Kategorie
Polanin Lager – klasyczne jasne pełne, ale wciąż nietuzinkowe piwo, które zaskoczy wyjątkowym i naturalnym smakiem. Polanin Lager bazuje na polskich odmianach chmieli, gdzie superaromatyczna właściwość chmielu Lubelskiego łączy się z goryczką Marynki tworząc zbalansowany smak. polanin po
Polanin IPA – to najbardziej nachmielona pozycja w naszej ofercie. Głęboki i wyrazisty smak to zasługa użycia głównie amerykańskich chmieli. Połączenie czterech odmian chmielu pozwoliło uzyskać charakterystyczną goryczkę, a całość wzbogaca przyjemny owocowo-cytrusowy aromat.
Polanin Pilsner – tradycyjny i wciąż cieszący się ogromną popularnością jasny pils, który zachwyca wyjątkowym aromatem. Połączenie chmielu Hallertauer Mittelfruh oraz starannie wyselekcjonowanych słodów pozwoliło uzyskać pożądaną goryczkę i głębię smaku.
Polanin Pszeniczne – niepowtarzalny aromat zbóż sprawi, że przeniesiesz się na polskie pola pszenicy, a każdy łyk zachwyci delikatnymi nutami bananów i goździków, które subtelnie łączą się z delikatną goryczką tworząc idealnieodświeżającą kombinację.
Cztery piwa i pokal, a to wszystko w eleganckim zestawie! Pierwszoplanową rolę odgrywają więc cztery butelki piwa Polanin. Dzięki temu mają Państwo możliwość skosztowania każdego rodzaju piwa z asortymentu browaru Polanin. Oprócz tego w naszych zestawach znajduje się tradycyjny pokal, czyli naczynie stworzone z myślą o podawaniu piwa.
Polanin Yuzu APA – bezalkoholowa (<0,5%) wyjątkowa propozycja od Browaru Polanin. Amerykańskie chmiele wraz z ekscytującą mieszanką herbat Earl Grey oraz Senchy Kaktusowej z dużą dozą japońskiego Yuzu orzeźwi każdego!
Złociste piwo jest znane ludzkości już od czasów starożytnych. Niezwykle bogata historia browarnictwa świadczy więc o tym, że piwo już od kilku tysięcy lat stanowi bardzo lubiany trunek. Niestety, podobnie jak wiele innych wyrobów, piwo w dzisiejszych czasach jest często produkowane na skalę masową. Takie założenie negatywnie wpływa na jego jakość oraz posiadane walory smakowe. Co więcej, liczne browary coraz bardziej przypominają ogromne fabryki, w których trudno już odnaleźć dawnego ducha sztuki browarniczej. Na szczęście takie zmiany nie dotarły jeszcze do wszystkich miejsc...
Piwa rzemieślnicze to naprawdę unikalna kategoria trunków. Powstają one w niewielkich browarach, gdzie jednoznacznie odrzucono pomysł masowej produkcji i skoncentrowano się na tym, aby warzone piwo zachowało wszystkie najważniejsze walory. Oczywiście przez to dostępność takich trunków jest zdecydowanie mniejsza. Jednakże wystarczy tylko raz skosztować piwa rzemieślniczego, żeby już na stałe odmienić swoje wyobrażenia na temat tego złocistego alkoholu.
Pod jakimi względami piwo rzemieślnicze różni się od piwa produkowanego na skalę masową? Przede wszystkim w małych browarach przykłada się większą wagę do jakości wykorzystywanych składników. Wiele takich piw jest warzonych przy użyciu starannie wyselekcjonowanych odmian chmielu i słodów jęczmiennych, które gwarantują odpowiednią goryczkę oraz szeroki bukiet aromatów. Ponadto sam proces ważenia odbywa się według ściśle określonych zasad. Dzięki temu gotowe piwo rzemieślnicze staje się tak wyjątkowym alkoholem. Każdy piwosz może więc je powoli degustować i cieszyć się jego głębokim smakiem.
Piwa kraftowe to cała paleta smaków, które w przeciwieństwie do korporacyjnych trunków są wyraźnie wyczuwalne nawet dla laika. Z każdą kolejną próbą doznajemy ich intensywności, goryczy, zapachu naturalnego chmielu. Pasjonaci słodkich, owocowych gatunków także odnajdą tu swój kawałek nieba. Dumnym przykładem jest choćby Polanin Pszeniczne. Początkującym poleca się gatunki łagodne, stonowane, mniej intensywne. Wyczuwa się w nich niewielkie ilości goryczy, a ich lekkością można się swobodnie delektować, jak doskonałym piwem Polanin Lager. Zaawansowani piwosze zachwycą się bardziej złożonym smakiem, intensywnie wyczuwalnym chmielem oraz torfowym, mocnym aromatem. To jest już jednak efekt długotrwałych poszukiwań, doświadczania nowych odsłon piw rzemieślniczych, wśród których dominuje IPA, a swoją wytrawną kompozycją wtóruje Piwna Góra Aipa.