Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
WINA ARGENTYŃSKIE
Argentyńskie wina

WINA ARGENTYŃSKIE

Historia winiarstwa w Argentynie:

Argentyna jest piątym, co do wielkości producentem wina na świecie i pierwszym, jaki znajduje się w Ameryce Południowej. Argentyńska sztuka winiarska ma swoje korzenie w XVI wieku, a jej współczesny początek datuje się na wiek XIX. Argentyna zaczęła produkować nowoczesne wina wysokiej klasy dopiero na przełomie 80 i 90 lat ubiegłego stulecia.

Najpopularniejsze szczepy oraz wina w Argentynie:

Wśród win argentyńskich wyróżnia się Malbec, który jest godłem sztuki winiarskiej tego kraju. To odmiana, która została zaimportowana z regionu południowo-zachodniej Francji. Na uwagę zasługuje także argentyńska Criolla Chica, służąca do wyrobu win domowych oraz użyzwana w destylarniach. Do klasycznych odmian win argentyńskich zaliczają się: Bonarda, Cabernet Sauvignon, Syrah, Merlot, Tempranillo, Pinot Noir oraz Tannat i Petit Verdot. Białą odmianą jest Torrontes Riojano, wyprzedający Chardonnay, Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Semillon, Viognier oraz Reisling. Godnymi uwagi są argentyńskie wina, które mają mocno wyczuwalny zapach dojrzałego, czerwonego owocu z delikatnym słodko-kwaśnym finiszem. To idealne trunki do cięższych dań, złożonych z potrawek oraz czerwonego mięsa. Argentyńskie wina białe również zasługują na uznanie. Na pierwszym planie znajduje się wino z Mendozy. To półwytrawny trunek wypełniony szlachetnymi aromatami brzoskwini i moreli oraz podbity nutami orzechów laskowych. Wina te charakteryzują się łagodnością, owocowym i orzeźwiającym smakiem oraz zrównoważoną kwasowością. Do najważniejszych regionów winiarskich w Argentynie należy Norte, która jest strefą równinną. Panujący tam łagodny klimat jest idealny do uprawiania szczepów Malbec, Cabernet Sauvignon i Tannat. Wspaniałe wina argentyńskie pochodzą także z regionu Mendoza. Występuje tu zróżnicowany krajobraz i typowo suchy oraz kontynentalny klimat. To właśnie tam wytwarzane są odmiany Cabernet Sauvignon, Tempranillo, Chardonnay i Torrontes. Wina argentyńskie z Patagonii, to doskonałe trunki, powstające z odmian Pinot Noir i Syrah, a także Chardonnay i Cabernet Franc. Warto dodać, że w tamtejszych regionach bardzo dużą rolę odgrywa również Malbec. W naszym sklepie internetowym możesz znaleźć duży wybór win argentyńskich. Dla osób poszukujących wytrawnego, białego wina argentyńskiego, warto jest polecić wina skomponowane ze szczepu Torrontes i Chening Blanc o połyskliwej, jasno słomkowej barwie. Dla koneserów rzadko spotykanego w Argentynie szczepu Barbera, rekomendujemy wina z rocznika 2015. To wytrawny, bogaty w smaku trunek, które zachwyci nawet najbardziej wymagających degustatorów. Dla osób, które pragną zakosztować ręcznie zebranych i starannie wyselekcjonowanych winogron szczepu Malbec z 30 - letnich krzewów z regionu Mendoza polecamy argentyńskie wytrawne wino czerwone. Wina z Argentyny są bardzo popularne wśród europejskich konsumentów. Ich atrakcyjna cena oraz doskonała jakość sprawiają, że tego rodzaju trunki zachwycają, nie tylko koneserów, ale i osoby, które zaczynają dopiero eksperymentować z tymi szlachetnymi trunkami.

Aktywne filtry

Indeks: MP_3847

Pascual Toso Chardonnay

(0)
Wino skomponowane w 100% ze szczepu Chardonnay. Winogrona zbierane są ręcznie kiedy grona osiągną maksimum dojrzałości. Dojrzewa przez 2 miesiące w beczkach z dębu amerykańskiego aby wykończyć wino „dotknięciem” dębu. W nosie intensywne aromaty zielonych jabłek, ananasa i dojrzałego mango, z delikatną i świeżą nutą kwasowości. W finiszu przyjemny i dymny...
Cena 69,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_570

PASCUAL TOSO MALBEC

(0)
Wino skomponowane ze szczepu Malbec – najbardziej charakterystycznej odmiany dla Argentyny. 40% tego wina dojrzewa w beczkach z dębu amerykańskiego aby udoskonalić jego strukturę. Bukiet jest pełen owoców – aromaty śliwek i pigwy elegancko przeplatają się z aromatami dębiny. W ustach pełne czarnych owoców z nutą lukrecji.
Cena 69,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_561

Pascual Toso Alta Reserve Malbec

(0)
Wino skomponowane w 100% ze szczepu Malbec. Winogrona zbieranie są ręcznie po osiągnięciu przez grona maksimum dojrzałości. Alta Reserva Malbec, dojrzewa przez 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu, gdzie przechodzi fermentację malolaktyczną, a następnie kolejne 6 miesięcy dojrzewa w butelce. Jest to wino o głębokim, czerwonym kolorze z fioletowymi...
Cena 209,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_556

MAGDALENA TOSO

(0)
Znakomity Malbec z dodatkiem 10% Cabernet Sauvignon. Do produkcji tego wina wybierane są najlepsze, najlepiej skoncentrowane grona. Ręcznie przebierane są kiście i pojedyncze owoce. Magdalena leżakuje 20 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego pierwszego użycia, następnie przez minimum 12 miesięcy dojrzewa w butelce.
Cena 499,00 zł
Więcej
Dostępny