WHISKY REGION HIGHLAND

Informacja

Nowe produkty

WHISKY REGION HIGHLAND

Highlands to największy region produkcji whisky pod względem powierzchni, za który uznaje się cały obszar Szkocji powyżej Edynburga i Glasgow. W dawnych czasach niedostępne tereny wyżyn były domem gorzelników, nie wierzących w takie wymysły postępowych państw, jak akcyza czy prawo. Pędzenie księżycówki i uciekanie przed poborcami podatkowymi był...

Highlands to największy region produkcji whisky pod względem powierzchni, za który uznaje się cały obszar Szkocji powyżej Edynburga i Glasgow. W dawnych czasach niedostępne tereny wyżyn były domem gorzelników, nie wierzących w takie wymysły postępowych państw, jak akcyza czy prawo. Pędzenie księżycówki i uciekanie przed poborcami podatkowymi były dwoma ulubionymi sportami górali z północy. Oczywiście teraz wszystkie destylarnie są nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi, jednak w dalszym ciągu wiele z nich lubi podkreślać w swojej historii ten przestępczy okres. Na terenie Highlands znajduje się obecnie ponad 30 destylarni, większość z nich na lądzie, jednak kilka jest zlokalizowanych na wyspach Jura, Arran, Skye, Mull, Lewis i na Orkadach. Zakłady te różnią się zarówno położeniem, jak i wielkością. Pozostaje to nie bez znaczenia dla charakteru produkowanych w nich whisky.Najważniejsze destylarnie z Highlands: Aberfeldy, Ben Nevis, Brora, Clynelish, Glenmorangie, Old Pulteney, Tomatin. Typowa whisky z Highlands ma dużo ciała, jest słodowa, pikantna, oleista, z wyraźną nutą dymną, niekiedy także z akcentami morskimi.
Wyjątki: Wyżyny rozciągają się na bardzo wielkim obszarze. Mogą to być rozległe lasy parków narodowych, względnie równinna środkowa część kraju, wysokie góry, górskie doliny, poszarpane wybrzeże Atlantyku, regularne wybrzeże Morza Północnego, mniejsze i większe wyspy na południu i północy. Tak samo różnorodna potrafi być też whisky. Destylarnia Glengoyne, znajdująca się niemalże na granicy z Lowlands, produkuje bez użycia torfu whisky o bardzo estrowym charakterze. Destylarnia Glenmorangie, dzięki smukłym i wysokim alembikom, produkuje whisky bardzo gładką i dość delikatną. Edradour czy Tomatin wytwarzają whisky bardziej owocowe, przypominające te ze Speyside. Z kolei Talisker z wyspy Skye, dzięki dość wysokiemu zatorfieniu, mógłby uchodzić za przedstawiciela IslayMalty z tego regionu różnią się miedzy sobą.

Whisky z tego regionu mogą być od wytrawnych aż po słodkie z różnymi posmakami i aromatami.

Więcej

Jest 73 produktów.

 • 175,00 zł W magazynie

  Glenmorangie The Original 10 Y.O. to whisky, która leżakuje przez 10 lat w beczkach po burbonie.  Trunek ten posiada słodki smak wanilii wzbogacony o miód, pomarańcze, cytrynę.

  175,00 zł
  W magazynie
 • 235,00 zł W magazynie

  Glenmorangie Lasanta z języka Celtów oznacza serdeczność i pasję. Jest to whisky leżakująca w beczkach po burbonie przez 10 lat, a później przez okres 2 lat w beczkach po sherry. Nie jest ona poddawana procesowi filtracji na zimno. 

  235,00 zł
  W magazynie
 • 225,00 zł W magazynie

  Glenmorangie Quinta Ruban, z języka celtyckiego ruban oznacza rubin. Whisky ta odpoczywa w beczkach po burbonie przez 10 lat, a później w beczkach po porto 2 lata. Nie jest poddawana procesowi filtracji na zimno.

  225,00 zł
  W magazynie
 • 449,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Glenmorangie 18 Y.0. to whisky szkocka pochodząca z regionu Highland. Przez 15 lat jest ona poddawana maturacji w beczkach po burbonie. Po tym zabiegu około 30% destylatu trafia do beczek po sherry. Po następnych 3 latach odpoczynku destylaty zostają wymieszane, rozrzedzone i rozlane do butelek.

  449,00 zł
  Dodaj do rezerwacji
  Oczekiwanie na dostawę
 • 809,00 zł W magazynie

  Glenmorangie Signet to whisky szkocka o 46% zawartości alkoholu. Trunek ten przeznaczony jest dla najbardziej wymagających koneserów whisky.

  809,00 zł
  W magazynie
 • 255,00 zł W magazynie

  Glenmorangie Nectar D'or jest to limitowana edycja whisky marki Glenmorangie. Trunek ten posiada złotą barwę oraz część nazwy " or", która po przetłumaczeniu z języka Celtów oznacza właśnie złoto.

  255,00 zł
  W magazynie
 • 244,00 zł W magazynie

  Glendronach to whisky produkowana według stylu " Richly Sherried Style". Dojrzewa przez okres minimum 12 lat w beczkach po sherry Oloroso i Pedro Ximenez. Nie jest także poddana filtracji na zimno i nie jest barwiona karmelem. Posiada naturalny smak i barwę. 

  244,00 zł
  W magazynie
 • 511,00 zł W magazynie

  Sławna 18-to letnia edycja GlenDronacha nazywana teraz Allardice. Niefiltrowana na zimno i niebarwiona karmelem (co jest powszechną praktyką producentów słabszych jakościowo whisky) zachowuje swój oryginalny kolor i charakter. Leżakuje 18 lat w beczkach po znakomitej jakości hiszpańskim Sherry Oloroso i jest butelkowana z mocą 46% alkoholu. 

  511,00 zł
  W magazynie
 • 212,00 zł W magazynie

  Dalwhinnie 15 Y.O. to słodka whisky z niecodziennym zapachem dymnej dębiny.

  212,00 zł
  W magazynie
 • 199,00 zł W magazynie

  Deanston 12 Y.O.  to whisky o zapachu marmolady pomarańczowej, płatków zbożowych i słodu.

  199,00 zł
  W magazynie
 • 291,00 zł W magazynie

  Oban 14 Y.O. to whisky o wyspiarskim, a zarazem górskim charakterze. Jest kompozycją słodu i palonego wrzosu.

  291,00 zł
  W magazynie
 • 145,00 zł W magazynie

  Deanston Virgin Oak to kompozycja dojrzałych, jak i młodych whisky słodowych. Dojrzewają one w dziewiczych beczkach wykonanych z amerykańskiego dębu. 

  145,00 zł
  W magazynie
 • 202,00 zł W magazynie

  An Cnoc 12 Y.O. to pierwsza whisky pochodząca z destylarni o wcześniejszej nazwie Knockdhu. Charakteryzuje się słodkim, lekko dymnym torfowym finiszem.

  202,00 zł
  W magazynie
 • 399,00 zł W magazynie

  To ściśle limitowana edycja będąca kompozycją destylatów w wieku od kilku do kilkunastu lat. Klasyczny GlenDronach, nierozcieńczany wodą. Niefiltrowany na zimno, niebarwiony. Kolejne edycje dojrzewają zwykle w beczkach po Sherry: Oloroso i Pedro Ximenez. Charakteryzują się bogatymi aromatami pełnymi: miodu, rodzynek, kandyzowanego imbiru, skórki...

  399,00 zł
  W magazynie
 • 315,00 zł W magazynie

  Glenglassaugh Evolution to luksusowa whisky, która dojrzewa w beczkach po George Dickel Tennessee Whisky. Jest to alkohol nie barwiony i nie filtrowany na zimno. Posiada złoto-jęczmienny kolor. Zapach intensywnie maślany, waniliowy, toffi połączony z owocami, jabłkami " Golden Delicious", duszonymi gruszkami i kokosem.

  315,00 zł
  W magazynie
 • 257,00 zł W magazynie

  Glenglassaugh Revival to pierwsza whisky wyprodukowana w destylarni Glenglassaugh po 20 letnim przestoju. Dojrzewa przez 6 miesięcy w beczkach po sherry Oloroso. Nie jest filtrowana na zimno i nie barwiona karmelem, lecz posiada swoją naturalna miedziana barwę. Zapach lekko karmelowy, toffi wzbogacony o orzechy, sherry, mleczną czekoladę oraz miód.

  257,00 zł
  W magazynie
 • 499,00 zł W magazynie

  Tullibardine 20 Y.O. to whisky o smaku słodu, wanilii, kakao i miodu. Posiada bardzo długie wykończenie z wyraźnymi nutami owsianki i piernika. Smak złożony i ciekawy.

  499,00 zł
  W magazynie
 • 999,00 zł W magazynie

  Tullibardine 25 Y.O. jest to limitowana whisky, mocna i owocowa. Posiada wiele różnych smaków, toffi, przypraw, suszonych moreli, jęczmienia i wanilii. Przy jej degustacji niewskazany jest pośpiech.

  999,00 zł
  W magazynie
 • 112,00 zł W magazynie

  Hamiltons Highland Single Malt to whisky wytwarzana w największym regionie Szkocji. Alkohol ten posiada intensywnie złotą barwę i wyrazisty aromat owoców, cytrusów oraz ostrego dębu. Słodki smak z dodatkiem starego dębu. Wykończenie intensywne, jęczmienne, dębowo-waniliowe.

  112,00 zł
  W magazynie
 • 349,00 zł W magazynie

  Dalmore Valour to niezwykła kompozycja destylatów pochodzących z różnych beczek.

  349,00 zł
  W magazynie