WHISKY WYSPA ISLAY

Informacja

Nowe produkty

WHISKY WYSPA ISLAY

slay to jeden z najsławniejszych regionów produkcji whisky, który słynie z ekstremalnej w smaku whisky torfowej. Licząca zaledwie 600 kilometrów kwadratowych wyspa u zachodnich wybrzeży Szkocji, leżąca w archipelagu Hebrydów Wewnętrznych. W czasach świetności znajdowało się tutaj ponad 30 destylarni. Miasto określano wtedy stolicą whisky. Dla wi...

slay to jeden z najsławniejszych regionów produkcji whisky, który słynie z ekstremalnej w smaku whisky torfowej. Licząca zaledwie 600 kilometrów kwadratowych wyspa u zachodnich wybrzeży Szkocji, leżąca w archipelagu Hebrydów Wewnętrznych. W czasach świetności znajdowało się tutaj ponad 30 destylarni. Miasto określano wtedy stolicą whisky. Dla wielu ukochany region i miejsce pielgrzymek. Mieszkańcy musieli sobie jakoś radzić bez stałych dostaw węgla, z niewielkimi zasobami drewna, za to z torfowiskami pokrywającymi całą wyspę. Islay od dawna słynie z torfowej whisky, uzyskiwanej poprzez suszenie słodu jęczmiennego gęstym dymem z palenia torfowego brykietu. Jej aromatu podkładów kolejowych i palonych kabli nie da się pomylić z niczym innym. Typowa whisky z wyspy Islay to przede wszystkim dużo torfu, dającego aromaty paleniska, palonego ebonitu, podkładów kolejowych, ale też nuty morskie, solankowe, wodorostowe oraz medyczne, takie jak jodyna i bandaże.
Obecnie na wyspie działa 8 destylarni: Ardbeg, Bowmore, Bruichladdich, Bunnahabhain, Caol Ila, Kilchoman, Lagavulin, Laphroaig.
Wyjątki: Destylarnia Bunnahabhain produkuje w większości whisky bez użycia torfu. Bruichladdich to z kolei innowator-eksperymentator, o którym złośliwi mówią, że ma więcej edycji whisky niż beczek. Produkują oni whisky bez torfu, lekko torfową, mocno torfową, destylowaną nawet czterokrotnie i leżakowaną w każdej możliwej beczce.Whisky z wyspy Islay są przedewszystkim torfowe. Destylarni jest niewiele, ale uważane za jedne z najlepszych.

Torf używany do produkcji słodu jęczmiennego nadaje dymnego i mocnego charakteru, a leżakowanie w magazynach tuż nad morzem pozwala beczką chłonąć z powietrza, wyczuwalne później w maltach nuty jodu, soli morskiej i wodorostów.

Więcej

Jest 35 produktów.

 • 278,00 zł W magazynie

  Talisker Port Ruighe to kompozycja destylatów, które leżakowały w beczkach wykonanych z dębu amerykańskiego i europejskiego. Nazwa tej whisky jest nawiązaniem do nazwy największego  miasta na wyspie Sky. Destylaty, które wchodzą w skład tej whisky zostały później przelane do beczek po winie Porto, dzięki czemu nabrały owocowego posmaku.

  278,00 zł
  W magazynie
 • 760,00 zł W magazynie

  Laphroaig 15  Y.O. 200th Anniversary Edition to limitowana edycja, wyprodukowana z okazji 200 lat istnienia destylarni. Jest to alkohol o słodkim aromacie i lekko pikantnym smaku. W smaku wyczujemy wyraźny posmak świeżej gałki muszkatołowej oraz prażonych migdałów, po chwili jednak uwydatnia się lekko słony smak.

  760,00 zł
  W magazynie
 • 44,00 zł W magazynie

  Laphroaig 10 Y.O. to whisky o bardzo specyficznym aromacie. Dymnym, jodynowym, torfowym z dodatkiem przypraw, lukrecji oraz odrobiny soli. Połączenie te przypomina lekko "szpitalny" aromat jodynowy. W smaku głównie wyczuwalne wodorosty z dodatkiem lodów waniliowych i aromatu apteczki.

  44,00 zł
  W magazynie
 • 299,00 zł W magazynie

  Ardbeg An Oa  to whisky, której nazwa odnosi się do półwyspu Oa, znajdującego się  na południu wyspy. Jego kształt i położenie chroni destylarnie Ardbeg przed wybrykami Atlantyku.

  299,00 zł
  W magazynie
 • 788,00 zł W magazynie

  Kelpie to najnowsza limitowana edycja whisky. Kelpie częściowo dojrzewała w świeżych beczkach z dębu rosnącego u wybrzeży Morza Czarnego. Dzięki zastosowaniu tego zabiegu alkohol nabiera niezwykłego smaku. Whisky smolista, torfowa z nutami ziołowymi z dodatkiem kawy z akcentem wędzonych ryb oraz czekolady.

  788,00 zł
  W magazynie
 • 429,00 zł W magazynie

  100% Islay to edycja, która w całości powstaje na wyspie Islay. Wszystkie etapy produkcji od tradycyjnego słodowania jęczmienia po butelkowanie odbywa się na terenie destylarni a whisky produkowana jest z lokalnie rosnącego jęczmienia. Kraj: Szkocja Region: Islay Producent: Kilchoman Poj.: 0,7 Zaw. Alk. %: 50

  429,00 zł
  W magazynie
 • 579,00 zł W magazynie

  Wyśmienity i wyjątkowy Single Cask zabutelkowany specjalnie z okazji I- edycji festiwalu Whisky&Friends. Beczka nr 254/2011, rozlana została do 258 butelek z mocą 58% alkoholu. Kraj: Szkocja Region: Islay Producent: Kilchoman Poj.: 0,7 Zaw. Alk. %: 58

  579,00 zł
  W magazynie
 • 395,00 zł W magazynie

  100% Islay to edycja powstająca w całości na wyspie Islay. Wszystkie etapy produkcji od tradycyjnego słodowania jęczmienia po butelkowanie odbywa się na terenie destylarni a whisky produkowana jest z lokalnie rosnącego jęczmienia. Kraj: Szkocja Region: Islay Producent: Kilchoman Poj.: 0,7 Zaw. Alk. %: 50

  395,00 zł
  W magazynie
 • 415,00 zł W magazynie

  Original Cask Strength jest specjalną, limitowaną edycją butelkowaną w naturalnej mocy i bez filtrowania na zimno. Celem było przedstawienie whisky Kilchoman w jej najczystszej postaci. Kraj: Szkocja Region: Islay Producent: Kilchoman Poj.: 0,7 Zaw. Alk. %: 60

  415,00 zł
  W magazynie
 • 329,00 zł W magazynie

  Flagowy, silnie torfowy (50 ppm) single malt z najmłodszej i najmniejszej obecnie destylarni na wyspie Islay. Edycja powstała na bazie 5 i 6 letnich whisky, dojrzewanych w beczkach po bourbonie (90%) i sherry oloroso(10%). Kraj: Szkocja Region: Islay Producent: Kilchoman Poj.: 0,7 Zaw. Alk. %: 46

  329,00 zł
  W magazynie
 • 339,00 zł W magazynie

  Bardzo udany, torfowy Single Malt, którego nazwa wywodzi się od niewielkiej, skalistej zatoczki, usytuowanej niedaleko destylarni Kilchoman. Whisky to połączenie destylatów dojrzewanych głównie w beczkach po sherry Oloroso oraz w beczkach po bourbonie. Kraj: Szkocja Region: Islay Producent: Kilchoman Poj.: 0,7 Zaw. Alk. %: 46

  339,00 zł
  W magazynie
 • 225,00 zł W magazynie

  Ardbeg 10 Y.O. jest to ujmująca kompozycja aromatów torfowych i dymnych wzbogaconych o espresso i toffi. 

  225,00 zł
  W magazynie
 • 390,00 zł W magazynie

  Ardbeg Uigeadail to trunek  uznany za whisky roku 2009 przez Jim'a Murray'a. 

  390,00 zł
  W magazynie
 • 350,00 zł W magazynie

  Kilchoman to whisky z Islay. Alkohole te nazwane zostały od pór roku, spring lub winter edition. Whisky ta dojrzewa przez 3 lata w beczkach po burbonie, dzięki czemu jest dymna i owocowa.

  350,00 zł
  W magazynie
 • 345,00 zł W magazynie

  16-letnia Single Islay Malt Whisky produkowana w destylarni uważanej za najstarszą w Szkocji, której korzenie sięgają 1816 roku.

  345,00 zł
  W magazynie
 • 277,00 zł W magazynie

  Kilchoman Single Malt Machir Bay jest to whisky posiadająca słomianą barwę, nie filtrowana na zimno i nie barwiona karmelem. Posiada aromaty cytrusów, białej czekolady oraz morskiej bryzy. W smaku łagodna z wyczuwalnymi cytrusami, wanilią oraz truskawkami i posmakiem dymu. Wykończenie delikatnie słodkie, miodowe, lawendowe wzbogacone nutą torfu. PROSIMY...

  277,00 zł
  W magazynie
 • 189,00 zł W magazynie

  Laphroaig 10 Y.O. to whisky o bardzo specyficznym aromacie. Dymnym, jodynowym, torfowym z dodatkiem przypraw, lukrecji oraz odrobiny soli. Połączenie te przypomina lekko "szpitalny" aromat jodynowy. W smaku głównie wyczuwalne wodorosty z dodatkiem lodów waniliowych i aromatu apteczki.

  189,00 zł
  W magazynie
 • 239,00 zł W magazynie

  W smaku przeważa łagodna, lekko słodkawa nuta owoców, przechów i przypraw.Charakterystyczny dla whiskey z tego regionu aromat dymu nie jest aż tak intensywny, tylko świeży i lekki.

  239,00 zł
  W magazynie
 • 399,00 zł W magazynie

  Ardbeg Corryvreckan to whisky o ciemno-bursztynowym kolorze. Głęboki smak, aromaty osmolonych sznurów konopnych, dymu oraz lnianego oleju. 

  399,00 zł
  W magazynie
 • 233,00 zł W magazynie

  W zestawie whisky Laphroaig Quarter Cask i kieliszek w kształcie tulipana. PRODUKT NA ZAMÓWIENIE!!! CZAS REALIZACJI 3 DNI!!!

  233,00 zł
  W magazynie