Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
KIELISZKI DO KONIAKU
Kryształowe kieliszki do koniaku

KIELISZKI DO KONIAKU

Koniak to napój alkoholowy wytworzony ze szczepów winnych. Już setki lat temu nazywany był ,,alkoholem bogów”. Powstały we Francji prestiżowy trunek stał się symbolem francuskiego luksusu. Dziś jest znany i ceniony przez koneserów na całym świecie. Jego doskonałą jakość uzyskuje się poprzez leżakowanie w beczkach ze stuletniego dębu. Technologia jego produkcji nie zmieniła się od niemal 300 lat. Nie podlega więc wątpliwości, że tak wyjątkowy trunek musi być podawany w odpowiednim szkle, które pozwoli wydobyć z niego głęboki smak i aromat.

Koniak pije się powoli, dokładnie smakując każdy jego łyk i wyczuwając poszczególne nuty zapachowe. Kieliszki do koniaku powinny więc posiadać odpowiedni kształt, który pozwoli na właściwe trzymanie szkła w dłoniach. Zazwyczaj są one pękate i oparte na krótkiej nóżce, która w poszczególnych modelach może być zredukowana prawie do zera. Wtedy kieliszek przypomina raczej szklankę z krawędziami zwężającymi się ku górze. Nie powinien on być mniejszy niż 230 ml.

Sposób serwowania koniaku w kieliszkach kryształowych

Tak luksusowy trunek jakim jest koniak wymaga równie eleganckiego podania. Dlatego najwłaściwszym wyborem będą kryształowe kieliszki, które dodadzą degustacji klasy i dobrego stylu. Kryształy, nazywane inaczej szkłem kryształowym lub ołowianym są na tyle plastyczną masą, że ich twórcy mają możliwość wyrzeźbienia nawet najbardziej szczegółowych i precyzyjnych dekoracji. Dzięki temu efekt końcowy jest naprawdę spektakularny. Dodatkowo szkło kryształowe ma inny współczynnik załamania światła niż jego zwykła odmiana, przez co ma ono w sobie więcej blasku oraz przejrzystości, które dodatkową uwydatniają niepowtarzalną i niesamowitą barwę alkoholu. Koniak serwuje się w kieliszku z pękatą czaszą, wypełniając zawartością ¼ jego wysokości. Moment degustacji trunku ma być bowiem chwilą, w której doznania smakowe i zapachowe wychodzą na pierwszy plan. Kieliszek można swobodnie chwycić całą dłonią, ogrzewając jej ciepłem alkohol, który pod wpływem temperatury będzie jeszcze lepiej uwalniał nuty zapachowe i smakowe. Po wchłonięciu całego bukietu zapachowego można przystąpić do powolnej degustacji, pijąc trunek powoli, łyk po łyku.

Aktywne filtry

Indeks: HJ_02157

Kieliszki kryształowe do koniaku - 6 szt

(0)
Kieliszek do koniaku, posiada ekskluzywny szlif. Jedyne szkło, które dzięki ręcznie zdobionym szlifom ozdobnym i silnemu połyskowi jest cenionym produktem na całym świecie. Dzięki ręcznej produkcji tworzy efektowne rozszczepienia światła, nadając produktom niepowtarzalny, niesamowity wygląd, czyniąc je tym samym idealnymi ozdobami dla domu oraz...
Cena 468,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: HJ_00207

Kieliszki kryształowe do koniaku - 6szt - szlif młynek

(0)
Kieliszki kryształowe z  tradycyjnej kolekcji "młynek". Jedyne szkło, które dzięki ręcznie zdobionym szlifom ozdobnym i silnemu połyskowi jest cenionym produktem na całym świecie. Dzięki ręcznej produkcji tworzy efektowne rozszczepienia światła, nadając produktom niepowtarzalny, niesamowity wygląd, czyniąc je tym samym idealnymi ozdobami dla domu oraz...
Cena 468,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: HJ_03150

Kieliszki kryształowe do brandy - 6szt

(0)
Kieliszki do brandy wykonane z wysokiej jakości crystalite. Najwyższej jakości szkło kryształowe (bezołowiowe). Ekskluzywne kieliszki w nowoczesnej formie, o krystalicznej barwie. Cudowne szkło zachwyca ludzi na całym świecie i stanowi synonim prestiżu i dobrego gustu.
Cena 366,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: HJ_05796

Kryształowe kieliszki do koniaku - 6szt - szlif cebulka

(0)
Kieliszek do koniaku, posiada szlif "cebulka" jedyne szkło, które dzięki ręcznie zdobionym szlifom ozdobnym i silnemu połyskowi jest cenionym produktem na całym świecie. Dzięki ręcznej produkcji tworzy efektowne rozszczepienia światła, nadając produktom niepowtarzalny, niesamowity wygląd, czyniąc je tym samym idealnymi ozdobami dla domu oraz eleganckich...
Cena 372,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: HJ_03355

KIELISZKI DO KONIAKU 6szt

(0)
Komplet 6 kieliszków kryształowych do koniaku wykonanych z wysokiej jakości szkła kryształowego 24% PbO. Ekskluzywne kieliszki posiadają oryginalny szlif. Wspaniała ozdoba stołu, doskonałe jako prezent.
Cena 372,00 zł
Więcej
Dostępny