WHISKY SZKOCKA SINGLE MALT

Informacja

Ostatnio przeglądane

Nowe produkty

Nowy Benromach 35YO 43% 0,7 L Zobacz większe

WHISKY SZKOCKA SINGLE MALT

AK_006

Benromach 35YO 43% 0,7 L

Cena: 3 339,00 zł

Benromach 35 YO 43% 0,7 L, to długo leżakowany, wspaniały alkohol, który pochodzi z najmniejszej destylarni z okręgu Speyside. Produkt jest skierowany do klientów poszukujących wyjątkowych doznań smakowych i głębokiego, ale zrównoważonego aromatu tego trunku. Obecnie destylarnia produkuje około 500. 000 l destylatu rocznie i w pełni pokrywa zapotrzebowanie na ten rodzaj whisky.

Więcej szczegółów

Ocena produktu

Udostępnij

Opis

Pojemność 0,7l
Moc 43%

Więcej informacji

Nota degustacyjna Benromach 35 YO 43% 0,7 L

  • barwa: słomkowa,
  • zapach: dość bogaty z przeważającymi nutami sherry w towarzystwie grejpfruta, czarnych wiśni, suszonych moreli, cynamonu, karmelu oraz dżemu z gorzkiej pomarańczy. W tle pojawia się lukrecja i bardzo subtelny, ale wyczuwalny powiew torfowego dymu,
  • smak: kompleksowy, w którym pojawia się morela, jabłko, pomarańcza, gorzka czekolada i rodzynki. Wszystko to zostaje okraszone cynamonem, goździkami, babką bananową i miodem. W późniejszej fazie pojawia się posmak goździków, zwęglonego dębu i śladów tytoniu,
  • finisz: doś
  • długi, w którym dominują tytoń, nuty kakao i gorzkie pomarańcze, doskonale zestawione z dębem, połączonym z najlepszą sherry.

Historia powstania marki Benromach 35 YO 43% 0,7 L

Benromach 35 YO 43% 0,7 L, to wspaniały alkohol, który jest najstarszą, oficjalną wersją tego rodzaju whisky. To trunek destylowany w latach 80. jeszcze przed 15-letnim okresem wyłączenia starej destylarni z funkcjonowania. Alkohol był starzony w beczkach po sherry, pierwszego napełnienia. Doskonały bukiet z elegancko prezentującą się butelką w kształcie karafki, to jedne z wielu zalet tej whisky.

Opinie

Produkty powiązane