BOURBON/ WHISKEY USA/CANADA

Informacja

Ostatnio przeglądane

Nowe produkty

CROWN ROYAL 1L Kanadyjska whisky blended Zobacz większe

BOURBON/ WHISKEY USA/CANADA

IF_151

CROWN ROYAL 1L

Cena: 139,00 zł

Jest to cudowna kanadyjska whisky, która zdobyła serca amerykańskiego społeczeństwa. Swój smak zawdzięcza obecności słodowanego żyta.

Więcej szczegółów

Ocena produktu

Udostępnij

Więcej informacji

Do wytworzenia trunku wykorzystuje się blisko 50 destylatów. Proces produkcji przeprowadzany jest w trzech alembikach piwnych, a później w określonym procederze zastosowanie ma czterokolumnowy rektyfikator. Nie byłoby tego królewskiego napoju bez kukurydzy, żyta oraz słodowanej pszenicy.

Czym urzeka ludzi na całym świecie?


Ogromną korzyścią jest bogactwo smaku. W czasie degustacji możemy doświadczyć słodyczy i pikantności zarazem. Zaskakująca jest również obecność owocowych akcentów. Nasze kubki smakowe bez wątpienia rozpoznają pyszne morele z wyczuwalną nutą drzewną. Nie zapomniano także o zapewnieniu wyrobowi ostrości prawdziwej whisky.
Trunek doskonale smakuje w połączeniu z kostkami lodu. Jest to także zasadniczy składnik mocnego drinku określanego mianem Canada Day.


Crown Royal – krótka historia królewskiego alkoholu

Ten wyjątkowy napój, który obecnie jest ulubionym produktem dawnych kowbojów, wyprodukowany został w roku 1939. Whisky skomponowana została z okazji wizyty królowej Elżbiety i króla Jerzego VI w Kanadzie. Crown Royal wytwarza przedsiębiorstwo Gimli, które w przeszłości należało do Seagram. Teraz jest częścią wielkiego koncernu Diageo. Charakterystyczna butelka, w której sprzedawany jest trunek to nawiązanie do kształtu korony.

Pojemność: 1L
Moc: 40%

Opinie