. Butelki te są ręcznie malowane.

  139,00 zł
  W magazynie
 • 136,00 zł W magazynie

  Figurka w kształcie góralki. Luksusowy trunek o smaku słodko-korzennym. Głęboki bursztynowy kolor i łagodny smak. Nalew na owocach pomarańczy i orzecha włoskiego. PRODUKT DOSTĘPNY TYLKO NA ZAMÓWIENIE.

  136,00 zł
  W magazynie
 • 131,00 zł W magazynie

  Ręcznie malowana figurka ceramiczna z trunkiem o słodko-korzennym smaku. Nalew na owoce pomarańczy i orzecha włoskiego przygotowywany w oparciu o staropolską recepturę. PRODUKT DOSTĘPNY TYLKO NA ZAMÓWIENIE.

  131,00 zł
  W magazynie
 • 131,00 zł W magazynie

  Figurka ceramiczna z alkoholem Wiekowa Tradycja. Wiekowa Tradycja to luksusowy trunek przygotowywany według staropolskiej receptury. Łagodny słodko-korzenny smak uzyskany dzięki nalewom na owoce pomarańczy i orzecha włoskiego. PRODUKT DOSTĘPNY TYLKO NA ZAMÓWIENIE.

  131,00 zł
  W magazynie
 • 131,00 zł W magazynie

  Figurka w kształcie szlachcica . Luksusowy trunek o smaku słodko-korzennym. Głęboki bursztynowy kolor i łagodny smak. Nalew na owocach pomarańczy i orzecha włoskiego. PRODUKT DOSTĘPNY TYLKO NA ZAMÓWIENIE.

  131,00 zł
  W magazynie
 • 128,00 zł W magazynie

  Figurka w kształcie rybaka. Luksusowy trunek o smaku słodko-korzennym. Głęboki bursztynowy kolor i łagodny smak. Nalew na owocach pomarańczy i orzecha włoskiego. PRODUKT DOSTĘPNY TYLKO NA ZAMÓWIENIE.

  128,00 zł
  W magazynie
 • 136,00 zł W magazynie

  Ręcznie malowana figurka ceramiczna z trunkiem o słodko-korzennym smaku. Nalew na owoce pomarańczy i orzecha włoskiego przygotowywany w oparciu o staropolską recepturę. PRODUKT DOSTĘPNY TYLKO NA ZAMÓWIENIE.

  136,00 zł
  W magazynie
 • 113,00 zł W magazynie
  Nowy

  Legend of Kremlin to tradycyjna wódka zbożowa, która pierwszy raz została wyprodukowana w XV wieku przez mnicha Isidora w klasztorze Chudov. Wytwarzana jest na podstawie starożytnej formuły z najlepszego spirytusu.

  113,00 zł
  W magazynie
 • 119,00 zł W magazynie
  Nowy

  Kultowa wódka z młodych ziemniaków, której nie trzeba nikomu przedstawiać.Wyprodukowano z ziemniaków odmiany Denar.

  119,00 zł
  W magazynie