Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
KOMPLETY
Kryształowe komplety do alkoholu

KOMPLETY

Kielichy są wykorzystywane przez człowieka od tysięcy lat. Wraz z biegiem czasu zmieniały się i przybierały inne formy. Zaczynając od tych wykonanych z drewna, przez wytworzone z metalu oraz kości słoniowej, aż do szkła, które wykorzystywane jest m.in. do podawania alkoholu do dnia dzisiejszego. Pierwsze informacje mówiące o produkcji szkła pochodzą z czasów starożytnej Mezopotamii. Wtedy wytworzone z niego przedmioty były tylko prymitywnymi naczyniami, które z biegiem lat zmieniły swój kształt i około 400r. p.n.e. zmieniły się w kielichy, obecne w dzisiejszych czasach. Przez setki lat doskonalono sposób wyrobu szkła tak, aby uzyskać jego najtrwalszą formę o jak największej przezroczystości.

Dziś najbardziej eleganckim i szykownym rodzajem szkła jest kryształ, który dzięki zawartości tlenku ołowiu jest bardzo plastyczny i charakteryzuje się dużą przezroczystością oraz tym, że pięknie załamuje światło, przez co często jest stosowany w celach dekoracyjnych. Szkło kryształowe jest zazwyczaj przycinane i dekorowane niezwykłymi wzorami, dzięki czemu jest ono bardzo eleganckie i szykowne.

Komplety szkła kryształowego do serwowania alkoholu są idealnym prezentem zarówno dla członka rodziny, Pary Młodej jak i solenizanta. W zależności od preferencji można podarować kryształowy komplet służący do serwowania określonego rodzaju alkoholu. Komplety składają się zazwyczaj z karafki służącej do przechowywania alkoholu, tak aby nie stracił on swoich właściwości i walorów zapachowo - smakowych lub dzbanka, w których można serwować zarówno alkohol jak i wodę czy też inny napój. Do każdego kompletu dołączone są szklanki przeznaczone do serwowania danego rodzaju trunku: whisky, wina, nalewki, wódki oraz wielu innych.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz