WHISKY REGION LOWLAND

Informacja

Nowe produkty

WHISKY REGION LOWLAND

Lowlands
Lowlands to raczej historyczny region produkcji whisky. Wysunięty najbardziej na południe. Lowlands to region słynący z produkcji whisky bardzo delikatnych i roślinnych, które mogą, ale nie musza, być destylowane trzykrotnie. Dzisiaj whisky, która zawsze jest destylowana trzykrotnie to Auchentoshan produkowana w okolicach Glasgow. Obecnie działa tu zaledwie pięć destylarni Największe z nich to Glenkinchie, Auchentoshan i Alisa Bay, wie małe destylarnie: Bladnoch i Daftmill, które są niewielkimi zakładami w prywatnych rękach.

Lo Whisky z tego rejonu są lekkie o niezwykłej świeżości z delikatnym aromatem słodu i cytrusów. Finish wytrawny. 

Jest 8 produktów.

 • 512,00 zł W magazynie

  Auchentoshan Blood Oak Limited Release 2015 jest to whisky produkowana w regionie Lowlands, dojrzewa ona w beczkach po burbonie i po czerwonym winie. Nie jest filtrowana na zimno. W smaku odnajdziemy słodycz miodu, pomarańcze, czarny pieprz, gałkę muszkatołową oraz przyprawy. Wykończenie długie z akcentem pikantnej gorzkiej czekolady, pomarańczy oraz dębu.

  512,00 zł
  W magazynie
 • 335,00 zł W magazynie

  Blandoch 10 Y.O. Lightly Peated Sherry Matured  to pierwsza whisky z manufaktury Blandoch, która leżakowała w beczkach po sherry, a nie tak jak jej poprzedniczki w beczkach po burbonie. Dzięki temu jest zupełnie inna, delikatnie torfowa, ale jak wszystkie whisky Blandoch nie filtrowana na zimno i nie barwiona karmelem.  

  335,00 zł
  W magazynie
 • 295,00 zł W magazynie

  Blandoch Distillers Choice to whisky, która jest połączeniem destylatów o różnym czasie dojrzewania w beczkach po burbonie. Wybór odpowiednich składników tej kompozycji należał do Raymond'a Armstrong'a- właściciela destylarni. Jak wszystkie whisky z destylarni Blandoch nie filtrowana na zimno i nie barwiona karmelem.

  295,00 zł
  W magazynie
 • 429,00 zł W magazynie

  Blandoch 20 Y.O. to whisky posiadająca jasno-złotą barwę. Nie jest filtrowana na zimno i nie barwiona karmelem. Cały proces wytwarzania jest ręczny, whisky ta leżakuje w beczkach po burbonie. Posiada aromaty miodu, wanilii, duszonych jabłek z dodatkiem cytrusów i siana.

  429,00 zł
  W magazynie
 • 327,00 zł W magazynie

  Blandoch 2002 Special Label jest to whisky wydestylowana w 2002 roku, ma 10 lat i dojrzewa w beczkach po burbonie. Nie filtrowana na zimno i nie barwiona karmelem. Posiada jasno-złoty kolor. Posiada aromaty skoszonej trawy, jęczmienia, cytrusów, wanilii oraz przypraw. W smaku miodowa, jęczmienna z dodatkiem gałki muszkatołowej oraz cynamonu. Wykończenie...

  327,00 zł
  W magazynie
 • 208,00 zł W magazynie

  Auchentoshan 12 Y.O. jest to whisky o złoto-miodowej barwie, poddawana procesowi destylacji trzykrotnie. Dzięki temu zabiegowi jest tak delikatna i lekka. Nuty zapachowe tej whisky to prażone migdały, toffi oraz cytrusy. Smak niezwykle łagodny i słodki z odrobiną limonki.

  208,00 zł
  W magazynie
 • 826,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  W tym miedzianozłotym płynie tkwi niezwykły aromat wanilii połączony z zapachem świeżej trawy oraz delikatnej słodyczy owoców cytrusowych. Smak, wręcz powala swą gładkością i delikatnością. Wyraźnie wyczuwalne odcienie dębiny i skórek pomarańczy dopełniają niezwykła paletę smakową tej whisky. Auchentoshan - [ok'aen'tosz'aen] w języku Gaelic oznacza polny...

  826,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę
 • 459,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Auchentoshan Virgin Oak jest to whisky dojrzewająca w nowych beczkach wytwarzanych z dębu północno-amerykańskiego. W zapachu wyczuwalne głównie przyprawione drewno po chwili jednak słodkie kandyzowane pomarańcze wzbogacone cynamonem, gałką muszkatołową oraz wanilią. 

  459,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę