Kategorie

CZERWONE WINO 

231 prod.
 • 159,00 zł W magazynie

  Idealne umiejscowienie winnicy między Cima Corgo a Douro Superior pozwala czerwonym gronom na optymalne dojrzewanie. Wino Grande Reserva pochodzi z gron Touriga Nacional i Touriga Franca, uzyskanych w najbardziej udanych latach i skrupulatnie wyselekcjonowanych z najlepszych parceli. 

  159,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 154,00 zł W magazynie

  Family Reserve to najbardziej prestiżowa linia winnicy Kleine Zalze. Znakomity Pinotage w tym wydaniu jest kwintesencją winiarstwa Afryki Południowej. Winogrona do jego produkcji zebrane zostały z 17-letnich krzewów w regionie Durbanville. 

  154,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 38,00 zł W magazynie

  Zestawienie odmian Nero d’Avola i Nerello Mascalese z zachodniej części Sycylii. Wino pełne aromatów czerwonych owoców, suszonych śliwek i pachnących, śródziemnomorskich kwiatów. Delikatnie słodkie i łatwe do picia z przyjemnym, owocowym posmakiem. 

  38,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 32,00 zł W magazynie

  Montepulciano z Abruzji charakteryzuje się głęboką, rubinową szatą z fioletowymi refleksami. W bukiecie pokazuje głównie owocowe aromaty, a usta są wytrawne i pełne. Finisz bardzo przyjemny, krągły.

  32,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 30,00 zł W magazynie

  Zestawienie odmian Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc z Veneto. Wino o głębokiej, czerwonej barwie z purpurowymi refleksami. Intensywny, nieco ziołowy bukiet i lekko taniczne nuty.

  30,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 30,00 zł W magazynie

  Wino stworzone z gronu  odmiany  Merlot zbieranych z parceli w centralnym i południowym Veneto. Mocna, jasno rubinowa barwa, przyjemny i bogaty bukiet pełen aromatów porzeczki, śliwki i fiołków. Dobrze zbalansowane, eleganckie i harmonijne wino.

  30,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 34,00 zł W magazynie

  Bardolino skomponowane z gron odmian Corvina Veronese (60%), Rondinella (30%) i Molinara (10%). Fermentacja jest prowadzona w kontrolowanej temperaturze aby utrzymać świeżość i owocowe aromaty. Wino leżakuje 3 lata zanim trafi do sprzedaży. W nosie aromaty owoców jagodowych, w ustach natomiast miękkie i krągłe.

  34,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 109,00 zł W magazynie

  Podstawą tego wina jest Sangiovese (80%) uzupełnione Merlot (15%) oraz Cabernet Sauvignon (5%). Kompozycja dojrzewała przez 16 miesięcy w beczkach o różnej pojemności, a następnie 3-6 miesięcy w butelce.

  109,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 109,00 zł W magazynie

  Leżakuje 12 miesięcy w dębowych beczkach, następnie odpoczywa w butelce. Ripasso Speri zachwyca rubinowo-czerwoną barwą, aromatami czerwonych owoców, nutką pieprzu i kakao. Wino doskonale zbalansowane z miękkimi i krągłymi taninami. Długie i pełne.

  109,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 69,00 zł W magazynie

  Wino zbudowane w 100% z odmiany Primitivo di Manduria, zbieranej ręcznie i bardzo selektywnie z położonych na gliniastych glebach okolic Carosino. Podczas winifikacji moszcz pozostawia się w kontakcie ze skórkami na 8 do 12 dni. Po fermentacji wino dojrzewa przez 12 miesięcy w dużych beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu. 

  69,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 46,00 zł W magazynie

   Bardzo przyjemne wino o ładnej, intensywnie czerwonej barwie i typowym aromacie pełnym owoców z przewagą czereśni. W ustach pełne, harmonijne z delikatnie zaznaczoną pikanterią. Bardzo uniwersalne, pasuje do wielu mięsnych dań.

  46,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 39,00 zł W magazynie

  To wino powstało z połączenia lokalnych szczepów Negroamaro i Primitivo. Intensywnie czerwona barwa w połączeniu z aromatem dojrzałych wiśni i dzikiej róży urzeka od pierwszego momentu. Jeśli dołożymy do tego krągłą budowę i sporą owocowość smaku, otrzymujemy dość eleganckie i bardzo smaczne wino. Znakomicie komponuje się z makaronami w mięsnych sosach i...

  39,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 54,00 zł W magazynie

  Charakterystyczne Valpolicella skomponowana z gron odmian Corvina Veronese, Rondinella i Molinara. Rubinowa i połyskliwa szata. Delikatny bukiet i wytrawne, pełne usta. 

  54,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 303,00 zł W magazynie

  Maceracja i fermentacja w dużych, 500-litrowych beczkach, dojrzewanie 2 lata w nowych, dębowych beczkach. Gotowe wino leżakuje kolejne 24 miesiące w butelkach. Powstaje wino pełne aromatów czekolady, kawy, przypraw i przejrzałych czerwonych owoców, o eleganckim i pełnym smaku, długim finiszu i sporym potencjale dojrzewania.

  303,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 70,00 zł W magazynie

  Eleganckie wino 100% odmiany Malvasia Nera dało wino o wyjątkowo intensywnej, rubinowej barwie. Dojrzewało przez 8-10 miesięcy w dębowych beczkach. Aromat pełen dojrzałych czerwonych owoców uzupełnionych przyprawami i nutami tostów. W smaku pełne, harmonijne, z długim posmakiem. Idealne do przystawek, czerwonych mięs, dojrzałych serów.

  70,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 119,00 zł W magazynie

  Eleganckie Ripasso skomponowane z ręcznie zbieranych i starannie selekcjonowanych gron Corvina (80%), Rondinella (15%) i Molinara(5%). Produkowane metodą Ripasso, leżakuje pomiędzy 12, a 18 miesięcy w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu. 

  119,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 83,00 zł W magazynie

  Znakomite wino skomponowane wyłącznie z ręcznie zbieranych gron Merlot. Dojrzewało od 8 do 14 miesięcy w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu. Urzekająca rubinowa barwa z fioletowymi refleksami. Bukiet i smak intesywnie owocowe z delikatnym, pikantnym akcentem.

  83,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 247,00 zł W magazynie

  Znakomite wino  dojrzewało w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu 18 do 24 miesięcy. Intensywna rubinowa barwa, w aromacie bogactwo dojrzałych owoców z przewagą śliwki i przyjemne nuty wanilii. W ustach bardzo dobrze ułożone, o pełnej strukturze, z długim, tostowym finiszem. Idealne do czerwonych mięs, dziczyzny i dojrzałych serów. Wskazana...

  247,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 64,00 zł W magazynie

  To wysokiej jakości Bardolino jest kompozycją szczepów Corvina (70%), Molinara (15%), Rondinella (10%) i Negrara (5%). Fermentacja w kontrolowanej temperaturze, a następnie krótkie dojrzewanie w dębie i w stalowych tankach. Barwa rubinowa, owocowy aromat z wyróżniającym się delikatnym akcentem jagód. W smaku przyjemne, zrównoważone, z dużą owocowością....

  64,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 107,00 zł W magazynie

  Doskonała kompozycja gron szczepów: Merlot (30%), Cabernet Sauvignon (30%) oraz Sangioveto (40%). Leżakowane przez 4 miesiące w stalowych tankach oraz 4 miesiące w butelce. Wino o intensywnych aromatach, z przewagą ciemnej śliwki, ziół oraz czekolady i mocnym, zdecydowanym charakterze. Delikatnie pikantne, ale mimo to łatwe i przyjemne w piciu. Idealne na...

  107,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 311,00 zł W magazynie

  Doskonałe wino zbudowane w 100% ze szczepu Merlot. Dojrzewane 18 -21 miesiecy w beczkach o różnej pojemności. Intensywnie rubinowy kolor. Nos potężny, z balsamiczno eukaliptusowymi tonami oraz aromatami dojrzałych czerwonych owoców. Wino jest eleganckie i wytrawne z delikatnymi garbnikami. Wspaniale utrzymujący się zapach i smak.

  311,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h

Czerwone wino:

 • Czerwone wino zawdzięcza swój kolor owocom, z których powstaje - ciemnym winogronom.
 • Jego barwa zależy od kilku czynników, między innymi rodzaju użytych do produkcji wina szczepów, sposobu winifikacji, garbnika, zawartego w skórkach oraz czasu leżakowania.
 • Czerwone wino odznacza się dużą rozpiętością barw, od mocno intensywnej, wpadającej w czerń po jasno purpurową i lekko ceglaste odcienie.
 • Wino czerwone posiada takie cechy, jak taniczność, kwaskowatość, wytrawność, cielistość, zawartość przypraw, kwiatów, ziół oraz czerwonych i ciemnych owoców.

Najpopularniejsze szczepy wina czerwonego to:

Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot i Pinot Noir. Na uwagę zasługują również wina czerwone pochodzące z winnic Syrah, Tempranillo Barbera, Gamay, Grenache, Malbec, Nebbiolo, Sangiovese czy Zinfandel. Wina czerwone mogą być także kupażami, czyli połączeniem wielu różnych szczepów. Przykładem tego jest Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc, a najjaśniejsze wina powstają z odmian Pinot Noir i Gamay, a także najciemniejsze, ze szczepów Zinfandel, Malbec, Carmenere i Cabernet Sauvignon. Najczęściej spotykanymi aromatami czerwonego wina są wiśnia oraz śliwka, jak również akcenty czarnej porzeczki - bardzo charakterystyczne dla dojrzałych win, pochodzących ze szczepów Cabernet Sauvignon, Pinot Noir oraz Syrach. Doskonałe jakościowo wina mogą kryć w sobie aromat kawy, truskawki, malin, porzeczki, wanilii oraz bogactwo korzennych przypraw. O słodkości lub wytrawności czerwonego wina decyduje ilość cukru, która pozostaje w nim po zakończeniu procesu fermentacji. Wino czerwone ze śladową ilością cukru jest mocno taniczne. Oznacza to, że należy ono do kategorii win określanych, jako cierpkie. Nieco słabsze wina czerwone są przezroczyste, zaś mocne, to wina rubinowe, gęste oraz ciemne. Szlachetne czerwone wino poznaje się po tym, iż jego smak pozostaje na długo w ustach. Im dłużej jest on wyczuwalny, tym lepsza jest jakość spożywanego wina. Wszystkie ciężkie, czerwone wina posiadają bogatszy bukiet, a także pozostawiają interesujące wrażenia smakowe. W naszej różnorodnej ofercie handlowej znajdziesz doskonałej jakości wina, skomponowane z odmiany Merlot, a także pochodzące ze sławnej winnicy Kleine Salze (RPA). Proponujemy również eksplorację win sycylijskich, abruzyjskich, odmian Nebbiolo dla amatorów win z dużym potencjałem starzenia oraz eleganckich, wytrwanych i dojrzewających w beczkach ze slawońskiego dębu win z rodziny Speri – winnicy Monte Sant’ Urbano. Oferowane przez nasz sklep łagodne, czerwone wino dobrze zestawia się z drobiem, smażoną lub serwowaną w sosie rybą oraz przystawkami w postaci wędlin i delikatnych serów. Dojrzałe, aromatyczne, mocne trunki z naszego asortymentu doskonale odnajdą się w towarzystwie czerwonego mięsa, szczególnie dziczyzny oraz dojrzałych, tłustych serów. Słodkie wina czerwone – np. rekomendowana przez nas Marsala Superiore Dolce, idealnie pasują, jako aperitif oraz są alternatywą dla deserów lub też ich uzupełnieniem.  

 • Tylko oryginalne produkty
 • Szybka realizacja rezerwacji
 • Wygodny kontakt
 • Płatności Przelewy24
Wszystkie prawa zastrzeżone: Eluxo.pl | Sklep Online | Kopiowanie treści zabronione.
Realizacja: www.selljus.pl