W związku z dużą liczbą zamówień, dostawy mogą być wydłużone do 5 dni roboczych.

Przepraszamy za niedogodności

By potwierdzić dokładny termin dostawy prosimy o kontakt salon@eluxo.pl

Kategorie

KOMPLETY 

W tej kategorii nie ma produktów.

Kielichy są wykorzystywane przez człowieka od tysięcy lat. Wraz z biegiem czasu zmieniały się i przybierały inne formy. Zaczynając od tych wykonanych z drewna, przez wytworzone z metalu oraz kości słoniowej, aż do szkła, które wykorzystywane jest m.in. do podawania alkoholu do dnia dzisiejszego. Pierwsze informacje mówiące o produkcji szkła pochodzą z czasów starożytnej Mezopotamii. Wtedy wytworzone z niego przedmioty były tylko prymitywnymi naczyniami, które z biegiem lat zmieniły swój kształt i około 400r. p.n.e. zmieniły się w kielichy, obecne w dzisiejszych czasach. Przez setki lat doskonalono sposób wyrobu szkła tak, aby uzyskać jego najtrwalszą formę o jak największej przezroczystości.

Dziś najbardziej eleganckim i szykownym rodzajem szkła jest kryształ, który dzięki zawartości tlenku ołowiu jest bardzo plastyczny i charakteryzuje się dużą przezroczystością oraz tym, że pięknie załamuje światło, przez co często jest stosowany w celach dekoracyjnych. Szkło kryształowe jest zazwyczaj przycinane i dekorowane niezwykłymi wzorami, dzięki czemu jest ono bardzo eleganckie i szykowne.

Komplety szkła kryształowego do serwowania alkoholu są idealnym prezentem zarówno dla członka rodziny, Pary Młodej jak i solenizanta. W zależności od preferencji można podarować kryształowy komplet służący do serwowania określonego rodzaju alkoholu. Komplety składają się zazwyczaj z karafki służącej do przechowywania alkoholu, tak aby nie stracił on swoich właściwości i walorów zapachowo - smakowych lub dzbanka, w których można serwować zarówno alkohol jak i wodę czy też inny napój. Do każdego kompletu dołączone są szklanki przeznaczone do serwowania danego rodzaju trunku: whisky, wina, nalewki, wódki oraz wielu innych.

  • Tylko oryginalne produkty
  • Szybka realizacja rezerwacji
  • Wygodny kontakt
  • Płatności Przelewy24
Wszystkie prawa zastrzeżone: Eluxo.pl | Sklep Online | Kopiowanie treści zabronione.
Realizacja: www.selljus.pl