Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
WINA GRECKIE
Greckie wina

WINA GRECKIE

Historia greckiego winiarstwa:

Enoturystyka, czyli tak zwana turystyka winiarska stała się bardzo modna, szczególnie z tego powodu, że wiele osób pragnie odwiedzić Grecję i rozsmakować się w doskonałych, lokalnych trunkach. Historia winiarstwa na tym terenie rozpoczęła się w zasadzie w Grecji antycznej. Pierwsze wzmianki na temat win produkowanych w tamtych rejonach, pojawiają się na kartach mitologii. Grecy przez wiele wieków wyznawali także kult boga wina Dionizosa, który w tamtejszej religii określony był przydomkiem Bachus. Wina były płynami rytualnymi, których używano niegdyś do składania ofiar bogom, w czasie tak zwanej libacji. Po upływie stuleci Grecy nadal rozkoszują się doskonałej jakości trunkami.

Najbardziej popularne greckie wina:

Grecja jest największym producentem czerwonego i białego wina w Europie południowo-wschodniej. Tamtejsze winnice zajmują 150 000 hektarów i wytwarzają około pół miliarda litrów wina rocznie. Stały się one charakterystycznym elementem lokalnego krajobrazu, szczególnie części wyspiarskiej i kontynentalnej. Wino greckie jest eksportowane do wielu krajów świata. Najbardziej znanym i niezwykle popularnym winem greckim jest biała Vestina. Zawiera ona bogaty bukiet i żywicę sosnową. To trunek leżakujący kilka tygodni, który po upływie roku przypomina w smaku ocet. Produkuje się go ze szczepu Savatiano, występującego w centralnej części Grecji. Na Peloponezie wytwarzany jest słodki, mocny trunek o nazwie Malvasia. Degustatorów zachwyca również smak greckiego, czerwonego wina Nemea ze szczepu Agiorgitico, zwanego „krwią Herkulesa".  W winnicach Boutari, Patras, Semeli, Tsantalis, Skouras i Papaioannouto wytwarza się aromatyczne i wykwintne wino, które powstaje wskutek starannego procesu fermentacji. Doskonałej jakości wina znaleźć można także na wyspach Faros, Rodos, Krecie czy Santorini.  W ofercie handlowej naszego sklepu internetowego znajdziesz duży wybór win greckich. Polecamy Ci wino skomponowane z odmian Vidlano i Moschato Spinas, rosnących na wapiennych glebach herakliońskiego regionu Alagni i Kalyvia. Na uwagę zasługuje także unikalna kompozycja szczepów Villana i Thrapsathiri, które porastają wyżynne tereny regionu Creta, charakteryzujące się dużym nasłonecznieniem oraz delikatnymi powiewami wiatru. Smak greckich win jest niepowtarzalny, niesie ze sobą nutę słońca i morza, dlatego też  przypadnie do gustu najbardziej wymagającym koneserom tego rodzaju trunków.

Wino- towarzysz biesiad i zabaw

Dominuje tutaj młode wino, które jest towarzyszem biesiad oraz zabaw. W ostatnich tygodniach lipca odbywa się także kreteńskie winobranie. Mieszkańcy tego regionu i osoby przyjezdne degustują w tym czasie lokalne trunki przy akompaniamencie muzyki.Wina greckie, to alkohol, który pojawia się w czasie hucznie obchodzonych uroczystości, takich jak imieniny, chrzciny, urodziny, wesela oraz święta lokalnych patronów. Wino greckie towarzyszy obywatelom tego kraju, w zasadzie niemal przy każdym posiłku. Kraj ten słynie z bardzo wielu tawern, w których serwowane są, nie tylko wina eksportowe, ale także gatunki niszowe, występujące jedynie w danym lokalu.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz