TEQUILA

Informacja

Nowe produkty

TEQUILA

Tequila to meksykańska wódka, odmiana mezcalu, o mocy ok. 40%, produkowana ze sfermentowanego soku agawy niebieskiej, którą uprawia się w sadach zwanych potreros.

Fermentacja odbywa się w zbiornikach z drewna lub stali nierdzewnej i trwa od 7 do 12 dni. W wyniku tego procesu otrzymuje się lekko musujący napój nazywany "pulque", który następnie ...

Tequila to meksykańska wódka, odmiana mezcalu, o mocy ok. 40%, produkowana ze sfermentowanego soku agawy niebieskiej, którą uprawia się w sadach zwanych potreros.

Fermentacja odbywa się w zbiornikach z drewna lub stali nierdzewnej i trwa od 7 do 12 dni. W wyniku tego procesu otrzymuje się lekko musujący napój nazywany "pulque", który następnie poddawany jest podwójnej destylacji w miedzianych alembikach lub w kolumnach destylacyjnych ze stali nierdzewnej. Przed butelkowaniem tequila jest dodatkowo filtrowana przez węgiel aktywowany lub filtry celulozowe. Oryginalna tequila wytworzona w 100% z agawy musi być butelkowana w Meksyku.

Techniki sadzenia, pielęgnowania i zbioru agawy są przekazywane z pokolenia na pokolenie i odbywają się bez użycia maszyn rolniczych. Nazwa trunku została bezpośrednio przyjęta od nazwy meksykańskiego miasteczka Tequila w stanie Jalisco, stanowiącego centrum produkcji tequili. Początkowo wódka nazywana była „mezcalem z Tequili” a od połowy XIX w. tequilą. Tequilę można podzielić ze względu na zawartość soku z agawy - na 100 proc. tequilę wyłącznie z soku z niebieskiej agawy oraz tequilę mixto, która przynajmniej w 51 proc. składa się z soku z agawy, a resztę stanowią cukry zwykle trzcinowe.

Jeśli natomiast mówimy o szlachetniejszych tequilach, to biorąc pod uwagę czas dojrzewania w beczkach : Blanco (tequila silver)- tequila biała, dojrzewająca do dwóch miesięcy w beczkach ze stali nierdzewnej lub butelkowana bezpośrednio po destylacji. Ma wyraźny aromat charakterystyczny dla agawy. Joven (tequila gold)-  to zazwyczaj tequila mixto otrzymywana przez dodatek barwników i środków aromatyzujących. Można ją także otrzymać w procesie mieszania tequili blanco z reposado lub z anejo. To tańszy rodzaj tequili. Reposado - dojrzewająca od 2 do 11 miesięcy w dębowych beczkach, ma charakterystyczny posmak drewna i złocisty kolor. Anejo - dojrzewająca minimum rok w dębowych beczkach, ma bursztynową barwę i bogaty, złożony smak. Extra anejo - dojrzewająca minimum trzy lata w dębowych beczkach, ma mahoniową barw

W 2006 roku uprawy agawy oraz zabytkowe zakłady przetwórcze w regionie Tequili zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Tequilę tradycyjnie pije się postaci shota, z użyciem cytryny lub limonki, aby zneutralizować jej niezwykle ostry aromat, najpierw liżąc sól, którą posypuje się zwilżone sokiem z cytryny lub limonki miejsce dłoni, gdzie kciuk łączy się z palcem wskazującym, a po wypiciu shota szybko przegryza się cytryną lub limonką. Można jednak pić tequilę w postaci drinków – jej dodatek zawsze dodaje napojowi charakteru.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu https://eluxo.pl/pl/kontakt

Zapraszamy i życzymy przyjemnych zakupów

Więcej

Jest 29 produktów.

 • 89,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Tequila z destylarni TEQUILERA EL TRIANGULO powstaje z wyselekcjonowanych, dojrzałych (minimum 6 lat) roślin najlepszej - najsłodszej odmiany AGAVA WEBER. Tequila Alma Blanco jest trunkiem niebeczkowanym i powstała z agawy (80%) i trzciny cukrowej (20%).

  89,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę
 • 99,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Tequila z destylarni TEQUILERA EL TRIANGULO powstaje z dojrzałych (minimum 6 lat) i wyselekcjonowanych roślin najsłodszej odmiany AGAVA WEBER. Alma Reposado jest beczkowana przez 6 miesięcy i jest kompozycją destylatu z agawy (80%) i trzciny cukrowej (20%).

  99,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę
 • 133,00 zł W magazynie

  Gusano Rojo to nr 1 w sprzedaży mezcali w Meksyku. W każdym z alkoholi na dnie butelki znajduję się robak Agave jednakże trzeba wyjątkowego śmiałka który odważy się go połknąć.

  133,00 zł
  W magazynie
 • 350,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  KAH Day of the Dead Tequila. Tequila A?ejo to połączenie smaku czekolady, kawy i tytoniu. Wszystkie trzy wersje Tequili są koszerne i wyprodukowane bez użycia substancji chemicznych.

  350,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę
 • 350,00 zł W magazynie

  TequilaBlanco charakteryzuje się słodkim i mocnym posmakiem agawy oraz pikantnym finiszem.

  350,00 zł
  W magazynie
 • 35,00 zł W magazynie

  Usługa grawerowania na złotej lub srebrnej blaszce umieszczonej na butelce. Jest to trwalsze i bardziej widoczne niż grawer na szkle. Można wykonać blaszkę o dowolnych wymiarach.

  35,00 zł
  W magazynie
 • 350,00 zł W magazynie

  Tequila Reposado spędziła 10 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu, czego efektem jest delikatny smak z nutą wanilii i karmelu. Wszystkie posiadają certyfikaty potwierdzające organiczną produkcję alkoholu.

  350,00 zł
  W magazynie
 • 129,00 zł W magazynie

  Mezcal – narodowy destylat meksykański o lekko słomkowym kolorze wyprodukowany z całego rdzenia (picia) agawy zielonej. Monte Alban Mezcal to trunek z rodzaju „con gusano” – zawierający larwę ćmy z gatunku Hypopta agavis żerującej na agawie.

  129,00 zł
  W magazynie
 • 165,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Tequila stworzona w 100% z agawy niebieskiej. Kolor tej tequili jest krystaliczny ze srebrnymi przebłyskami. Aromaty ziołowe z wybijającą się miętą. W tle oliwki i gotowana agawa. Mocna słodycz z aromatami owocowymi. Finisz wytrawny.

  165,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę
 • 175,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Starzona tequila w bardzo jasnym kolorze żółtego bursztynu. Harmonijna kompozycja aromatów jabłka, kandyzowanych wiśni i gotowanej agawy z nutami przypraw takich jak goździk i cynamon.

  175,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę
 • 199,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Długo starzona tequila w pięknym i intensywnym jasnozłotym kolorze. Harmonijne aromaty tworzą bardzo łagodną, słodkawą, a jednak świeżą kompozycję, którą dopełniają aromaty pochodzące z dębiny, takie jak wanilia i orzechy laskowe. W smaku bardzo intensywna z lekkimi akcentami cytrusów i szkockiego masła. Mocny, unikalny finisz.

  199,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę
 • 291,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Najlepsza na świecie srebrna tequila z Meksyku produkowana według sekretnej rodzinnej receptury Essencia de Agave.

  291,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę
 • 90,00 zł W magazynie

  Tequila Olmeca Blanco charakteryzuje się aromatem świeżych ziół oraz zielonego pieprzu. W smaku jest lekko dymna, słodka z posmakiem miodu.

  90,00 zł
  W magazynie
 • 105,00 zł W magazynie

  Olmeca Gold jest produkowana z niebieskich agaw, poddawana jest procesowi podwójnej destylacji w miedzianych kolumnach destylacyjnych, a następnie dojrzewa w dębowych beczkach.Dzięki doskonałej harmonii procesu produkcji Tequila Olmeca uzyskuje czysty, łagodny i niepowtarzalny aromat.

  105,00 zł
  W magazynie
 • 189,00 zł W magazynie

   Sauza Tres Generaciones Plata  jest to tequila potrójnie destylowana w 100% z błękitnej agawy, czysta biała niezwykle świeża z nutami cytrusowymi i kwiatowymi. Tequila w charakterystycznej karafce.

  189,00 zł
  W magazynie
 • 223,00 zł W magazynie

  1800 Tequila José Cuervo Anejo Reserva – tequila wyprodukowana ze 100% niebieskiej agawy, dojrzewająca przez minimum 14 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego.

  223,00 zł
  W magazynie
 • 119,00 zł W magazynie

  Tequila stworzona w 100% z agawy niebieskiej. Kolor tej tequili jest jasny, z odcieniem platyny.W zapachu delikatna, słodka agawa, aromaty kwiatowe. Wyczuwalne także tropikalne owoce i nuta pieprzu.W smak delikatna w ustach, lekka budowa. Wyczuwalne nuty pieprzu, wanilii, grillowanego ananasa.Finisz elegancki, czysty, z wyrazistym, pikantnym akcentem.

  119,00 zł
  W magazynie
 • 2 999,00 zł W magazynie

  Jest to tequila z segmentu super premium. Do fermentacji wykorzystywana jest własna, rodzinna, kolonia drożdży, która odpowiada za egzotyczne aromaty trunku. Destylowana w kolumnach, dojrzewa przez pięć lat w beczkach po sherry, a wypuszczanych jest zaledwie 100 butelek rocznie – każda ozdobiona medalionem wykonanym ze złota i srebra.   

  2 999,00 zł
  W magazynie
 • 431,00 zł W magazynie

  Jest to tequila z segmentu super premium. Ceramiczna butelka jest ręcznie robiona na niewielkim obrotowym kole. Agawy błękitnej odmiany pochodzą z organicznych plantacji na wzgórzach Jalisco (tzw. Highlands), przed zbiorem dojrzewają przez minimum dziewięć lat. Clase Azul Plata jest ostra i jasna, z gładkim wykończeniem. 

  431,00 zł
  W magazynie
 • 623,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Jest to tequila z segmentu super premium. Do fermentacji wykorzystywana jest własna, rodzinna, kolonia drożdży, która odpowiada za egzotyczne aromaty trunku. Destylowana w kolumnach, dojrzewa przez osiem miesięcy w dębowych beczkach, dając tequili intensywny złoty kolor. Smak jest gładki i czysty, z nutą wanilii.

  623,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę