

Najstarsza zarejestrowana gorzelnia w Stanach Zjednoczonych Jack Daniel’s skręca w stronę cynamonu. W Campbeltown będą dwie nowe destylarnie whisky. Brad Pitt pozywa swoją byłą żonę o sprzedaż wspólnej marki wina. Zapraszamy na poniedziałkowe newsy.
Luty powoli dobiega końca, a alkoholowy świat powoli przygotowuje się do wiosny. Zanim jednak skupimy się na patrzeniu w przyszłość, musimy się zająć kilkoma bieżącymi informacjami. Na początek newsy zza wielkiej wody.
Cynamonowy Jack Daniel’s
Oficjalnie założona jako działająca destylarnia w 1866 roku w Tennessee, Jack Daniel Distillery jest nie tylko najstarszą zarejestrowaną gorzelnią w Stanach Zjednoczonych, ale także jedną z najpopularniejszych. Jednym z segmentów whiskey, w którym ma już silną pozycję, jest whiskey smakowe dzięki ofercie Tennessee Honey. Teraz jednak marka podąża za miłośnikami cynamonu z nowym trunkiem o nazwie Tennessee Fire.
Według destylarni Jack Daniel’s Tennessee Fire ma bardzo dobrze sprzedający się Old No. 7 whiskey i naturalnie nasyca ją czymś, co określa się jako „zastrzeżony, gorący likier cynamonowy”. Początkowo będzie dostępny w testowych warunkach rynkowych w trzech stanach, w tym w Oregonie, Pensylwanii i Tennessee.
Nowe butelki powinny być dostępne w sklepach już w kwietniu. Jak będzie smakował nowy JD? Aromat ognistej przyprawy łączy się z aksamitnością klasycznego Jacka Danielsa i nutą gorącego cynamonu. Rezultatem jest słodki, ostry cynamonowy kop, który uzupełnia gładki i pyszny smak Jack Daniel’s, dając Ci wyjątkowe wykończenie pełne niepowtarzalnego charakteru”.
Dál Riata – nowa destylarnia w Campbeltown
W minionym tygodniu poznaliśmy sczegóły dotyczące budowy Machrihanish Distillery of R&B Distillers. Producent whisky zdecydował się zbudować ją w Campbeltown. Jak się jednak okazuje, to nie jedyna nowa placówka w tym mieście, która będzie tworzyć szkocką.
Dál Riata, bo taką nazwę będzie nosić nowa destylarnia, została już zgłoszona do lokalnych władz. Nazwa została zapożyczona od dawnego królestwa gaelickiego na zachodnim wybrzeżu Szkocji i północno-wschodniej Irlandii.
Nowa destylarnia będzie mogła wyprodukować 850 000 litrów alkoholu z lokalnego jęczmienia uprawianego w pobliżu Lochgilphead w Dunadd Hillfort, niegdyś centrum starożytnego królestwa. Oprócz budynku produkcyjnego, przy Kinloch Road w Campbeltown powstanie również centrum dla zwiedzających z bezpośrednim widokiem na Campbeltown Loch.
Spór prawny Brada i Angeliny
Jeszcze kilka lat temu najbardziej znane małżeństwo świata, Brad Pitt i Angelina Jolie dziś spotykają się tylko w obecności prawników. Przedmiotem sporu stała się nawet winiarnia Château Miraval.
To właśnie duet znany jako Brangelina rozpropagował wśród celebrytów trend posiadania własnej marki alkoholu. Przez lata mark różowego wina rosła w siłę i zyskiwała kolejnych wielbicieli. Po rozpadzie związku Angelina Jolie zdecydowała się jednak sprzedać markę rosyjskiemu oligarchowi. Teraz Brad Pitt wytacza byłej żonie proces, że zrobiła to za jego plecami.