WHISKY SZKOCKA SINGLE MALT

Informacja

Ostatnio przeglądane

Nowe produkty

Nowy Benromach Organic 2011 43% 0,7 L Zobacz większe

WHISKY SZKOCKA SINGLE MALT

AK_009

Benromach Organic 2011 43% 0,7 L

Cena: 220,00 zł

Benromach Organic 2011 43% 0,7 L, to wyrafinowany trunek, który narodził się w czasie głębokiego kryzysu, jaki dosięgnął sektor zajmujący się produkcją szkockiej whisky. Wtedy też zakończyła się historia małej i wydajnej destylarni, z której pochodzi ta whisky. Destylarnia oficjalnie przestała istnieć w 1983 roku.

Więcej szczegółów

Ocena produktu

Udostępnij

Opis

Pojemność 0,7l
Moc 43%

Więcej informacji

Nota degustacyjna Benromach Organic 2011 43% 0,7 L

  • barwa: bursztynowa,
  • zapach: stosunkowo słodki, w którym pojawia się wanilia, jęczmienny słód, a także mleczne krówki. Wszystko to zostało doskonale zbilansowane obecnością cytryn, grejpfrutów, babki bananowej i winogron. W tle można wyczuć biały pieprz oraz dąb,
  • smak: bardzo łagodny, w którym dominuje posmak kremu waniliowego, cappuccino, toffi i dojrzałych bananów. Dodatkowo mieszanka zawiera kandyzowaną skórkę cytrynową, melon cantaloupe, szczyptę pieprzu oraz młody dąb,
  • finisz: dość długi, w którym wyraźnie czuć nuty dojrzałych owoców, białej czekolady, trawy cytrynowej, a także sułtanek, wanilii oraz drażniącego kubki smakowe pieprzu.

Historia powstania marki Benromach Organic 2011 43% 0,7 L

Benromach Organic 2011 43% 0,7 L, to alkohol, który powstał w 1993 roku, gdy spółka Gordon i MacPhail przejęła zamkniętą destylarnię i rozpoczęła na nowo produkcję whisky. Wówczas to powstała pierwsza organiczna Single Malt, która uzyskała certyfikat UK Soil Association, co oznacza, iż spełnia ona restrykcyjne wymagania agencji, dotyczące użycia najlepszej jakości drożdży, jęczmienia i wody. To whisky, która wyróżnia się ekologicznym procesem destylacji i leżakowania w tak zwanych „dziewiczych beczkach”. Organiczny jest także jej sposób butelkowania.

Opinie

Produkty powiązane