CZERWONE WINO

Informacja

Nowe produkty

CZERWONE WINO

Czerwone wino:

 • Czerwone wino zawdzięcza swój kolor owocom, z których powstaje - ciemnym winogronom.
 • Jego barwa zależy od kilku czynników, między innymi rodzaju użytych do produkcji wina szczepów, sposobu winifikacji, garbnika, zawartego w skórkach oraz czasu leżakowania.
 • Czerwone wino odznacza się dużą rozpiętością barw, od mocno intensywne...

Czerwone wino:

 • Czerwone wino zawdzięcza swój kolor owocom, z których powstaje - ciemnym winogronom.
 • Jego barwa zależy od kilku czynników, między innymi rodzaju użytych do produkcji wina szczepów, sposobu winifikacji, garbnika, zawartego w skórkach oraz czasu leżakowania.
 • Czerwone wino odznacza się dużą rozpiętością barw, od mocno intensywnej, wpadającej w czerń po jasno purpurową i lekko ceglaste odcienie.
 • Wino czerwone posiada takie cechy, jak taniczność, kwaskowatość, wytrawność, cielistość, zawartość przypraw, kwiatów, ziół oraz czerwonych i ciemnych owoców.

Najpopularniejsze szczepy wina czerwonego to:

Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot i Pinot Noir. Na uwagę zasługują również wina czerwone pochodzące z winnic Syrah, Tempranillo Barbera, Gamay, Grenache, Malbec, Nebbiolo, Sangiovese czy Zinfandel. Wina czerwone mogą być także kupażami, czyli połączeniem wielu różnych szczepów. Przykładem tego jest Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc, a najjaśniejsze wina powstają z odmian Pinot Noir i Gamay, a także najciemniejsze, ze szczepów Zinfandel, Malbec, Carmenere i Cabernet Sauvignon. Najczęściej spotykanymi aromatami czerwonego wina są wiśnia oraz śliwka, jak również akcenty czarnej porzeczki - bardzo charakterystyczne dla dojrzałych win, pochodzących ze szczepów Cabernet Sauvignon, Pinot Noir oraz Syrach. Doskonałe jakościowo wina mogą kryć w sobie aromat kawy, truskawki, malin, porzeczki, wanilii oraz bogactwo korzennych przypraw. O słodkości lub wytrawności czerwonego wina decyduje ilość cukru, która pozostaje w nim po zakończeniu procesu fermentacji. Wino czerwone ze śladową ilością cukru jest mocno taniczne. Oznacza to, że należy ono do kategorii win określanych, jako cierpkie. Nieco słabsze wina czerwone są przezroczyste, zaś mocne, to wina rubinowe, gęste oraz ciemne. Szlachetne czerwone wino poznaje się po tym, iż jego smak pozostaje na długo w ustach. Im dłużej jest on wyczuwalny, tym lepsza jest jakość spożywanego wina. Wszystkie ciężkie, czerwone wina posiadają bogatszy bukiet, a także pozostawiają interesujące wrażenia smakowe. W naszej różnorodnej ofercie handlowej znajdziesz doskonałej jakości wina, skomponowane z odmiany Merlot, a także pochodzące ze sławnej winnicy Kleine Salze (RPA). Proponujemy również eksplorację win sycylijskich, abruzyjskich, odmian Nebbiolo dla amatorów win z dużym potencjałem starzenia oraz eleganckich, wytrwanych i dojrzewających w beczkach ze slawońskiego dębu win z rodziny Speri – winnicy Monte Sant’ Urbano. Oferowane przez nasz sklep łagodne, czerwone wino dobrze zestawia się z drobiem, smażoną lub serwowaną w sosie rybą oraz przystawkami w postaci wędlin i delikatnych serów. Dojrzałe, aromatyczne, mocne trunki z naszego asortymentu doskonale odnajdą się w towarzystwie czerwonego mięsa, szczególnie dziczyzny oraz dojrzałych, tłustych serów. Słodkie wina czerwone – np. rekomendowana przez nas Marsala Superiore Dolce, idealnie pasują, jako aperitif oraz są alternatywą dla deserów lub też ich uzupełnieniem.  

Więcej

Jest 302 produktów.

 • 83,00 zł W magazynie

  Motörhead Shiraz Wine, to wino które ma głęboki czerwony kolor i owocowy aromat z nutami jeżyn, wanilii i lukrecji ale także lekko pieprzowy. Na podniebieniu bogate i zaokrąglone z miękkimi taninami i trwałym owocowym finiszem.

  83,00 zł
  W magazynie
 • 143,00 zł W magazynie

  Wino powstało z krzewów najwcześniej posadzonych w winnicy. Uzyskano typowy dla odmiany charakter wzmocniony efektem sycylijskiego terroir. Wino o mocnej strukturze niemal potężne stworzone w 100% ze szczepu Merlot. Fermentacja w stali. Starzone - 50% w nowych i 50% w starych beczkach z dębu amerykańskiego. Produkcja - 11 tysięcy butelek

  143,00 zł
  W magazynie
 • 160,00 zł W magazynie

  Idealne umiejscowienie winnicy między Cima Corgo a Douro Superior pozwala czerwonym gronom na optymalne dojrzewanie. Wino Grande Reserva pochodzi z gron Touriga Nacional i Touriga Franca, uzyskanych w najbardziej udanych latach i skrupulatnie wyselekcjonowanych z najlepszych parceli. 

  160,00 zł
  W magazynie
 • 173,00 zł W magazynie

  Wino skomponowane wyłącznie z odmiany Merlot. Dojrzewało w małych dębowych beczkach i kilka miesięcy w butelce. Intensywnie granatowa barwa. Zapach przepełniony aromatami jeżyny i wiśni z delikatnym muśnięciem wanilii. Wytrawne z dobrą strukturą tanin, o długim finiszu. Idealne do pieczonych mięs i twardych serów.

  173,00 zł
  W magazynie
 • 154,00 zł W magazynie

  Family Reserve to najbardziej prestiżowa linia winnicy Kleine Zalze. Znakomity Pinotage w tym wydaniu jest kwintesencją winiarstwa Afryki Południowej. Winogrona do jego produkcji zebrane zostały z 17-letnich krzewów w regionie Durbanville. 

  154,00 zł
  W magazynie
 • 65,00 zł W magazynie

  Słodkie wino wyprodukowane w zachodniej części Sycylii, w prowincji Trapani ze szczepów Inzolia, Cataratto i Grillo. Winogrona do produkcji tego wina były ręcznie zbierane, delikatnie zgniatane i długo fermentowane w kontrolowanej temperaturze, a powstałe wino następnie przez ponad 5 lat dojrzewało w 100 i 150- litrowych beczkach z dębu słoweńskiego. 

  65,00 zł
  W magazynie
 • 1 891,00 zł W magazynie

  Barolo Vigne Storiche to kolekcja czterech win Barolo Massolino klasy Single Vineyard. Każde z nich nosi nazwę historycznej winnicy, z której pochodzi: Parafada, Parussi, Margheria oraz Vigna Rionda. Drewniane opakowanie wyraża to, czym Massolino jest dzisiaj: producentem wina bardzo mocno związanym z regionem i jego tradycjami, a jednocześnie otwartym na...

  1 891,00 zł
  W magazynie
 • 36,00 zł W magazynie

  Zestawienie odmian Nero d’Avola i Nerello Mascalese z zachodniej części Sycylii. Wino pełne aromatów czerwonych owoców, suszonych śliwek i pachnących, śródziemnomorskich kwiatów. Delikatnie słodkie i łatwe do picia z przyjemnym, owocowym posmakiem. 

  36,00 zł
  W magazynie
 • 32,00 zł W magazynie

  Montepulciano z Abruzji charakteryzuje się głęboką, rubinową szatą z fioletowymi refleksami. W bukiecie pokazuje głównie owocowe aromaty, a usta są wytrawne i pełne. Finisz bardzo przyjemny, krągły.

  32,00 zł
  W magazynie
 • 30,00 zł W magazynie

  Zestawienie odmian Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc z Veneto. Wino o głębokiej, czerwonej barwie z purpurowymi refleksami. Intensywny, nieco ziołowy bukiet i lekko taniczne nuty.

  30,00 zł
  W magazynie
 • 30,00 zł W magazynie

  Wino stworzone z gronu  odmiany  Merlot zbieranych z parceli w centralnym i południowym Veneto. Mocna, jasno rubinowa barwa, przyjemny i bogaty bukiet pełen aromatów porzeczki, śliwki i fiołków. Dobrze zbalansowane, eleganckie i harmonijne wino.

  30,00 zł
  W magazynie
 • 34,00 zł W magazynie

  Bardolino skomponowane z gron odmian Corvina Veronese (60%), Rondinella (30%) i Molinara (10%). Fermentacja jest prowadzona w kontrolowanej temperaturze aby utrzymać świeżość i owocowe aromaty. Wino leżakuje 3 lata zanim trafi do sprzedaży. W nosie aromaty owoców jagodowych, w ustach natomiast miękkie i krągłe.

  34,00 zł
  W magazynie
 • 197,00 zł W magazynie

  Charakterystyczne  Barolo skomponowane z gron odmiany Nebbiolo. Leżakowane 3 lata w dębowych beczkach, następnie rok w butelce. W nosie przyjemne i ułożone aromaty. Usta wytrawne, pełne i doskonale harmonijne. Długi finisz. Potencjał starzenia w zależności od rocznika sięga nawet do 15 lat.

  197,00 zł
  W magazynie
 • 275,00 zł W magazynie

  Dojrzewa 4 lata w beczkach ze slawońskiego dębu, następnie spędza rok w butelce. Wino wyjątkowo eleganckie, wytrawne lecz miękkie i dobrze zbalansowane. Bogaty aromat pełen suszonych owoców.

  275,00 zł
  W magazynie
 • 109,00 zł W magazynie

  Podstawą tego wina jest  Sangiovese (80%) uzupełnione Merlot (15%) oraz Cabernet Sauvignon (5%). Kompozycja dojrzewała przez 16 miesięcy w beczkach o różnej pojemności, a następnie 3-6 miesięcy w butelce. 

  109,00 zł
  W magazynie
 • 55,00 zł W magazynie

  WINO CZERWONE, WYTRAWNE O CIEMNEJ RUBINOWEJ BARWIE. W BUKIECIE  DOJRZAŁA CZEREŚNIA I WIŚNIA . USTA WYPEŁNIA SMAK DOJRZAŁYCH OWOCÓW, LEKKA GORYCZKA I DELIKATNA CIERPKOŚĆ. WINO JEST POŁĄCZENIEM WIN Z REGENTA, PINOT NOIR I RONDA.

  55,00 zł
  W magazynie
 • 109,00 zł W magazynie

  Leżakuje 12 miesięcy w dębowych beczkach, następnie odpoczywa w butelce. Ripasso Speri zachwyca rubinowo-czerwoną barwą, aromatami czerwonych owoców, nutką pieprzu i kakao. Wino doskonale zbalansowane z miękkimi i krągłymi taninami. Długie i pełne.

  109,00 zł
  W magazynie
 • 58,00 zł W magazynie

  Wino zbudowane w 100% z odmiany Primitivo di Manduria, zbieranej ręcznie i bardzo selektywnie z położonych na gliniastych glebach okolic Carosino. Podczas winifikacji moszcz pozostawia się w kontakcie ze skórkami na 8 do 12 dni. Po fermentacji wino dojrzewa przez 12 miesięcy w dużych beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu. 

  58,00 zł
  W magazynie
 • 46,00 zł W magazynie

   Bardzo przyjemne wino o ładnej, intensywnie czerwonej barwie i typowym aromacie pełnym owoców z przewagą czereśni. W ustach pełne, harmonijne z delikatnie zaznaczoną pikanterią. Bardzo uniwersalne, pasuje do wielu mięsnych dań.

  46,00 zł
  W magazynie
 • 40,00 zł W magazynie

  To wino powstało z połączenia lokalnych szczepów Negroamaro i Primitivo. Intensywnie czerwona barwa w połączeniu z aromatem dojrzałych wiśni i dzikiej róży urzeka od pierwszego momentu. Jeśli dołożymy do tego krągłą budowę i sporą owocowość smaku, otrzymujemy dość eleganckie i bardzo smaczne wino. Znakomicie komponuje się z makaronami w mięsnych sosach i...

  40,00 zł
  W magazynie