BRANDY

Informacja

Nowe produkty

BRANDY

Brandy w języku polskim znaczy wypalanka czy też przepalanka. Staropolska, do dziś poprawna i używana nazwa brandy to wypalanka.  Tak określa się wódki destylowane w tradycyjny sposób, "wypalane" w aparatach destylacyjnych. Produkowana z wina, głównie gronowego. Brandy może być destylowana również z wina owocowego, wówczas jednak powinna być odp...

Brandy w języku polskim znaczy wypalanka czy też przepalanka. Staropolska, do dziś poprawna i używana nazwa brandy to wypalanka.  Tak określa się wódki destylowane w tradycyjny sposób, "wypalane" w aparatach destylacyjnych. Produkowana z wina, głównie gronowego. Brandy może być destylowana również z wina owocowego, wówczas jednak powinna być odpowiednio oznaczona, np. Cherry Brandy czyli brendy wiśniowa. Nazwa pochodzi od holenderskiego słowa  brandewijn, które oznacza destylkowane wino, które było bardzo popularne w średniowieczu. Do najbardziej cenionych napojów tego typu należą brandy czyli winiaki hiszpańskie, włoskie, francuskie i greckie. Dużą popularnością cieszą się też trunki pochodzące z Europy Środkowo-Wschodniej czyli Bułgarii, Mołdawii czy Gruzji. Brandy dzieli się na trzy podstawowe rodzaje: brandy gronową (eau-de-vie de vin), brandy z wytłoków gronowych (eau-de-vie de marc),brandy owocową (eau-de-vie de fruits).Tak jak w przypadku koniaków, tak też w klasyfikacji brandy stosuje się oznaczenia wieku. Najmłodsza AC, która leżakuje 2 lata w drewnianych beczkach, następnie VS leżakująca przynajmniej 3 lata, VSOP minimum 5 lat w drewnianych beczkach oraz XO, która leżakuje przynajmniej 6lat. Wsytępuje również brendy Hors D'age, której wiek jest trudny do określenia, jednak normą są 10-letnie i starsze, zwykle doskonałej jakości. Kultura picia brandy opiera się na celebracji chwili i każdy szczegół się liczy. W końcu pije się wódkę wytrawną, która uważana jest za jeden z najlepszych alkoholi na świecie. Na początku zajmijmy się sztuką podania brandy, wykorzystujemy w tym celu niskie kieliszki o okrągłym kształcie na grubej nóżce (z wyglądu może przypominać kwiat tulipana); gdy nie posiadamy specjalnych kieliszków do picia brandy powinniśmy zastąpić je niskimi, szerokimi szklankami o grubej podstawie. Brendy powinno się podawać lekko schłodzone, jednak isnieje również poglą, że jest to wytrawny trunek, który najlepiej smakuje w normalnej temperaturze. Brandy pije się małymi łyczkami, dlatego też zawartość szkła musi być odpowiednio mała – odpowiednia ilość trunku to 1/4 wysokości naczynia.
Jest jedna żelazna zasada w kulturze picia brandy: tego trunku nie popijamy. Podawać go możemy w towarzystwie mocnej kawy (m.in. espresso), gorzkiej czekolady, lodów, ciastka. Alkohol można również serwować w postaci drinku.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu https://eluxo.pl/pl/kontakt

Zapraszamy i życzymy przyjemnych zakupów

Więcej

Jest 62 produktów.

 • 89,00 zł W magazynie

  Esplendido to Brandy de Jerez Solera, o średnim okresie leżakowania 9 miesięcy. Złoto-bursztynowy kolor i łagodny smak to największe zalety tego znakomitego trunku, pełnego aromatów Sherry Oloroso i dębowej beczki. Znakomicie miesza się w różnorodnych drinkach i komponuje z sokami.

  89,00 zł
  W magazynie
 • 118,00 zł W magazynie

  Gran Garvey to Brandy de Jerez Solera Reserva ze średnim okresem leżakowania 6 lat. Charakteryzuje się piękną bursztynową barwą i bardzo intensywnymi aromatami pełnymi suszonych owoców i migdałów. Bogate i gładkie o długim i rozgrzewającym finiszu.

  118,00 zł
  W magazynie
 • 262,00 zł W magazynie

  To znakomite brandy zakwalifikowane jest jako Solera Gran Reserva, zgodnie z przepisami Denominacji Brandy de Jerez. Leżakowane jest ponad 10 lat przy użyciu tradycyjnych systemów „Solera” i „Criadera”.

  262,00 zł
  W magazynie
 • 399,00 zł W magazynie

  Brandy de Jerez Solera Gran Reserva o minimalnym okresie leżakowania 20 lat. Charakteryzuje ją ciemno bursztynowa barwa, aromaty dębiny i Sherry Oloroso, z nutami wanilii. W Ustach pełna, gładka i aksamitna, z długim i intensywnym posmakiem.

  399,00 zł
  W magazynie
 • 98,00 zł W magazynie

  Francuskie brandy o intensywnej barwie bursztynu, której nabrały wraz z dojrzewaniem w dębowych beczkach. Elegancki bukiet, w którym odnajdujemy suszone morele i gruszki, różnorodne orzechy, wanilię i odrobinę nut czekolady i marcepanu.

  98,00 zł
  W magazynie
 • 159,00 zł W magazynie

  Brandy produkowane przez Vasconia. Trunek zawarty w butelce w kształcie wieży Eiffla.

  159,00 zł
  W magazynie
 • 115,00 zł W magazynie

  Brandy o delikatnym smaku produkowane we Francji przez Vasconia.

  115,00 zł
  W magazynie
 • 95,00 zł W magazynie

  Brandy Marquis de Villard VSOP jest wytwarzana z gron odmian Carignan, Grenache, Cabernet i Merlot, zbieranych ręcznie w południowej Francji. Następnie wytwarzane jest wino, które podlega starannej destylacji, aby otrzymać przednią eaude- vie, która leżakuje minimum rok w beczkach z dębu Limousin. 

  95,00 zł
  W magazynie
 • 119,00 zł W magazynie

  Wspaniała hiszpańska brandy o barwie bursztynu ze złotymi refleksami. Zachwca swym aromatycznym bukietem pełnym dębiny, leko dymnym i tostowym. A wszystko to dopieszcza jej lekko słodki smak o miękkim i okrągłym finiszu.

  119,00 zł
  W magazynie
 • 129,00 zł W magazynie

  Hiszpańska brandy o bursztynowej barwie, ze złotymi refleksami. Aromat dębiny, lekko dymny i tostowy. W Ustach lekka słodycz, suszone morele, orzechy i migdały. Finisz krągły i miękki.

  129,00 zł
  W magazynie
 • 169,00 zł W magazynie

  Brandy leżakuje średnio przez 15 lat i jest sprzedawana w eleganckiej butelce – z charakterystyczną woskową, czerwoną pieczęcią. Opisując ją, zwykle mówi się o głębokim, kasztanowobrązowym kolorze, zapachu prażonych orzechów, wanilii i śliwek, soczystej strukturze, smaku toffi, kakao i sherry oraz długiej końcówce z posmakiem suszonych śliwek i przypraw.

  169,00 zł
  W magazynie
 • 35,00 zł W magazynie

  Usługa grawerowania na złotej lub srebrnej blaszce umieszczonej na butelce. Jest to trwalsze i bardziej widoczne niż grawer na szkle. Można wykonać blaszkę o dowolnych wymiarach.

  35,00 zł
  W magazynie
 • 86,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Znakomite oryginalne brandy francuskie. Produkcja i butelkowanie odbywa się w jedynej wciąż działającej destylarni w centrum historycznego miasta Cognac. Wielkość produkcji brandy w tej destylarni to 5 mln butelek rocznie. Brandy Symbole National dostępna jest w dwóch wariantach: VSOP oraz XO. Każdy z tych produktów posiada unikalną butelkę.

  86,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę
 • 99,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Francuskie brandy o intensywnej barwie bursztynu, której nabrały wraz z dojrzewaniem w dębowych beczkach. Elegancki bukiet, w którym odnajdujemy suszone morele i gruszki, różnorodne orzechy, wanilię i odrobinę nut czekolady i marcepanu.

  99,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę
 • 3 500,00 zł W magazynie

  Kompozycja najlepszych i najstarszych (stuletnich!) destylatów z Tomeloso w La Manchy. Brandy o eleganckiej, mahoniowej barwie z refleksami koloru starego złota. W nosie bogactwo intensywnych aromatów, typowych dla trunku leżakującego wiele lat w dębowych beczkach. Usta złożone, z nutami słodyczy i wanilii, charakterystycznymi dla amerykańskiego dębu, i...

  3 500,00 zł
  W magazynie
 • 389,00 zł W magazynie

  Wykwintna brandy w kolorze głębokiego bursztynu, pełna eleganckich, tostowych aromatów. W ustach miękka, lekko waniliowa, z delikatnym posmakiem suszonych owoców i dębiny. Finisz długi i harmonijny.

  389,00 zł
  W magazynie
 • 115,00 zł W magazynie

  Brandy Tooverberg Extra Smooth to najwyższej jakości trunek wyprodukowany ze starannie selekcjonowanych winogron, podwójnie destylowany i dojrzewany w małych dębowych beczkach przez 3 lata. Extra Smooth to dobry przykład najwyższej jakości południowo-afrykańskich brandy.

  115,00 zł
  W magazynie
 • 197,00 zł W magazynie

  Dwunastoletnie Brandy o bursztynowej barwie i delikatnym, winnym aromacie. W Ustach eleganckie, o słodkawym posmaku tytoniu i dębiny.

  197,00 zł
  W magazynie
 • 57,00 zł W magazynie

  Niemiecka brandy o ciemnobursztynowej barwie i mocy 36%. W smaku zarówno słodsze nuty rodzynek, orzechów, jak i ostrzejsze – tytoniu i przypieczenia.

  57,00 zł
  W magazynie
 • 496,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  30 lat to wiek najstarszego winiaku , który podczas metody Solera osiągnął 10 lat, lecz przez kolejne 20 był skrzętnie przechowywany do dnia dzisiejszego. Innym wyjątkiem tej brandy jest dodatek niewielkiej ilości destylatu z gron Folle Blanche z 1972 roku.Butelka Torres Jaime I została zaprojektowana w formie korkociąg przez projektanta Tanake.

  496,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę