Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
WINA FRANCUSKIE
Francuskie wina

WINA FRANCUSKIE

 Zespół czynników naturalnych mających istotny wpływ na jakość wina:

Wino francuskie uważane jest za jedno z najlepszych na świecie. Francja należy do tak zwanego starego świata, ponieważ to stamtąd pochodzą tradycyjne metody produkcji przejęte przez inne kraje i używane do dzisiaj. We francuskich winiarniach powstało również określenie terroir, które oznacza zespół czynników naturalnych mających istotny wpływ na jakość wina. Należą do nich nasłonecznienie, suma opadów, temperatura, klimat, gleba, jak również ukształtowanie terenu. Dzięki temu można łatwo określić czy winnica jest w stanie wyprodukować odpowiednią jakość wina. Francja stworzyła wiele markowych trunków, dlatego też bardzo ciężko jest wskazać ten jeden, stanowiący wizytówkę tego kraju.

Francja jest najbardziej zróżnicowanym pod względem sztuki winiarskiej krajem:

Na półkach winnic znaleźć można Chablis, znakomite alzackie Rieslingi, a także Sauvignon Blanc z Doliny Loary, słodkie Sauternes oraz Chateuaneuf du Pape. Posiada ona niejednolity klimat. W chłodnej Szampanii, mocno wysuniętej na północ, tworzy się zupełnie inny rodzaj win niż w ciepłej, słonecznej Langwedocji-Roussillon. Francja nie posiada jednego stylu wina. We Francji Istnieje wiele odmian winorośli, między innymi Merlot, Cabernet Sauvignon i Chardonnay. Francja jest krajem, który do tej pory piastował miano producenta najdroższego wina na świecie, do którego należał Château Pétrus. Jednak we francuskich winnicach można znaleźć także inne markowe trunki, których cena nie jest zbyt wygórowana i dostosowana do przeciętnego klienta. Warto tutaj wskazać na Nos Racines Sauvignon Blanc, które jest winem doskonałym do zestawiania go z codziennymi posiłkami. Wina francuskie idealnie nadają się również na prezent, ponieważ ich znakomita jakość oraz przystępna cena, to jedne z licznych zalet, jakie posiadają tego rodzaju alkohole. Doskonałym przykładem wina z Francji, które sprawdzi się w roli upominku jest Joseph Drouhin Petit Chablis. Jest to popularna odmiana Chardonnay. Wina francuskie mogą charakteryzować się mineralnością oraz owocowymi nutami. Posiadają one różną barwę oraz zależną od rodzaju trunku zawartość cukru. Najbardziej cenione są wina francuskie rozlewane w dawnych winnicach. Dowodem na to jest folia, pokrywająca korek w kolorze zielonym. W bogatym asortymencie naszego sklepu znajdziesz doskonałej jakości wina francuskie pochodzące z różnych parceli w regionie Langwedocji. Oferujemy Ci zakup eleganckiego i krągłego wina, które może być skomponowane w 100% ze szczepu Merlot. W naszym sklepie online znajdziesz także fenomenalne wino słodkie stworzone z odmian Semillon i Sauvignon Blanc. Jeśli poszukujesz win z bardowskich szczepów Merlot i Cabernet Franc, to ciemnoczerwona barwa z rubinowym i refleksami Chateau Caillet zapewni niesamowite wrażenia w czasie degustacji. Dla wielbicieli harmonijnych, półwytrawnych win francuskich, oferujemy te o purpurowej barwie i owocowym bukiecie, a także wyczuwalnych aromatach owoców leśnych jagód i jeżyn. Rekomendowane przez nas wina francuskie posiadają dobrze zbalansowany, soczysty lub jedwabisty finisz. Aktywne filtry

Indeks: MP_57

ARROGANT FROG SHIRAZ CROAK ROTIE

(0)
Ujmujący 100% Syrah produkowany jest z winogron tej odmiany pochodzących z 3 różnych parceli w regionie Langwedocji. Część - 30% wina poddawane jest starzeniu w beczkach z amerykańskiego (70%) i francuskiego (30%) dębu przez 5 miesięcy. Pozostałe 70% leżakowane jest w stalowych kadziach. Mocna głęboko purpurowa szata z granatowymi refleksami. 
Cena 57,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_63

QUANCARD TRADITION MOELLEUX ROUGE

(0)
Ujmująca kompozycja klasycznych bordoskich odmian: Cabernet Sauvignon i Merlot, o pięknej, rubinowej szacie i przyjemnych kwiatowych aromatach. W ustach wyczuwalna słodycz i aromaty smażonych, owocowych powideł.
Cena 35,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks: MP_64

QUANCARD TRADITION MOELLEUX BLANC

(0)
Ujmująca kompozycja klasycznych odmian Colombard, Semillon i Ugni Blanc, o jasnozłotej barwie i kwiatowo - miodowych aromatach. W ustach krągłe i aromatyczne, z wyczuwalną słodyczą.
Cena 35,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_82

QUANCARD TRADITION SEC ROUGE

(0)
Mieszanka  odmian Merlot, Carignan, Cinsault i Syrah z regionu Bordeaux winifikowanych w stalowych tankach. Świeże i młode wino, o przyjemnym wrzosowym aromacie, z posmakiem czerwonych owoców i nutą sosny. W ustach łagodne i owocowe z jedwabistym finiszem.
Cena 33,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_83

QUANCARD TRADITION SEC BLANC

(0)
Mieszanka odmian Sauvignon Blanc, Colombard i Ugni Blanc winifikowanych w stalowych tankach i kontrolowanej temperaturze, aby zatrzymać świeże i owocowe aromaty. Wino o czystej, połyskliwej szacie, z ciekawą mineralną nutą i posmakiem zielonych jabłek i liści czarnej porzeczki. Lekko kwiatowe i bardzo rześkie z soczystym finiszem.
Cena 32,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_85

MONFORT- BELLEVUE MEDOC

(0)
Wino najwyższej jakości, skomponowane z 45% odmiany Merlot, 40% Cabernet Sauvignon i 15% Cabernet Franc, leżakowane przez 10 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Wyczuwalne intensywne aromaty borówek, jeżyn i innych czarnych owoców jagodowych, z nutami pieprzu i przypraw korzennych. Bogate wino o dobrej strukturze i eleganckim finiszu z nutami dębiny.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_W124

CHATEAU GLORIA 2018

(0)
Klasyczne połączenie bordoskich szczepów: Cabernet Sauvignon (65%), Merlot (25%) oraz Cabernet Franc i Petit Verdot po 5% każde.
Cena 459,00 zł
Więcej
Dostępny