Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
SZKŁO KRYSZTAŁOWE
Kryształowe szkło

SZKŁO KRYSZTAŁOWE

Najczęściej można dostrzec je podczas eleganckich uroczystości, na obficie zastawionych stołach, obok wykwintnych, świątecznych dań. Potocznie nazywane kryształem, a innymi słowy po prostu szkłem kryształowym lub ołowianym jest niemal obowiązkowym elementem zastawy w każdym domu. Nadaje spotkaniu przy stole elegancji i blasku.

Szkło kryształowe, nazywane inaczej szkłem ołowianym to jego bezbarwna i przezroczysta odmiana, którą stosuje się do wytwarza przedmiotów dekoracyjnych. Jednym z głównych powodów, przez które ten rodzaj szkła charakteryzuje się ponadprzeciętnymi walorami dekoracyjnymi jest możliwość obniżenia temperatury podgrzewania, a tym samym
wydłużenia czasu pracy, co pozwala na wyrzeźbienie w nim bardzo drobiazgowych elementów, dzięki czemu dekoracje są niezwykle finezyjne i interesujące.

Czym się charakteryzuje szkło kryształowe ? 

Szkło kryształowe charakteryzuje się także dużym współczynnikiem załamania światła, aż 20% większym niż zwykłe szkło, czemu zawdzięcza swój piękny połysk i specyficzny blask, który wzbogaca walory wizualne kryształowych dekoracji. Szkłem kryształowym nazywa się masę zawierającą w sobie tlenki ołowiu w stężeniu minimum 18%, górna granica może sięgać aż do 80%. Dzięki temu jest ono bardzo miękkie i plastyczne oraz odporne na działanie kwasów. Jest wiec materiałem idealnym do rzeźbienia. Ołów ma także wpływ na zmniejszenie lepkości masy szklanej oraz jej łatwe topnienie i formowanie. Dzięki temu możemy oglądać finezyjne kryształowe żyrandole, ozdoby i inne dekoracje o różnych kształtach i rozmiarach.

Dla kryształu charakterystyczne jest także to, że jest on gładki w dotyku i w przeciwieństwie do kruchego i ostrego szkła, jest on znacznie łagodniejszy. Wyjątkowości nadaje mu także dźwięk – przy stuknięciu kryształ wydaje dźwięk dzwonka, zwykłe szkło wytwarza niski, masywny i głuchy ton.

Walory wizualne szkła kryształowego sprawiają, że warto posiadać je w swojej domowej zastawie, ponieważ dzięki niemu organizowane przez nas przyjęcie nabierze elegancji, blasku i klasy.

Aktywne filtry

Indeks: HJ_05214

Kieliszki kryształowe do wódki - 6szt - orzeł

(0)
Kieliszki wykonane z wysokiej jakości crystalite. Najwyższej jakości szkło kryształowe (bezołowiowe).Ekskluzywne kieliszki w nowoczesnej formie, o krystalicznej barwie. Cudowne szkło zachwyca ludzi na całym świecie i stanowi synonim prestiżu i dobrego gustu. Na każdym z elementów zestawu wykonana jest grawerka orła oraz napis Polska. Wspaniały jako...
Cena 255,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks: HJ_04305

Kryształowe szklanki long drink 350ml

(0)
Szklanki wykonane z wysokiej jakości crystalite. Najwyższej jakości szkło kryształowe (bezołowiowe). Oryginalne szklanki do whisky w nowoczesnej formie - pochylone o krystalicznej barwie.Cudowne szkło zachwyca ludzi na całym świecie i stanowi synonim prestiżu i dobrego gustu.
Cena 285,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: HJ_03724

Kieliszki kryształowe do wina - szlif orginalny

(0)
Kieliszek do wina, posiada ekskluzywny szlif jedyne szkło, które dzięki ręcznie zdobionym szlifom ozdobnym i silnemu połyskowi jest cenionym produktem na całym świecie. Dzięki ręcznej produkcji tworzy efektowne rozszczepienia światła, nadając produktom niepowtarzalny, niesamowity wygląd, czyniąc je tym samym idealnymi ozdobami dla domu oraz eleganckich...
Cena 329,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: HJ_05216

Kryształowe kieliszki do wódki - 6szt - orzeł

(0)
Kieliszki wykonane z wysokiej jakości crystalite. Najwyższej jakości szkło kryształowe (bezołowiowe).Ekskluzywne kieliszki w nowoczesnej formie, o krystalicznej barwie. Cudowne szkło zachwyca ludzi na całym świecie i stanowi synonim prestiżu i dobrego gustu. Na każdym z elementów zestawu wykonana jest grawerka orła oraz napis Polska. Wspaniały jako...
Cena 469,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: HJ_05330

Kryształowe kieliszki do wódki - 6szt - myśliwskie

(0)
Ekskluzywne kieliszki do wódki wykonany z doskonałej jakości crystalite. Na każdym z kieliszków wykonana jest grawerka przedstawiająca motyw myśliwski: jeleń, dzika gęś, dzik, bażant, głuszec, lis. Wspaniały jako prezent dla kolekcjonerów i zapalonych myśliwych.
Cena 465,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks: HJ_03592

Kieliszki kryształowe do szampana 6szt 180ml

(0)
Komplet 6 kieliszków kryształowych do szampana wykonanych z wysokiej jakości szkła kryształowego 24% PbO. Ekskluzywne kieliszki posiadają oryginalny szlif i nowoczesny wygląd. Wspaniała ozdoba stołu, doskonałe jako prezent.
Cena 372,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: HJ_02747

POKALE KRYSZTAŁOWE DO PIWA

(0)
Pokale wykonane z wysokiej jakości szkła kryształowego 24%Pbo. Wyroby takie jak kieliszki oraz karafki, charakteryzują się dużą pracochłonnością, finezją wykończenia i w pełni ręcznym wykonaniem.
Cena 329,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: HJ_05479

Kryształowe kieliszki do wódki - 6szt - zdobione

(0)
Kieliszki wykonane z wysokiej jakości crystalite. Najwyższej jakości szkło kryształowe (bezołowiowe).Ekskluzywne kieliszki w nowoczesnej formie, o krystalicznej barwie. Cudowne szkło zachwyca ludzi na całym świecie i stanowi synonim prestiżu i dobrego gustu.
Cena 396,00 zł
Więcej
Dostępny