WINO MUSUJĄCE

Informacja

Ostatnio przeglądane

Nowe produkty

WINO MUSUJĄCE

PHA_220

Martini Asti Sparkling 0,75L w kartoniku

Cena: 50,00 zł

Wyobraźmy sobie smak słodkiego wina z dużą ilością małych bąbelków, w którym wyczuwalne są delikatne i lekkie nuty owocowe. Tak właśnie smakuje wino Martini Asti Sparkling.

Więcej szczegółów

Ocena produktu

Udostępnij

Opis

Pojemność 0,75l
Moc 7,5%
Kraj Włochy
Kolor Białe

Więcej informacji

Uzyskiwane jest z winogron należących do szczepu Moscato. Cykl życia tych winorośli trwa od wczesnej wiosny, aż do jesieni. Krzewy dające te wspaniałe owoce dojrzewają w upalnym śródziemnomorskim lecie. Jednakże długi okres wegetacyjny tych roślin sprawia, że doświadczają także innych zmiennych warunków atmosferycznych. Wystawione są zarówno na działanie mrozu, jak i wiatru. Przeciwstawienie się tym czynnikom jest jednym z komponentów wpływających na niepowtarzalny smak trunku. W produkcji stosowana jest technologia pozwalająca na zachowanie wspaniałych cech i walorów winogron Moscato. Dzięki temu wino uzyskuje wyjątkowy bukiet. Alkohol znakowany jest symbolem D. O. C. G., który przyznawany jest wyłącznie produktom najwyższej jakości. Już pierwszy łyk wina sprawia, że wyraźnie wyczuwamy niesamowitą słodycz w połączeniu ze świeżością i lekkości owoców. Z każdym kolejnym zanurzeniem ust kubki smakowe rozpoznają nutę kwiatu akacji oraz pomarańczy. Jest to wyśmienity trunek na różne okazje, a szczególnie takie, które wymagają uwieńczenia i wzniesienia toastu wyjątkowym winem z bąbelkami. Martini Asti Sparkling to doskonały dodatek to deserów oraz sprawdza się bardzo dobrze jako aperitif.

Historia marki

Przenieśmy się do początków XVII wieku do pięknych i górzystych Włoch. Wówczas jubiler Giovan Battista Croce oprócz swoich podstawowych zadań zainteresował się technologią produkcji wina. Pozyskana wiedza przyczyniła się do wytworzenia pierwszych Asti. Cechą charakterystyczną zastosowanego procesu było stworzenie warunków pozwalających na zachowanie naturalnej słodyczy napoju. To stało się początkiem procederu wykorzystywanego przez innych producentów. W ten sposób najpierw powstał trunek o nazwie Muscato Champagne, który w przebiegu kolejnych zdarzeń otrzymał nazwę Martini Asti.

Opinie