WHISKY SZKOCKA SINGLE MALT

Informacja

Ostatnio przeglądane

Nowe produkty

Nowy Benromach Peat Smoke 2009  46% 0,7 Zobacz większe

WHISKY SZKOCKA SINGLE MALT

AK_010

Benromach Peat Smoke 2009 46% 0,7

Cena: 233,00 zł

Benromach Peat Smoke 2009 46% 0,7L, to alkohol, sygnowany przez spółkę Gordon& Macphil, która odkupiła ten produkt od destylarni United Destillers. Polecany przez nas alkohol jest doskonale skomponowany, zarówno pod względem smaku, jak i zapachu. Oferowana whisky wyróżnia się bogatym aromatem, jak również dość ciekawym, ale nienachalnym finiszem.  

Więcej szczegółów

Ocena produktu

Udostępnij

Opis

Pojemność 0,7l
Moc 46%

Więcej informacji

Nota degustacyjna Benromach Peat Smoke 2009 46% 0,7L

  • barwa: słomkowa,
  • zapach: dymny, dość słodki. Pojawia się tutaj wanilia, szynka zapiekana w syropie klonowym, jabłka, morele, migdały prażone w cukrze. W późniejszej fazie można wyczuć ślad tytoniu i palonej dębiny,
  • smak: bardzo ciekawy, torfowy dym w zestawieniu z pieczonymi jabłkami, gruszkami, grejpfrutami, karmelem oraz gorzką czekoladą. Wyczuwalne są także ślady tytoniu i palonego dębu.
  • finisz: długotrwały, dymny, nasycony wanilią, dębiną, pieprzem oraz małą ilością cytrusów.

Historia powstania marki Benromach Peat Smoke 2009 46% 0,7L

Benromach Peat Smoke 2009 46% 0,7L, to wspaniała whisky ze słodem o koncentracji związków fenolu wynoszącej 67 ppm. Alkohol pojawił się na rynku w 2007 roku i od tego czasu jest bardzo popularny oraz rozpoznawalny przez koneserów. To alkohol destylowany i przechowywany w beczkach po Bourbonie z pierwszego napełnienia. Zawartość alkoholu rozlewanego do butelek wynosi 46%. Peat Smoke to kolejna odsłona wspaniałej whisky, która zachwyca swoim smakiem oraz aromatem. Może stanowić ukoronowanie ważnych uroczystości czy wyjątkowych okazji.

Opinie

Produkty powiązane