WHISKY REGION SPEYSIDE

Informacja

Ostatnio przeglądane

Nowe produkty

Nowy Benromach Triple Distilled 2009  50% 0,7 L Zobacz większe

WHISKY REGION SPEYSIDE

AK_011

Benromach Triple Distilled 2009 50% 0,7 L

Cena: 233,00 zł

Benromach Triple Distelled 2009 50% 0,7 L, to wspaniała propozycja i możliwość delektowania się doskonałym alkoholem, należącym do rodziny Urquhart. Ten ceniony na całym świecie trunek został odkupiony przez Gorzelnię Benromach, która 5 lat później wznowiła jego destylację. 

Więcej szczegółów

Ocena produktu

Udostępnij

Opis

Pojemność 0,7l
Moc 50%

Więcej informacji

Nota degustacyjna Benromach Triple Distelled 2009 50% 0,7 L

  • barwa: słomkowa
  • zapach: cudowny, świeży i subtelny aromat, który wspaniale potęguje obecność limonki, gruszek, cytryn, truskawek, miodu, płatków śniadaniowych i wanilii. W tle pojawia się ślad siana i dość słaba nuta torfowego dymu, która jest jedynie niewielkim akcentem w tej kompozycji,
  • smak: dobrze dopracowany słodkawy z delikatną woskowiną, grejpfrutami, wanilią oraz miodem. Pojawia się tu także kandyzowana skórka cytrynowa i pomarańczowa w towarzystwie czekolady, pikantnego, białego pieprzu oraz śladów tytoniu i torfowego dymu, 
  • finisz: dość długi, z przeważającymi nutami ze skórki cytrynowej i wanilii, podkreślonymi delikatną, ale bardzo wyrazistą nutą pikantnych przypraw korzennych, dobrze zestawionych z odrobiną dymu torfowego.

Historia powstania marki Benromach Triple Distelled 2009 50% 

Benromach Triple Distelled 2009 50% 0,7 L, to bardzo interesująca propozycja dla osób pragnących eksperymentować z whisky, poddaną różnym formom destylacji i maturacji. Whisky stanowi jeden z kluczowych produktów w asortymencie destylarni Benromach Destillery. To alkohol destylowany wielokrotnie, który jest produkowany w małych, limitowanych seriach. Łącznie stworzono 15.600 butelek. Trunek rozlewany jest do butelek, zawartość alkoholu wynosi 50%.

Opinie

Produkty powiązane