WHISKY SZKOCKA SINGLE MALT

Informacja

Ostatnio przeglądane

Nowe produkty

Nowy Benromach Wood Finish Chateau Cissac 2009 45% 0,7 Zobacz większe

WHISKY SZKOCKA SINGLE MALT

AK_012

Benromach Wood Finish Chateau Cissac 2010 45% 0,7

Cena: 249,00 zł

Benromach Wood Finish Chateau Cissac 2010, to cudowny alkohol, który z pewnością będzie doskonałą propozycją dla osób ceniących eksperymenty z markowymi trunkami. Tym, co wyróżnia oferowaną przez nasz sklep internetowy whisky, jest jej finisz, będący wynikiem odpowiednio przeprowadzonego procesu starzenia. To bardzo ważna pozycja w ofercie Benromach Distillery. 

Więcej szczegółów

Ocena produktu

Udostępnij

Opis

Pojemność 0,7l
Moc 45%

Więcej informacji

Nota degustacyjna Benromach Wood Finish Chateau Cissac 2010

  • barwa: złota,
  • zapach: doskonały, torfowy dym, który wspaniale współgra z melonem kasaba, czerwonymi jabłkami oraz pomarańczą. W późniejszych nutach zapachowych można wyczuć karmel, wanilię i gorzką czekoladę. Wszystko to jest delikatnie, ale bardzo wyraźnie okadzone śladem podpalanej dębiny,
  • smak: dość owocowy z mocno zaakcentowaną nutą pieprzową, którą podbijają grejpfruty, pomarańcze, banany oraz włoskie orzechy. Później smak potęguje kakao, odrobina torfu i pojawienie się nad palonego dębu,
  • finisz: bardzo ciekawy, stosunkowo długi, z przewagą posmaku owocowego, połączonego z nutami pikantnego pieprzu, gorzkiej czekolady i dość cierpkiego i ostrego torfu.

Historia powstania marki Benromach Wood Finish Chateau Cissac 2010

Benromach Wood Finish Chateau Cissac 2010, to alkohol, który został wydestylowany ze słodu o koncentracji związków fenolu 15 ppm. Ta luksusowa whisky jest starzona w beczkach po bourbonie, a następnie przelewana do beczek po winie Chateau Cissack. Ten wspaniały trunek leżakuje w tych beczkach przez kolejne 25 miesięcy. Produkt jest butelkowany z zawartością alkoholu 45%. W roku 2007 produkcja liczyła 4200 butelek.

Opinie

Produkty powiązane