Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
WINA NIEMIECKIE
Niemieckie wina

WINA NIEMIECKIE

Najpopularniejsze wina niemieckie:

Wina niemieckie uważane są za jedne z najlepszych w Europie. Niemieckie winiarstwo jest na 10 miejscu na świecie, ale zaliczane jest do ścisłej czołówki producentów najlepszych, aromatycznych i bogatych w smaku trunków tego rodzaju. Specjalnością tego kraju są wina białe, a także musujące. Niemieckie wina białe mają w sobie niespotykaną świeżość, mineralność, harmonię, lekkość, bogaty aromat oraz dość niską zawartość alkoholu. Dużo mniejszym zainteresowaniem wśród konsumentów cieszą się niemieckie wina czerwone. Niemcy eksperymentują w dziedzinie produkcji win i pasjonuje ich krzyżowanie czerwonych szczepów i produkcja nowych, jeszcze nieodkrytych gron. Niezbyt sprzyjający klimat tego kraju pozwala jednak na produkcję bardzo dobrego wina musującego. Wina niemieckie mają zrównoważony bukiet oraz złożoną, interesującą budowę. Prawdziwym bestsellerem jest półsłodkie wino Kendermanns Riesling Kabinett Rheinhessen. To trunek, który ujmuje swym subtelnym zapachem zielonych owoców i zrównoważoną nutą. Mineralność, delikatność i świeżość sprawiają, że wino to doskonale smakuje w upalny dzień, szczególnie, gdy serwowane jest w odpowiedniej temperaturze. Najpopularniejszym szczepem jest Riesling, stanowiący 20% wszystkich upraw, hodowany na 23.000 hektarów powierzchni uprawnej. Odmiana ta daje winom owocową kwasowość, a także pozwala osiągnąć różne odmiany tego trunku. Tradycyjny Riesling ma barwę jasno żółtą, występuje w nim dominacja brzoskwini i jabłka, zaś na podniebieniu czuje się doskonałą kwasowość. Kolejnym bardzo ważnym szczepem jest Müller-Thurgau, dający wina młode, lekkie i świeże, którymi można delektować się na co dzień. Na ostatnim miejscu w rankingu odmian winorośli hodowanych na terenie Niemiec, jest czerwony szczep, który stanowi 10% całkowitej powierzchni winnic. Dzięki niemu tworzone są czerwone wina wytrawne, a także wina różowe i musujące. W bogatym asortymencie naszego sklepu znajdziesz wspaniałe, soczyste, niemieckie Rieslingi, przepełnione intensywnymi aromatami gruszek, moreli i zielonych jabłek. Możesz także zdecydować się na Glϋhwein, czyli znane w Polsce grzane wino, będące w Niemczech symbolem adwentu. Dla osób poszukujących wina stołowego o soczystym i orzeźwiającym smaku oraz przyjemnych, owocowych aromatach, warto jest polecić, posiadane przez nas, półwytrawne wino białe Schmitt Sohne Jagerschoppen. Z bogatej oferty handlowej win niemieckich, którą można znaleźć w naszym sklepie internetowym, proponujemy markowe, szlachetne i dobrze skomponowane trunki, które zachwycą każdego degustatora tego rodzaju alkoholi. 

Klasyfikacja win niemieckich:

Wina niemieckie posiadają zróżnicowane ceny. Ich system klasyfikacji jest dość skomplikowany, ale wprowadzono liczne uproszczenia. Wina niemieckie można podzielić na stołowe, regionalne oraz jakościowe. Są one poddawane dalszemu stopniowaniu, według zawartości cukru bazowego, jak również stanu fizjologicznego gron i momentu zbioru. Przeważającą część, bo aż 64% niemieckiego rynku winiarskiego, zajmują doskonałej jakości, odpowiednio produkowane wina białe. 

Aktywne filtry