Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
WINA HISZPAŃSKIE
Hiszpańskie wina

WINA HISZPAŃSKIE

Hiszpania jest drugim na świecie, najstarszym, winiarskim krajem basenu Morza Śródziemnego. To państwo, które zajmuje się produkcją nowoczesnego wina, począwszy od trunków owocowych po gronowe z wysokim potencjałem starzenia oraz doskonałą jakością. Wina hiszpańskie cechuje duża różnorodność i bardzo ciekawy charakter. Sprawia to, że alkohol pochodzący z tego kraju cieszy się dużym uznaniem, zarówno wśród koneserów, jak i osób, które zaczynają swoją przygodę z degustacją najbardziej szlachetnego trunku, jakim jest wino.

Tradycyjne wina hiszpańskie:

Wina hiszpańskie, to przede wszystkim Rioja, która jest produkowana ze szczepu Tempranillo. Te czerwone wino wytrawne może mieć dwoistą naturę, warto jest spróbować go, gdy jest młode i owocowe oraz w późniejszym okresie, kiedy staje się wykwintne i długowieczne. To zróżnicowanie smaku pozwala stwierdzić, iż wina pochodzące z Hiszpanii są doskonałe, zarówno w wersji wytrawnej, jak i bardzo słodkiej. Doskonałym winem hiszpańskim jest musujące wino, produkowane metodą tradycyjną.

Najpopularniejsze regiony produkcji win hiszpańskich:

Wśród win hiszpańskich wyróżniają się te regionalne, apelacyjne i stołowe. W prawie każdym regionie hiszpańskim wydzielono kilka apelacji, które są związane z produkcją najlepszych win. Od wielu lat prym wiedzie Candidato Tempranillo. To wspaniały wyrób, pochodzący z regionu Hiszpanii, w którym odpowiedni klimat i jakość gleby przyczyniły się do powstania miękkiej taniny i bogactwa aromatu i smaku z wyraźnie wyczuwalnymi nutami wanilii oraz kokosu. Trunek ten jest popularny z uwagi na to, że posiada doskonałą relację ceny względem jego jakości. Często gości on w kieliszkach wykwintnych degustatorów win, jak i osób, które pragną spróbować klasycznego, hiszpańskiego trunku. Hiszpańskie wina zajmują trzecie miejsce po Francji i Włoszech, jeśli chodzi o ilość ich produkcji oraz jakość. Zielona i deszczowa Galicja słynie z świeżych i lekkich win, zaś górzysty północny-wschód, czyli Katalonia i Argonia, to królestwo hiszpańskich win czerwonych, głównie Cavy. Z kolei Valencia i Murcja, to źródło masywnych hiszpańskich win czerwonych. Jednym z najbardziej popularnych hiszpańskich win jest także Ribera del Duero. Warto zwrócić uwagę na andaluzyjskie sherry, które spełni oczekiwania osób, poszukujących hiszpańskich win wzmacnianych. W zróżnicowanym asortymencie naszego sklepu znajdziesz doskonałej jakości wina hiszpańskie, które zaskoczą Cię swoim bukietem smaku i niesamowitymi doznaniami, w postaci aromatów wanilii lub kokosa. Oferujemy Ci wina białe i czerwone, skomponowane z doskonałej jakości odmian winogron. Możesz zdecydować się na wytrawny smak win o rubinowym zabarwieniu z wiśniowymi refleksami. W swojej ofercie handlowej posiadamy także wina młode, niebeczkowane, które wyróżnia świeżość i soczysta odsłona. Rekomendowane przez nas hiszpańskie wina, to także te, skomponowane ze szczepu Tinta de Toro czy Tempranillo. Oferujemy Ci ręcznie zbierane i leżakowane przez sześć miesięcy hiszpańskie wino w beczkach z francuskiej dębiny. Wina hiszpańskie są bardzo popularne, nie tylko wśród Europejczyków, ale i osób zamieszkujących inne kontynenty.

Aktywne filtry

Indeks: MP_W003

ALCENO ORGANIC MONASTRELL

(0)
Do produkcji tego wina wykorzystane zostały najlepsze owoce szczepów Monastrell, Syrah i Garnacha z winnic prowadzonych i certyfikowanych jako organiczne.
Cena 59,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_W009

ALLOZO MERLOT

(0)
Wino skomponowane w 100% ze szczepu Merlot, przechodzące proces fermentacji w beczkach z dębu amerykańskiego.
Cena 49,00 zł
Więcej
Dostępny