SZAMPAN

Informacja

Ostatnio przeglądane

Nowe produkty

RUINART BLANC DE BLANCS 0,75L w kartoniku Zobacz większe

SZAMPAN

RUINART BLANC DE BLANCS 0,75L w kartoniku

Cena: 399,00 zł

Ruinart Blanc de Blancs to szampan wytworzony wyłącznie z winogron szczepu Chardonnay. Charakteryzuje się świetlistym, lekko złotym kolorem, delikatnymi bąbelkami unoszącymi się w nieprzerwanej prostej linii. Ruinart Blanc de Blancs łączy nuty świeżych owoców, głównie cytrusów z aromatami kwiatów. Jest niezastąpiony jako aperitif w letnie popołudnia.

Więcej szczegółów

Ocena produktu

Udostępnij

Więcej informacji

Szampan pochodzi z najstarszego Domu Szampańskiego Ruinart. Jego historia sięga 300 lat, kiedy to Nicolas Ruinart stworzył pierwszy w świecie Dom Szampański. Tym samym urzeczywistnił ambicje i marzenia swojego wuja, Benedyktyńskiego mnicha - Dom Thierry Ruinart'a. Dom Ruinart był prawdziwym pionierem, który przewidział komercyjny sukces szampana, ale potrzebował królewskiego dekretu żeby urzeczywistnić swoje sny. 25 maja 1728 roku król zaaprobował transport wina w butelkach, które dotychczas mogło być przewożone wyłącznie w beczkach.

Unikatowość win, z których wytwarza się szampana Ruinart, rozpoczyna się od momentu wyselekcjonowania najlepszych winogron, aż po sposób etykietowania i pakowania butelek. Każdy z tych procesów jest starannie nadzorowany. Ruinart był pierwszym Domem Szampańskim, który uzyskał tytuł zabytku historycznego. W sekretnych, kredowych kopalniach butelki tego wyjątkowego szampana poddawane są powolnemu procesowi starzenia, który trwa od 3 do nawet 12 lat.

Pojemność: 0,75L, Alkohol:12%

Opinie