

Baileys, najbardziej znany na świecie producent likierów, wypuścił limitowaną edycję nowego trunku. Brytyjczycy tworzą gin z 24-karatowego złota. Japończycy natomiast wypuszczają niebieską sake. Czas na czwartkową dawkę informacji ze świata alkoholi.
Tydzień zaczęliśmy od informacji o rekordowej transakcji za japońską whisky. Dzisiaj też mamy informacje prosto z Kraju Wschodzącego Słońca.
Sake na niebiesko
Sato Sake Brewery, producent alkoholu z Nagahamy, stworzyło nową sake. Trunek o nazwie Seilan powstał z klitorii ternateńskiej, dzięki czemu zawdzięcza swój wyjątkowy niebieski kolor.
Seilan warzona jest na ryżu Yamada Nashiki. Co interesujące, sake ma również właściwości zmieniające kolor, co oznacza, że może być również stosowane jako klasyczny napój. Po dodaniu soku z cytryny kolor zmieni się z niebieskiego na fioletowy.
Płynne złoto
Złoto można nosić na sobie, ale można je też pić. To właśnie udowadnia brytyjska firma Luxury British Gin, która stworzyła 24-karatowy alkohol. Stworzony z czystego złota gin jest już w sprzedaży.
Luksusowy trunek zawiera bogactwo składników roślinnych, m.in. lawenda, anyż, jałowiec, które zostały zmieszane z porcją złotego szaleństwa. Według producentów napój ma rześki smak z gładkim finiszem, który daje sycące doznania.
Baileys i szarlotka w płynie
Należąca do Diageo spółka wypuściła nowy produkt. Irlandzki producent likierów stworzył limitowaną edycję trunków o smaku szarlotki. Baileys planuje tym produktem podbić Stany Zjednoczone.
Baileys Apple Pie ma łączyć w sobie smak świeżo upieczonej szarlotki i lody waniliowe wraz z nutą cynamonu i przypraw. Według producenta płynny jabłecznik powstał z okazji zbliżającego się Święta Dziękczynienia w USA (październik).
Apple Pie ma 17% zawartości alkoholu. Producent poleca podawać go w czystej postaci, na lodzie, z kawą, herbatą chai, lub z lodami.
Sothesby rozpoczęło licytację
Właśnie ruszyła największa internetowa aukcja alkoholi w historii. Londyński dom aukcyjny Sothesby od wczoraj prowadzi sprzedaż ponad 250 rodzajów szkockiej, japońskiej oraz indyjskiej whisky. Aukcje ruszył wczoraj. Potrwają one do 1 września. Wstępna wycena produktów szacowana jest na 850 tys. funtów (niespełna 4,2 miliona złotych).
Jednym z najbardziej łakomych kąsków jest “Prima & Ultima Collection” od Diageo. Zestaw zawiera Port Ellen, Cragganmore, Mortlach, Singleton of Dufftown, Lagavulin, Carl Ila, Talisker i Clynelish. Do zakupu zachęca ograniczona liczba powstałych zestawów. Łącznie trafi do sprzedaży zaledwie 238 sztuk.
Dużo trzeba będzie też zapłacić za Macallana, który zdecydował się wystawić aż 94 partie swoich wybitnych trunków z lat 1940-1976.