WHISKY SZKOCKA SINGLE MALT

Informacja

Ostatnio przeglądane

Nowe produkty

Nowy Glengoyne The Legacy: Chapter One Hihgland Single Malt Zobacz większe

WHISKY SZKOCKA SINGLE MALT

VI_40

Glengoyne The Legacy: Chapter One Hihgland Single Malt

Cena: 299,00 zł

Glengoyne The Legacy: Chapter One Hihgland Single Malt, to wykwintna, oryginalna i doskonała w smaku szkocka whisky, która powstała w znanej na całym świecie destylarni Glengoyne Distillery. Produkt pochodzi z regionu Highland. Alkohol ten jest wytwarzany w oparciu o zastosowanie najlepszych i sprawdzonych metod. Jakość trunku jest kontrolowana na każdym etapie produkcji.

Więcej szczegółów

Ocena produktu

Udostępnij

Opis

Pojemność 700ml
Moc 48%

Więcej informacji

Nota degustacyjna Glengoyne The Legacy: Chapter One Hihgland Single Malt

    • barwa: brązowawy z bursztynowymi refleksami,
    • zapach: silny akcent toffi i przypraw korzennych, w których dominuje gorzka pomarańcza, goździki, cynamon, gałka muszkatołowa, a także suszone, czerwone owoce oraz słodka wanilia.
    • smak: upajająca słodkość bakalii, przełamana nutą cynamonu. Pojawia się także posmak czekolady mlecznej oraz kompotu z suszonych owoców.
    • finisz: cudowne nuty, które są pozostałością po leżakowaniu w beczkach, w których było niegdyś przechowywane sherry. Pojawiają się także subtelne, ale wyraziste akcenty toffi.

Historia powstania marki Glengoyne The Legacy: Chapter One Hihgland Single Malt

Glengoyne The Legacy, to nowa odsłona trunków, które są swoistym hołdem dla pracujących w destylarni menadżerów. „First Chapter” nawiązuje do trudu pracy wybitnego menadżera Cochrane Cartwright, który był prekursorem idei bardzo wolnego procesu destylacji whisky, a także użycia beczek po sherry. To właśnie dzięki wysiłkom Cartwright’a whisky zyskuje tak wyjątkowy, wyrazisty posmak i niesamowity, niepowtarzalny aromat.
 

Opinie

Produkty powiązane