Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
CZERWONE WINO
Wino czerwone

CZERWONE WINO

Czerwone wino:

  • Czerwone wino zawdzięcza swój kolor owocom, z których powstaje - ciemnym winogronom.
  • Jego barwa zależy od kilku czynników, między innymi rodzaju użytych do produkcji wina szczepów, sposobu winifikacji, garbnika, zawartego w skórkach oraz czasu leżakowania.
  • Czerwone wino odznacza się dużą rozpiętością barw, od mocno intensywnej, wpadającej w czerń po jasno purpurową i lekko ceglaste odcienie.
  • Wino czerwone posiada takie cechy, jak taniczność, kwaskowatość, wytrawność, cielistość, zawartość przypraw, kwiatów, ziół oraz czerwonych i ciemnych owoców.

Najpopularniejsze szczepy wina czerwonego to:

Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot i Pinot Noir. Na uwagę zasługują również wina czerwone pochodzące z winnic Syrah, Tempranillo Barbera, Gamay, Grenache, Malbec, Nebbiolo, Sangiovese czy Zinfandel. Wina czerwone mogą być także kupażami, czyli połączeniem wielu różnych szczepów. Przykładem tego jest Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc, a najjaśniejsze wina powstają z odmian Pinot Noir i Gamay, a także najciemniejsze, ze szczepów Zinfandel, Malbec, Carmenere i Cabernet Sauvignon. Najczęściej spotykanymi aromatami czerwonego wina są wiśnia oraz śliwka, jak również akcenty czarnej porzeczki - bardzo charakterystyczne dla dojrzałych win, pochodzących ze szczepów Cabernet Sauvignon, Pinot Noir oraz Syrach. Doskonałe jakościowo wina mogą kryć w sobie aromat kawy, truskawki, malin, porzeczki, wanilii oraz bogactwo korzennych przypraw. O słodkości lub wytrawności czerwonego wina decyduje ilość cukru, która pozostaje w nim po zakończeniu procesu fermentacji. Wino czerwone ze śladową ilością cukru jest mocno taniczne. Oznacza to, że należy ono do kategorii win określanych, jako cierpkie. Nieco słabsze wina czerwone są przezroczyste, zaś mocne, to wina rubinowe, gęste oraz ciemne. Szlachetne czerwone wino poznaje się po tym, iż jego smak pozostaje na długo w ustach. Im dłużej jest on wyczuwalny, tym lepsza jest jakość spożywanego wina. Wszystkie ciężkie, czerwone wina posiadają bogatszy bukiet, a także pozostawiają interesujące wrażenia smakowe. W naszej różnorodnej ofercie handlowej znajdziesz doskonałej jakości wina, skomponowane z odmiany Merlot, a także pochodzące ze sławnej winnicy Kleine Salze (RPA). Proponujemy również eksplorację win sycylijskich, abruzyjskich, odmian Nebbiolo dla amatorów win z dużym potencjałem starzenia oraz eleganckich, wytrwanych i dojrzewających w beczkach ze slawońskiego dębu win z rodziny Speri – winnicy Monte Sant’ Urbano. Oferowane przez nasz sklep łagodne, czerwone wino dobrze zestawia się z drobiem, smażoną lub serwowaną w sosie rybą oraz przystawkami w postaci wędlin i delikatnych serów. Dojrzałe, aromatyczne, mocne trunki z naszego asortymentu doskonale odnajdą się w towarzystwie czerwonego mięsa, szczególnie dziczyzny oraz dojrzałych, tłustych serów. Słodkie wina czerwone – np. rekomendowana przez nas Marsala Superiore Dolce, idealnie pasują, jako aperitif oraz są alternatywą dla deserów lub też ich uzupełnieniem.  

Aktywne filtry

Indeks: MP_004

KLEINE ZALZE FAMILY RESERVE PINOTAGE

(0)
Family Reserve to najbardziej prestiżowa linia winnicy Kleine Zalze. Znakomity Pinotage w tym wydaniu jest kwintesencją winiarstwa Afryki Południowej. Winogrona do jego produkcji zebrane zostały z 17-letnich krzewów w regionie Durbanville. 
Cena 189,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_7

MERLOT BOTTER

(0)
Wino stworzone z gronu  odmiany  Merlot zbieranych z parceli w centralnym i południowym Veneto. Mocna, jasno rubinowa barwa, przyjemny i bogaty bukiet pełen aromatów porzeczki, śliwki i fiołków. Dobrze zbalansowane, eleganckie i harmonijne wino.
Cena 35,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_13

BROLIO CHIANTI CLASSICO RICASOLI

(0)
Podstawą tego wina jest Sangiovese (80%) uzupełnione Merlot (15%) oraz Cabernet Sauvignon (5%). Kompozycja dojrzewała przez 16 miesięcy w beczkach o różnej pojemności, a następnie 3-6 miesięcy w butelce.
Cena 109,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_15

SPERI RIPASSO VALPOLICELLA

(0)
Leżakuje 12 miesięcy w dębowych beczkach, następnie odpoczywa w butelce. Ripasso Speri zachwyca rubinowo-czerwoną barwą, aromatami czerwonych owoców, nutką pieprzu i kakao. Wino doskonale zbalansowane z miękkimi i krągłymi taninami. Długie i pełne.
Cena 119,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_20

MASSERIE CIVITELLA PRIMITIVO DI MANDURIA

(0)
Wino zbudowane w 100% z odmiany Primitivo di Manduria, zbieranej ręcznie i bardzo selektywnie z położonych na gliniastych glebach okolic Carosino. Podczas winifikacji moszcz pozostawia się w kontakcie ze skórkami na 8 do 12 dni. Po fermentacji wino dojrzewa przez 12 miesięcy w dużych beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu. 
Cena 75,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_21

MASSERIE CIVITELLA NEGROAMARO DEL SALENT

(0)
 Bardzo przyjemne wino o ładnej, intensywnie czerwonej barwie i typowym aromacie pełnym owoców z przewagą czereśni. W ustach pełne, harmonijne z delikatnie zaznaczoną pikanterią. Bardzo uniwersalne, pasuje do wielu mięsnych dań.
Cena 56,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_22

MASSERIE CIVITELLA ROSSO PUGLIA

(0)
To wino powstało z połączenia lokalnych szczepów Negroamaro i Primitivo. Intensywnie czerwona barwa w połączeniu z aromatem dojrzałych wiśni i dzikiej róży urzeka od pierwszego momentu. Jeśli dołożymy do tego krągłą budowę i sporą owocowość smaku, otrzymujemy dość eleganckie i bardzo smaczne wino. Znakomicie komponuje się z makaronami w mięsnych sosach i...
Cena 49,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_25

VALPOLICELLA BOTTER

(0)
Charakterystyczne Valpolicella skomponowana z gron odmian Corvina Veronese, Rondinella i Molinara. Rubinowa i połyskliwa szata. Delikatny bukiet i wytrawne, pełne usta. 
Cena 56,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_35

PAUSANIA MALVASIA SALENTO SAN GIORGIO

(0)
Eleganckie wino 100% odmiany Malvasia Nera dało wino o wyjątkowo intensywnej, rubinowej barwie. Dojrzewało przez 8-10 miesięcy w dębowych beczkach. Aromat pełen dojrzałych czerwonych owoców uzupełnionych przyprawami i nutami tostów. W smaku pełne, harmonijne, z długim posmakiem. Idealne do przystawek, czerwonych mięs, dojrzałych serów.
Cena 85,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_36

TENUTA VALLESELLE RIPASSO

(0)
Eleganckie Ripasso skomponowane z ręcznie zbieranych i starannie selekcjonowanych gron Corvina (80%), Rondinella (15%) i Molinara(5%). Produkowane metodą Ripasso, leżakuje pomiędzy 12, a 18 miesięcy w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu. 
Cena 125,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_37

TENUTA VALLESELLE MERLOT

(0)
Znakomite wino skomponowane wyłącznie z ręcznie zbieranych gron Merlot. Dojrzewało od 8 do 14 miesięcy w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu. Urzekająca rubinowa barwa z fioletowymi refleksami. Bukiet i smak intesywnie owocowe z delikatnym, pikantnym akcentem.
Cena 96,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_38

TENUTA VALLESELLE AMARONE

(0)
Znakomite wino  dojrzewało w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu 18 do 24 miesięcy. Intensywna rubinowa barwa, w aromacie bogactwo dojrzałych owoców z przewagą śliwki i przyjemne nuty wanilii. W ustach bardzo dobrze ułożone, o pełnej strukturze, z długim, tostowym finiszem. Idealne do czerwonych mięs, dziczyzny i dojrzałych serów. Wskazana...
Cena 259,00 zł
Więcej
Dostępny