W związku z dużą liczbą zamówień, dostawy mogą być wydłużone do 5 dni roboczych.

Przepraszamy za niedogodności

By potwierdzić dokładny termin dostawy prosimy o kontakt salon@eluxo.pl

Kategorie

GRAPPA 

12 prod.
 • 129,00 zł W magazynie

  Nowa upajająca niespodzianka do odkrycia: krem czekoladowy i Aglianico Grappa połączona z 100% mlekiem bawolim.

  129,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 149,00 zł W magazynie

  Grappa jest kompozycją winogron szczepów Schiava gentile, Pinot Noir, Gewürztraminer, Pinot Blanche, Chardonnay i in. pochodzących z prywatnych tyrolskich winnic. Produkcja odbywa się przy wykorzystaniu najstarszych technologii destylacyjnych. Alkohol jest destylowany w małych bojlerach bain-marie, a następnie przez okres 6-8 miesięcy dojrzewany w...

  149,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 259,00 zł W magazynie

  Grappa Gewürztraminer jest specjalnym produktem firmy Roner. Grona szczepu Gewürztraminer wykorzystane do produkcji tej grappy pochodzą z winnic Południowego Tyrolu, niedaleko miejscowości Tramin. To rzadki i ekskluzywny trunek o unikalnym aromacie oraz smaku, które zawdzięcza starannej destylacji wytłoku winogronowego najlepszej jakości gron Gewürztraminer.

  259,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 215,00 zł W magazynie

  Grappa La Morbida Ambra jest mieszanką wyselekcjonowanych gron szczepów Moscato i Chardonnay, pochodzących z południowo tyrolskich prywatnych winnic. Swoją wspaniałą jakość zawdzięcza produkcji najnowocześniejszymi technikami destylacyjnymi. Dzięki rafinacji w małych dębowych beczkach uzyskuje piękny bursztynowy kolor oraz nabiera wyjątkowej gładkości i...

  215,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 188,00 zł W magazynie

  Tajemnicą tej niezwykłej grappy jest eau-de-vie produkowana ze starannie selekcjonowanych, najświeższych gron szczepów Moscato oraz Chardonnay, pochodzących z winnic w Południowym Tyrolu. Owoce są oddzielnie przechowywane w stalowych tankach, a następnie poddawane wolnej destylacji w destylatorach bain-marie. 

  188,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 39,00 zł W magazynie

  Usługa grawerowania na złotej lub srebrnej blaszce umieszczonej na butelce. Jest to trwalsze i bardziej widoczne niż grawer na szkle. Można wykonać blaszkę o dowolnych wymiarach.

  39,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 229,00 zł W magazynie

  Grappa Chardonnay to jeden z czołowych produktów firmy Roner. Grappa jest leżakowana  w kadziach z nierdzewnej stali. Dzięki produkcji najnowocześniejszymi technikami destylacyjnymi powstaje szlachetny, pełny i aromatyczny trunek, unikalny zarówno w smaku jak i zapachu.

  229,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 529,00 zł W magazynie

  Grappa Gewurztraminer to jeden z czołowych produktów firmy Roner. Dzięki produkcji najnowocześniejszymi technikami destylacyjnymi powstaje szlachetny, pełny i aromatyczny trunek, unikalny zarówno w smaku jak i zapachu. Bukiet intensywny, typowy i dojrzały o wyrazistych aromatach owocowych. Smak harmonijny, czysty , przyjemny, a przede wszystkim trwały.

  529,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 725,00 zł W magazynie

  Grappa La Morbida Ambra jest mieszanką wyselekcjonowanych gron szczepów Moscato i Chardonnay, pochodzących z południowo tyrolskich winnic. Swoją wspaniałą jakość zawdzięcza produkcji najnowocześniejszymi technikami destylacyjnymi. Dzięki rafinacji w małych dębowych beczkach uzyskuje piękny bursztynowy kolor oraz nabiera wyjątkowej gładkości i elegancji....

  725,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 124,00 zł W magazynie

  Cavallina Bianca Blend 4 to młoda grappa uzyskana przez połączenie 4 różnych rodzajów tego trunku. Specjalne opracowanie proporcji tej mikstury dało wspaniały rezultat. Grappa ma piękny, krystalicznie przejrzysty kolor, a jej ciepły w swoim charakterze zapach ewoluuje uwalniając czyste i delikatne aromaty owocowe i ziołowe, specyficzne dla tego trunku.

  124,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 136,00 zł W magazynie

  Bazą tego trunku jest jego młodsza siostra, Cavallina Bianca Blend 4. Cavallina Bianca Blend 18 starzona jest przez minimum 18 miesięcy w niewielkich dębowych beczkach. Nadają one grappie ciemniejszy odcień i aromatyczne nuty dębowe.

  136,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 184,00 zł W magazynie

  Grappa di Barolo Reserva to destylat z wytłoczyn czerwonych gron Nebbiolo, starzony przez co najmniej 18 miesięcy w beczkach ze slawońskiego dębu. Grappa w kolorze bursztynowym, o wyróżniających się, ciekawych aromatach intensywnej wanilii, z nutami czerwonych, mocno dojrzałych owoców. Łagodna i aksamitna słodycz. Serwować bez dodatków, w szerokich...

  184,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h

Grappa jest włoskim wyrobem spirytusowym, destylat przefermentowanych wytłoków i pestek winogron, odpadów z procesu produkcji wina. Bazą napoju są winogrona. Wytworzenie go z czerwonych owoców nie jest dużym problem, wystarczy je oczyścić z gałązek oraz szypułek, następnie miażdży się je i poddaje fermentacji. Ostatnim etapem jest wytłoczenie soku. W przypadku białych winogron ten proces jest bardziej skomplikowany. Tłoczy się je, gdy są jeszcze świeże, a fermentuje jedynie wytłoczyny. Trunek jest przezroczysty (z wyjątkiem grapp starzonych), o charakterystycznym smaku, wysokiej zawartości garbników oraz intensywnym zapachu. Minimalna zawartość alkoholu jest określona według norm europejskich na 37,5%. Smak grappy w dużym stopniu zależy od jakości surowca. Produkuje się m.in. grappy jednoodmianowe (grappa di monovitigno, z jednego szczepu winogron) oraz starzone w beczkach (nabierają złotego koloru). Destylat z wytłoków produkuje się pod nazwą grappa również w Kalifornii. Analogiczny wyrób jest wytwarzany we Francji pod nazwą marc, Portugalii pod nazwą bagaceiraoraz Hiszpanii jako aguardiente. Wyróżniamy 4 rodzaje grappy: rappa giovane – młoda, dojrzewa nie krócej niż 6 miesięcy, przechodzi „smakiem” beczki, w której się znajduje, stąd jej wytłokowo – trawiasty posmak. Grappa invecchiata – dojrzewa, co najmniej rok, z czego pół roku w beczce, przelana do szklanej butelki może w niej spędzić nawet kilka lat, jest bezbarwna i bardzo droga. Grappa momovitiagno – nazwa pochodzi od gatunku winogron, z jakiej została zrobiona oraz grappa aromatizzata – sztucznie aromatyzowana, z reguły używa się do tego ruty, ziela krwawnika, lukrecji lub kwiatu róży bądź porzeczki.W naszej ofercie mogą Państwo spotkać butelki grappy z całym owocem na przykład gruszką wewnątrz butelki. Nabywca takiego cuda zastanawia się jak to się stało, że przez wąski otwór szyjki wprowadzono do butelki tak dorodny owoc. To proste. Zalążki owoców, gdy są jeszcze małe wkłada się do przezroczystych butelek a te podwiązuje na drzewie. W takiej indywidualnej szklarni owoc dojrzewa, by po zerwaniu dodać aromatu i urody butelce wódki. Takie grappy przywozi się z Włoch na prezenty.
Na początku każda grappa pachnie  po prostu alkoholem, i to dość agresywnie. Aby zneutralizować ten zapach, producenci zaprojektowali specjalne kieliszki, wysokie i wąskie, które na samym końcu leciutko się rozszerzają. Czarka ma 9-10 cm, nóżka mniej więcej tyle samo. Można także pić z kieliszka do likieru i brandy owocowej, który w dolnej części czarki jest pękaty, a potem robi się wąski.Do takiego kieliszka nalewamy grappę do 1/3 wysokości (lub mniej), aby alkoholowy zapach rozszedł się jeszcze w szkle, a do naszego nosa dotarły już tylko same przyjemne klimaty. Trzymamy kieliszek przy stopce, nie w pobliżu czarki. Po pierwsze, dłoń niepotrzebnie ogrzewa alkohol, po drugie, ma własny zapach (mydło, perfumy, jedzenie), który zaburza bukiet grappy. A każda grappa pachnie - trudno mi znaleźć lepsze słowo - po prostu przyjemnie. Te młode owocami, ziołami albo przyprawami, te szlachetniejsze dodatkowo drewnem beczek. To ich największy atut. Jeśli zapach nie będzie miły, jeśli poczujesz np. ocet, wosk albo dym, obstawiłeś złą butelkę. Grappa jest najczęściej spożywana bez dodatków. Tradycyjnie traktowana jest jako digestif, popularne staje się także dodawanie kilku kropel tego mocnego alkoholu do filiżanki espresso.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu https://eluxo.pl/pl/kontakt

Zapraszamy i życzymy przyjemnych zakupów.

 • Tylko oryginalne produkty
 • Szybka realizacja rezerwacji
 • Wygodny kontakt
 • Płatności Przelewy24
Wszystkie prawa zastrzeżone: Eluxo.pl | Sklep Online | Kopiowanie treści zabronione.
Realizacja: www.selljus.pl