WHISKY SZKOCKA SINGLE MALT

Informacja

Ostatnio przeglądane

Nowe produkty

Nowy Luxury Damson Jam Bunahabhain 30 Years Old 1988 Zobacz większe

WHISKY SZKOCKA SINGLE MALT

VI_45

Luxury Damson Jam Bunahabhain 30 Years Old 1988

Cena: 1 339,00 zł

Luxury Damson Jam Bunahabhain 30 Years Old 1988, to 30- letni alkohol, który powstał w znanej na całym świecie, szkockiej destylarni, która stosuje wyłącznie sprawdzone receptury i metody produkcji. Ten doskonały w smaku trunek zachwyci każdego konesera whisky oraz osoby, które pragną odkryć nieznane sobie wspaniałe aromaty i smaki. Whisky ta pochodzi z regionu Islay.

Więcej szczegółów

Ocena produktu

Udostępnij

Opis

Pojemność 700ml
Moc 48,1%

Więcej informacji

Nota degustacyjna Luxury Damson Jam Bunahabhain 30 Years Old 1988
    

  • barwa: ciemno bursztynowy,    
  • zapach: sporo słodyczy kompotu z czerwonych owoców, przełamanej w doskonały sposób wytrawnością i lekkim posmakiem gorzkiej czekolady z towarzyszeniem zapalonego cygara.
  • smak: śliwkowy, który później przekształca się w aromat starych drewnianych mebli z dębiny, które zostały dodatkowo przełamane silnym akcentem imbiru kandyzowanego.   
  •  finisz: bardzo mocne uderzenie słodyczy czerwonych, suszonych owoców, która doskonale koresponduje z bryzą morską oraz odrobiną ciekawie zapowiadającego się, mielonego kminku.  

Historia powstania marki Luxury Damson Jam Bunahabhain 30 Years Old 1988

Edycja whisky z 1988 roku, która została butelkowana w 2018 . Edycja limitowana – do kupienia tylko  612 butelek. Leżakowanie whisky odbywało się w beczkach typu Puncheon po trunku o nazwie sherry. Damson Jam nawiązuje smakiem do angielskich śniadań na słodko, gdzie dominują domowe powidła robione ze śliwek damasceńskich, które łączą w sobie nuty słodyczy wraz z bardzo mocno wyczuwalną cierpkością.

Opinie

Produkty powiązane