Kategorie

Ostatnio przeglądane

Glenfiddich 12 Years Old SIngle Malt Whisky

CE_128

WHISKY SZKOCKA SINGLE MALT

Whisky Glenfiddich, która powstała w Dolinie Jelenia w 1887r. jako wyraz rodzinnej pasji, jest najczęściej nagradzaną szkocką whisky single malt na świecie.

Więcej szczegółów

Cena:159,00 zł brutto

Dostępny na stanie / realizacja 48h

 • Udostępnij:

  Opis produktu

  Wyjątkowa whisky zawdzięcza swoją unikalną świeżość krystalicznie czystej źródlanej wodzie, którą nieprzerwanie od 1887r. czerpiemy ze źródła położonego w górzystym regionie Szkocji. Jedną z tajemnic wyraźnie wyczuwalnych owocowych nut wyróżniających naszą whisky jest wysoki punkt odcięcia destylatu, do którego William Grant zawsze przywiązywał dużą wagę.
  Starannie dojrzewająca w najlepszych beczkach po sherry z amerykańskiego i europejskiego dębu przez co najmniej 12 lat whisky finalnie zyskuje słodki i subtelny dębowy posmak.

  Kieliszek 12-letniej whisky– kremowej, z długim, gładkim i łagodnym finiszem–cieszy się opinią najlepszego w dolinie. To doskonały przykład niepowtarzalnego stylu destylarni Glenfiddich i klasyczny reprezentant regionu Speyside.

  Przez 20 lat William Grant marzył o stworzeniu whisky, o której będą mówić, że to „najlepsza whisky w dolinie”.
  Dzięki pomocy całej rodziny jego wizja nabrała w końcu realnych kształtów.
  Latem 1886r. z pomocą siedmiu synów i dwóch córek William przystąpił do realizacji projektu, który był jego życiową ambicją. Pracując ramię w ramię, kamień po kamieniu, wznosili mury destylarni.

  Zaledwie po roku pracy gorzelnia była gotowa, a William nazwał ją Glenfiddich, co w języku gaelickim oznacza „Dolinę Jeleni”..
  Glenfiddich jest jedną z nielicznych gorzelni single malt ,które pozostają w całości własnością rodziny, a jej produkt jest najczęściej nagradzaną na świecie szkocką whisky single malt i wyrazem przekazywanego z pokolenia na pokolenie innowacyjnego podejścia naszego założyciela.

  Dodatkowe informacje

  Pojemność0,7l
  Moc40%
  RegionSpeyside
  KrajSzkocja
  Wiek10 Yo

  Opinie produktu

  Napisz opinię

  Glenfiddich 12 Years Old SIngle Malt Whisky

  Glenfiddich 12 Years Old SIngle Malt Whisky

  Whisky Glenfiddich, która powstała w Dolinie Jelenia w 1887r. jako wyraz rodzinnej pasji, jest najczęściej nagradzaną szkocką whisky single malt na świecie.

  W tej samej kategorii

  • Tylko oryginalne produkty
  • Szybka realizacja rezerwacji
  • Wygodny kontakt
  • Płatności Przelewy24
  Wszystkie prawa zastrzeżone: Eluxo.pl | Sklep Online | Kopiowanie treści zabronione.
  Realizacja: www.selljus.pl