Kategorie

WHISKY REGION SPEYSIDE 

117 prod.
 • 237,00 zł W magazynie

  Glenlivet 15 Y.O. French Oak Reserve to 15 letnia whisky, która leżakuje w beczkach wykonanych z francuskiego dębu z regionu Limousin Oak. Whisky o bogatym smaku, słodkiej dębiny z wyczuwalnym akcentem orzechów.

  237,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 367,00 zł W magazynie

  The Balvenie 14YO Caribbean Cask  jest to whisky leżakująca w beczkach wykonanych z dębu. Część okresu dojrzewania whisky spędza w beczkach, w których wcześniej leżakował karaibski rum. Dzięki zastosowaniu właśnie takich beczek whisky nabiera niezwykłego aromatu i smaku.

  367,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 177,00 zł W magazynie

  Glenfarclas 10 Y.O. jest to whisky o bogatym charakterze. Uznana została za najlepszą whisky 10-letnią ze Speyside.

  177,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 284,00 zł W magazynie

  Knockando 15 Y.O. to połączenie 15-letnich whisky, które dojrzewały w beczkach po sherry i burbonie. Jest to idealnie skomponowane połączenie owoców, przypraw, migdałów oraz słodyczy. Wykończenie niezwykle przyjemne i długie.

  284,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 153,00 zł W magazynie

  Speyburn 10 jest to niepopularna i niedoceniona whisky wytwarzana w destylarni Speyburn w regionie Highlands. Whisky ta produkowana jest z miękkiej źródlanej wody pochodzącej ze Speyside. Alkohol ten jest połączeniem destylatów dojrzewających przez okres minimum 10 lat w beczkach z amerykańskiego dębu.

  153,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 1 049,00 zł W magazynie

  The Glenlivet Cipher jest to limitowana wersja znajdująca się w czarnej butelce.  Nie znajdziemy informacji, takich jak rodzaj beczek, w których dojrzewały, wieku whisky oraz akcentów smakowo-zapachowych. Smak i zapach tego alkoholu jest efektem unikalnych, nigdy wcześniej nie używanych beczek. 

  1 049,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 1 809,00 zł W magazynie

  Benromach 1998 (20 TH Anniversary) 56,2%, to alkohol, który powstał w czasie, gdy sektor szkockiej whisky zmagał się z nadprodukcją tego trunku, zaś destylarnie drastycznie ograniczały swoją produkcję bądź też rezygnowały z dalszego tworzenia tego rodzaju alkoholi. Proponowana przez nas whisky zachwyca swoim bogatym aromatem i zrównoważonym bukietem...

  1 809,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 225,00 zł W magazynie

  Benromach 10 YO 43% 0,7 L jest doskonałym trunkiem dla koneserów poszukujących wyjątkowych doznań smakowych. To whisky, która zadebiutowała po raz pierwszy w 2004 roku. Jest to replika klasycznego speyside’a z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. 

  225,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 359,00 zł W magazynie

  Benromach 15 YO 43% 0,7L, to stosunkowo młody alkohol, pochodzący z najmniejszej gorzelni w okręgu Speyside. Proponowany przez nas trunek wyróżnia się bardzo bogatym smakiem i wyrazistym, ale zrównoważonym aromatem. To whisky, która idealnie oddaje styl Single Malt, pochodzący z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. 

  359,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 3 695,00 zł W magazynie

  Benromach 35 YO 43% 0,7 L, to długo leżakowany, wspaniały alkohol, który pochodzi z najmniejszej destylarni z okręgu Speyside. Produkt jest skierowany do klientów poszukujących wyjątkowych doznań smakowych i głębokiego, ale zrównoważonego aromatu tego trunku. Obecnie destylarnia produkuje około 500. 000 l destylatu rocznie i w pełni pokrywa...

  3 695,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 139,00 zł W magazynie

  Antiquary 12YO jest to kompozycja 30 specjalnie dobranych whisky zbożowych i słodowych pochodzących głównie z regionu Speyside. Alkohol ten wyróżnia się wysoką zawartością whisky słodowych w porównaniu do zbożowych- 55% do 45%. Jest to doskonałe połączenie cytrusów, toffee oraz dymu torfowego.

  139,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 577,00 zł W magazynie

  Antiquary 21 YO jest to whisky należąca do grupy luksusowych, składa się z destylatów, które dojrzewają w beczkach wykonanych z dębu przez okres co najmniej 21 lat. Jest to idealnie skomponowany alkohol,w którym wyczujemy zapach mniszka lekarskiego, wrzosu oraz czarnej porzeczki, aromaty torfu, cytrusów oraz słodu i smak toffee oraz miodu. Wykończenie...

  577,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 197,00 zł W magazynie

  Tomintoul Tlath Single Malt to doskonała szkocka whisky z regionu Speyside. "Tlath" w języku gaelickim oznacza "łagodny" i "delikatny", co doskonale przekłada się na charakter alkoholu.

  197,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 304,00 zł W magazynie

  Tomintoul 12YO Oloroso Sherry Single Malt to świadectwo producenta o dojrzałości, pasji, wiedzy i doświadczeniu w produkcji whisky. 

  304,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 524,00 zł W magazynie

  Tomintoul 15YO Portwood Single Malt to doskonała propozycja dla wielbicieli ciekawych smaków.

  524,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 522,00 zł W magazynie

  Old Ballantruan 15 YO Peated Malt’ Single Malt Scotch Whisky, to wyrafinowany trunek, który nosi nazwę osady leżącej w pobliżu gorzelni. To alkohol dedykowany bardzo wymagającym koneserom, którzy poszukują wyjątkowych doznań smakowych oraz pragną odkryć nieznane dotąd aromaty. 

  522,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 342,00 zł W magazynie

  Old Ballantruan 10YO Single Malt to bardzo interesująca i oryginalna szkocka whisky z regionu Speyside typu "lightly peated" czyli lekko dymna. Produkowana jest jedynie przez 2 tygodnie w roku i posiada aż 55 ppm, co jest raczej niespotykaną cechą dla whisky ze Speyside. 

  342,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 249,00 zł W magazynie

  Old Ballantruan Single Malt to szkocka, dymna whisky z regionu Speyside od świetnego producenta Tomintoul.

  249,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 251,00 zł W magazynie

  Benromach Organic 2011 43% 0,7 L, to wyrafinowany trunek, który narodził się w czasie głębokiego kryzysu, jaki dosięgnął sektor zajmujący się produkcją szkockiej whisky. Wtedy też zakończyła się historia małej i wydajnej destylarni, z której pochodzi ta whisky. Destylarnia oficjalnie przestała istnieć w 1983 roku.

  251,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 251,00 zł W magazynie

  Benromach Peat Smoke 2009 46% 0,7L, to alkohol, sygnowany przez spółkę Gordon& Macphil, która odkupiła ten produkt od destylarni United Destillers. Polecany przez nas alkohol jest doskonale skomponowany, zarówno pod względem smaku, jak i zapachu. Oferowana whisky wyróżnia się bogatym aromatem, jak również dość ciekawym, ale nienachalnym finiszem.  

  251,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 262,00 zł W magazynie

  Benromach Wood Finish Chateau Cissac 2010, to cudowny alkohol, który z pewnością będzie doskonałą propozycją dla osób ceniących eksperymenty z markowymi trunkami. Tym, co wyróżnia oferowaną przez nasz sklep internetowy whisky, jest jej finisz, będący wynikiem odpowiednio przeprowadzonego procesu starzenia. To bardzo ważna pozycja w ofercie Benromach...

  262,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h

Whisky region Speyside

Whisky szkocka pochodząca z regionu Speyside charakteryzuje się największą słodyczą. Mimo niewielkiego terytorium tego regionu zlokalizowane jest tutaj około pięćdziesiąt zakładów, stanowiąc ponad połowę destylarni whisky słodowej w całej Szkocji. Ze Speyside pochodzą również najszlachetniejsze odmiany whisky szkockiej.

Charakterystyka regionu i wpływ panujących warunków na produkowaną whisky

Niewielki region Speyside z uwagi na bardziej łagodny klimat nizinny został wydzielony ze znacznie większego obszaru Highlands, dlatego na butelkach niektórych trunków jak Glenfarclas nadal widnieje nazwa ‘Highland Malt’. Speyside leży w północno-wschodniej Szkocji, tuż nad rzeką Spey, między Elgin i Dufftown. Występujący tam klimat i obecność niezwykle miękkiej wody z dostępnych źródeł sprawia, że produkowana whisky z regionu Speyside uwodzi swą delikatnością i słodyczą. Miało to również decydujące znaczenie dla zlokalizowania w tym miejscu dużej ilości destylarni. Zawartość dużej ilości estrów w destylatach wytwarzanych w regionie Speyside sprawia, że w otrzymanej whisky można wyczuć nuty jabłka, gruszek, goździków, lemoniady, bananów, a także fiołków. Słód jęczmienny zazwyczaj jest lekko opalany torfem.
Niegdyś umiejscowione w Speyside destylarnie znane były z produkcji whisky leżakującej w beczkach po sherry, jednak z uwagi na zbyt małe ich ilości zaczęto zmieniać wieloletnią tradycję. Destylarnia znana z ortodoksyjnego podejścia - Maccallan wypuściła linię Fine Oak w której destylaty leżakowały zarówno w dębowych beczkach po sherry jak i po bourbonie, zamknięto pewien etap w historii whisky z regionu Speyside. Niektóre destylarnie w niewielkich ilościach uwyają torfu do opalania słodu.

Produkcja whisky single malt w regionie Speyside

Region Speyside od zawsze kojarzył się z produkcją whisky szkockiej single malt, nie bez powodu zlokalizowane jest tutaj najwięcej destylarni. Tutaj umiejscowionych jest wielu renomowanych wytwórców, którzy swoją renomę wypracowali wytrwałą, ciężką pracą.
 Walory smakowe whisky z regionu Speyside sprawiają, że te charakterystyczne w smaku i delikatne w swej słodyczy trunki są wprost idealne dla początkujących, miłośników złocistego trunku jak i koneserów dojrzałej whisky. Nie stosowanie w produkcji whisky torfu wpływa w dużej mierze na jej smak, a uzyskana gładkość, łagodność i dobrze zbilansowana całość nadaje jej znacznie bardziej wyrazistego charakteru niż może się pochwalić whiskey irlandzka.
Niektóre destylarnie jak Mortlach i Inchgover produkują znacznie cięższą w smaku whisky znacznie bardziej kojarzącą się z obszarem Highlands aniżeli Speyside. Ponadto kilka destylarni w procesie wytwarzania whisky stosuje torf należą do nich Benriach, Glenfiddich, Benromach, Tomintoul.

Najbardziej znane destylarnie i wiodące marki

Wśród najbardziej znanych destylarni i marek produkujących whisky single malt w  regionie Speyside można wymienić:
    • Aberlour - założona w 1879 w Charlestown-of-Aberlour,
    • Balvenie - założona w 1892 roku w Dufftown przez Williama Granta, właściciela Glenfiddich-,
    • Glenfiddich - założona przez Williama Granta, dojrzewa po kubańskim rumie, bourbonie i sherry z Hiszpanii,
    • Glenfarclas - założona w 1836 roku w Ballindollach, u wzgórza Ben Rinnes,  produkcja tego trunku stanowi 1/3 sprzedawanych na całym świecie whisky single malt,
    • The Macallan - założona w 1824 roku w Craigellachie, uważana za najlepszą whisky z Speysides,
    •  Glenlivet- założona w 1824 roku w Ballindalloch, na wrzosowiskach Minmore ,
    •  Glendronach – założona w Aberdeenshire, po 7 latach zawieszenia produkcji, została ponownie otwarta 14 maja 2002,
Inne destylarnie z regionu Speyside to BenRiach, Caperdonich, Ardmore,, Benromach, Cragganmore, Dufftown, Glen Grant,Glen Moray,  Glenallachie, Glenburgie, Glenrothes,  Imperial, Knockando, Mannochmore, Mortlach, Speyburn, Strathmill, Tamdhu, Tormore.

 • Tylko oryginalne produkty
 • Szybka realizacja rezerwacji
 • Wygodny kontakt
 • Płatności Przelewy24
Wszystkie prawa zastrzeżone: Eluxo.pl | Sklep Online | Kopiowanie treści zabronione.
Realizacja: www.selljus.pl