WHISKY REGION HIGHLAND

Informacja

Nowe produkty

WHISKY REGION HIGHLAND

Highlands to największy region produkcji whisky pod względem powierzchni, za który uznaje się cały obszar Szkocji powyżej Edynburga i Glasgow. W dawnych czasach niedostępne tereny wyżyn były domem gorzelników, nie wierzących w takie wymysły postępowych państw, jak akcyza czy prawo. Pędzenie księżycówki i uciekanie przed poborcami podatkowymi był...

Highlands to największy region produkcji whisky pod względem powierzchni, za który uznaje się cały obszar Szkocji powyżej Edynburga i Glasgow. W dawnych czasach niedostępne tereny wyżyn były domem gorzelników, nie wierzących w takie wymysły postępowych państw, jak akcyza czy prawo. Pędzenie księżycówki i uciekanie przed poborcami podatkowymi były dwoma ulubionymi sportami górali z północy. Oczywiście teraz wszystkie destylarnie są nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi, jednak w dalszym ciągu wiele z nich lubi podkreślać w swojej historii ten przestępczy okres. Na terenie Highlands znajduje się obecnie ponad 30 destylarni, większość z nich na lądzie, jednak kilka jest zlokalizowanych na wyspach Jura, Arran, Skye, Mull, Lewis i na Orkadach. Zakłady te różnią się zarówno położeniem, jak i wielkością. Pozostaje to nie bez znaczenia dla charakteru produkowanych w nich whisky.Najważniejsze destylarnie z Highlands: Aberfeldy, Ben Nevis, Brora, Clynelish, Glenmorangie, Old Pulteney, Tomatin. Typowa whisky z Highlands ma dużo ciała, jest słodowa, pikantna, oleista, z wyraźną nutą dymną, niekiedy także z akcentami morskimi.
Wyjątki: Wyżyny rozciągają się na bardzo wielkim obszarze. Mogą to być rozległe lasy parków narodowych, względnie równinna środkowa część kraju, wysokie góry, górskie doliny, poszarpane wybrzeże Atlantyku, regularne wybrzeże Morza Północnego, mniejsze i większe wyspy na południu i północy. Tak samo różnorodna potrafi być też whisky. Destylarnia Glengoyne, znajdująca się niemalże na granicy z Lowlands, produkuje bez użycia torfu whisky o bardzo estrowym charakterze. Destylarnia Glenmorangie, dzięki smukłym i wysokim alembikom, produkuje whisky bardzo gładką i dość delikatną. Edradour czy Tomatin wytwarzają whisky bardziej owocowe, przypominające te ze Speyside. Z kolei Talisker z wyspy Skye, dzięki dość wysokiemu zatorfieniu, mógłby uchodzić za przedstawiciela IslayMalty z tego regionu różnią się miedzy sobą.

Whisky z tego regionu mogą być od wytrawnych aż po słodkie z różnymi posmakami i aromatami.

Więcej

Jest 73 produktów.

 • 583,00 zł W magazynie

  Aberfeldy 21 Y.O. to whisky o słodkim owocowym aromacie z wyraźnymi akcentami wanilii, miodu i dębiny. W smaku bardzo słodka z wyczuwalną czekoladą i wyciśniętą pomarańczą. Wykończenie długie, ostre.

  583,00 zł
  W magazynie
 • 856,00 zł W magazynie

  Dalmore King Alexander III – nazwa whisky dedykowana jest królowi Alexandrowi III, który wg legendy został uratowany przez przodka właścicieli destylarni przed atakiem jelenia za co z wdzięczności nadał im herb szlachecki jelenich rogów. Jest to mieszanka destylatów leżakowanych w beczkach po francuskim winie, maderze, sherry, marsali, porto i bourbonie.

  856,00 zł
  W magazynie
 • 143,00 zł W magazynie

  Ardmore Legacy to delikatnie torfowa whisky. Jest to kompozycja Ardmore Traditional Cask i Ardlair. Jest to whisky z wyczuwalnym kremem waniliowym i miodem z dodatkiem przypraw, cytrusów i delikatnego dymu.

  143,00 zł
  W magazynie
 • 389,00 zł W magazynie

  Master Distiller Bill White wybiera destylaty z pojedynczych beczek (tylko z amerykańskiego dębu) i łączy je by następnie mogły dojrzewać razem w beczkach, w których wcześniej dojrzewało wino madeira.

  389,00 zł
  W magazynie
 • 199,00 zł W magazynie

   Dalwhinnie Winter Gold to whisky niezbyt popularna w Polsce, jednak warta zainteresowania. Wysoka jakość trunku to zasługa krystalicznie czystej wody pochodzącej ze źródeł znajdujących się nad linia śniegu. Whisky kremowa o owocowym zapachu i wrzosowym zakończeniu.

  199,00 zł
  W magazynie
 • 499,00 zł W magazynie

  Glen Deveron 20 Y.O. jest to whisky uznawana przez koneserów za " bogatą i tłustą". Alkohol ten posiada szlachetną złotą barwę i zapach siana. W smaku wyczuwalna jest słodycz toffi i orzechy. Wykończenie łagodne, lekko pikantne.

  499,00 zł
  W magazynie
 • 159,00 zł W magazynie

  Highland Queen Majesty 12 Y.O. jest to whisky słodowa produkowana w północnej części regiony Highland już od 1893 roku. Alkohol ten posiada delikatnie kwiatowo-orzechowy zapach oraz długie i imponujące zakończenie. W Whisky Biblie 2013 została oceniona przez  Jim'a Murray'a na 86,5 punktu i scharakteryzowana, jako bardzo łagodna z wyraźnym owocowym...

  159,00 zł
  W magazynie
 • 199,00 zł W magazynie

  Highland Queen Majesty 16 Y.O. to whisky różniąca się niemal wszystkim od młodszej wersji. Jest to alkohol pikantny z wyraźnym zapachem suszonych owoców, czekolady i przypraw. W smaku rozpoznamy słodycz toffi, słód jęczmienny oraz tlące się drewno.  

  199,00 zł
  W magazynie
 • 227,00 zł W magazynie

  Royal Lochnagar 12 Y.O. jest to whisky o zapachu świeżego drewna połączonego z toffi. Alkohol ten posiada także bogatą i interesująca kompozycję smakową- owoce, jęczmień, karmel, sherry i przyprawy korzenne. Wykończenie długie z interesującym akcentem  drzewa sandałowego.

  227,00 zł
  W magazynie
 • 231,00 zł W magazynie

  Glengoyne 12 Y.O. jest to whisky intensywnie dębowa o delikatnym zapachu sherry,jabłek i toffi  z dodatkiem marcepanu i moreli. Wykończenie czekoladowe, delikatnie dymne.

  231,00 zł
  W magazynie
 • 229,00 zł W magazynie

  Glenmorangie Pioneer Set to zestaw składający się z The Original 10 Y.O. 0,7l i dwóch miniaturek- Quinta Ruban oraz Lasanta. Glenmorangie The Original 10 Y.O. to whisky, która leżakuje przez 10 lat w beczkach po burbonie.  Trunek ten posiada słodki smak wanilii wzbogacony o miód, pomarańcze, cytrynę.

  229,00 zł
  W magazynie
 • 499,00 zł W magazynie

  DEANSTON 18 Y.O. BOURBON CASK to kompozycja łącząca w sobie: najwyższej jakości lokalny jęczmień, niezwykła wodę pochodzącą z rzeki Teith, wiedzę lokalnych producentów, pierwszy raz napełniane beczki po burbonie oraz sporo czasu. Dzięki połączeniu tych wszystkich czynników otrzymujemy słodką miodowo- owocową whisky z dodatkiem jęczmienia oraz wanilii.

  499,00 zł
  W magazynie
 • 3 230,00 zł W magazynie

  Ta bogata i pełna whisky dojrzewała w nadmorskich magazynach destylarni ponad 30 lat. Leżakowana w beczkach po porto i zabutelkowana z mocą 43,6% od pierwszego wejrzenia urzeka głęboką, bursztynową barwą. Aromat pełen owoców: czerwonych jagód, czarnego pieprzu , mlecznej czekolady z odrobiną i  nuta dębu. Finisz miękki i delikatnie pikantny.

  3 230,00 zł
  W magazynie
 • 20 455,00 zł W magazynie

  1968 jest to najstarszy rocznik wydany przez destylarnie. Whisky dojrzewała w beczkach Pedro Ximénez Sherry do zabutelkowania w styczniu 2016 w ilości 301 butelek. 

  20 455,00 zł
  W magazynie
 • 805,00 zł W magazynie

  805,00 zł
  W magazynie
 • 749,00 zł W magazynie

  Beczki po Pedro Ximénez Sherry Puncheon zostały napełnione w 2002 roku, a zabutelkowane w 2016 w ilości 614 sztuk.   

  749,00 zł
  W magazynie
 • 699,00 zł W magazynie

  12 letnia whisky dojrzewana w beczkach po Pedro Ximénez Sherry Puncheon. Beczki zostały napełnione w 2003 roku a whisky zabutelkowano w 2016 roku w ilości 722 sztuki.

  699,00 zł
  W magazynie
 • 7 799,00 zł W magazynie

  42 letnia whisky single malt finiszowana w beczkach Massandra Aleatico Hogshead. Edycja składa się ze 175 butelek. 

  7 799,00 zł
  W magazynie
 • 7 701,00 zł W magazynie

  42-letnia whisky , dojrzewana w beczkach po Sherry.

  7 701,00 zł
  W magazynie
 • 6 599,00 zł W magazynie

  41 letnia whisky finiszowana w beczkach po rumie, butelkowana w 2015 roku.

  6 599,00 zł
  W magazynie