Kategorie

TEQUILA 

29 prod.
 • 99,00 zł W magazynie

  Tequila Olmeca Blanco charakteryzuje się aromatem świeżych ziół oraz zielonego pieprzu. W smaku jest lekko dymna, słodka z posmakiem miodu.

  99,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 109,00 zł W magazynie

  Olmeca Gold jest produkowana z niebieskich agaw, poddawana jest procesowi podwójnej destylacji w miedzianych kolumnach destylacyjnych, a następnie dojrzewa w dębowych beczkach.Dzięki doskonałej harmonii procesu produkcji Tequila Olmeca uzyskuje czysty, łagodny i niepowtarzalny aromat.

  109,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 208,00 zł W magazynie

   Sauza Tres Generaciones Plata  jest to tequila potrójnie destylowana w 100% z błękitnej agawy, czysta biała niezwykle świeża z nutami cytrusowymi i kwiatowymi. Tequila w charakterystycznej karafce.

  208,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 131,00 zł W magazynie

  Tequila stworzona w 100% z agawy niebieskiej. Kolor tej tequili jest jasny, z odcieniem platyny.W zapachu delikatna, słodka agawa, aromaty kwiatowe. Wyczuwalne także tropikalne owoce i nuta pieprzu.W smak delikatna w ustach, lekka budowa. Wyczuwalne nuty pieprzu, wanilii, grillowanego ananasa.Finisz elegancki, czysty, z wyrazistym, pikantnym akcentem.

  131,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 3 299,00 zł W magazynie

  Jest to tequila z segmentu super premium. Do fermentacji wykorzystywana jest własna, rodzinna, kolonia drożdży, która odpowiada za egzotyczne aromaty trunku. Destylowana w kolumnach, dojrzewa przez pięć lat w beczkach po sherry, a wypuszczanych jest zaledwie 100 butelek rocznie – każda ozdobiona medalionem wykonanym ze złota i srebra.   

  3 299,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 474,00 zł W magazynie

  Jest to tequila z segmentu super premium. Ceramiczna butelka jest ręcznie robiona na niewielkim obrotowym kole. Agawy błękitnej odmiany pochodzą z organicznych plantacji na wzgórzach Jalisco (tzw. Highlands), przed zbiorem dojrzewają przez minimum dziewięć lat. Clase Azul Plata jest ostra i jasna, z gładkim wykończeniem. 

  474,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 298,00 zł W magazynie

  La Pinta z dumą reprezentuje związek pomiędzy dwoma światami: Tequila, Narodowy napój Meksyku i Granat, charakterystyczny owoc z hiszpańskiej kultury.

  298,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 282,00 zł W magazynie

  Użyta nazwa Meteoro pochodzi od małego meteorytu, który spadł na ziemię w wiosce Oaxaca. Lokalny producent mezcalu wykorzystuję  powstały krater jako piec do gotowania agawy. Meteoro powstaje w 100% z agawy Espadin (Angustifolia Haw). Jest dwukrotnie destylowany na miedzianym alembiku. Mocno  zbalansowany aromat z charakterystyczną dla mezcalu dymną nutą.

  282,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 329,00 zł W magazynie

  MEZCAL MARCA NEGRA ESPADIN produkowany jest w 100% z agawy Espadin (angustifolia haw). Jest to często używany gatunek agawy do produkcji mezcalu. Rośliny te rosną przez 8-12 lat. Dwukrotna destylacja na miedzianym alembiku. Świeży i czysty bukiet aromatu bardzo dojrzałych owoców. 

  329,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 425,00 zł W magazynie

  Mezcal produkowany w 100% z dziko rosnącej agawy Dobadan (agave rhodocantra). Rośliny te rosną 8-12 lat. Dwukrotna destylacja na miedzianym alembiku. Smak gotowanej agawy zlewa  się z nutami melasowymi,  ziół, brązowego cukru oraz grejpfruta. Delikatnie  zbalansowany dymny smak ze słodkim i korzennym finiszem.

  425,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 542,00 zł W magazynie

  Mezcal wytwarzany w 100% z dziko rosnącej agawy Tobala (agave potatorum). Agawa ta rośnie 8-12 lat. Dwukrotna destylacja na miedzianym alembiku. Mezcal ten wyróżnia delikatny aromat dymny zmieszany ze słodyczą trzciny cukrowej. Na drugim planie nuty solankowe. Bardzo bogaty smak dojrzałych owoców, ziół, łagodnie słodki - klasyczny dla mezcalu. Na finiszu...

  542,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 538,00 zł W magazynie

  Mezcal wytwarzany w 100% z dziko rosnącej agawy Tepeztate (agave armorata). Agawa ta rośnie 10-14 lat. Dwukrotna destylacja na miedzianym alembiku. Bogaty aromat owocowy oraz lekko dymny.W smaku wyczuwalne bardzo delikatne nuty warzywne.

  538,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 425,00 zł W magazynie

  Mezcal produkowany z połączenia trzech gatunków agaw: Espadin, Madrecuishe i Bicuishe. Rośliny te rosną 9-14 lat. Dwukrotna destylacja na miedzianym alembiku. Półsłodki aromat ukazujący nuty cytrusowe, goździkowe,  żółtych śliwek, cynamonowe, oraz białego pieprzu. Świeży i przyjemny kwiatowy finisz. Prawidłowo zbalansowany mezcal z lekką nutą dymną.

  425,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 158,00 zł W magazynie

   Intensywnie złoty kolor. W smaku nuty zapachowe wzbogacone posmakiem goździków i pieprzu. Zapach pełny i mocno zbudowany jednocześnie gładki. Bogaty w nuty pomarańczy i wanilii. Finisz elegancki, długo trwający z owocowym bogactwem.

  158,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 89,00 zł W magazynie

  Tequila w bardzo jasnym złotym kolorze. W smaku delikatna z słodyczą wanilii i karmelu. Zapach bardzo świeży z nutami owocowymi. Finisz gładki, lekko wytrawny  z nutka ziołową.

  89,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 139,00 zł W magazynie

  Gusano Rojo to nr 1 w sprzedaży mezcali w Meksyku. W każdym z alkoholi na dnie butelki znajduję się robak Agave jednakże trzeba wyjątkowego śmiałka który odważy się go połknąć.

  139,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 199,00 zł W magazynie

  TequilaBlanco charakteryzuje się słodkim i mocnym posmakiem agawy oraz pikantnym finiszem.

  199,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 39,00 zł W magazynie

  Usługa grawerowania na złotej lub srebrnej blaszce umieszczonej na butelce. Jest to trwalsze i bardziej widoczne niż grawer na szkle. Można wykonać blaszkę o dowolnych wymiarach.

  39,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 248,00 zł W magazynie

  Tequila Reposado spędziła 10 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu, czego efektem jest delikatny smak z nutą wanilii i karmelu. Wszystkie posiadają certyfikaty potwierdzające organiczną produkcję alkoholu.

  248,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 142,00 zł W magazynie

  Mezcal – narodowy destylat meksykański o lekko słomkowym kolorze wyprodukowany z całego rdzenia (picia) agawy zielonej. Monte Alban Mezcal to trunek z rodzaju „con gusano” – zawierający larwę ćmy z gatunku Hypopta agavis żerującej na agawie.

  142,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 262,00 zł W magazynie

  KAH Day of the Dead Tequila. Tequila A?ejo to połączenie smaku czekolady, kawy i tytoniu. Wszystkie trzy wersje Tequili są koszerne i wyprodukowane bez użycia substancji chemicznych.

  262,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h

Tequila to meksykańska wódka, odmiana mezcalu, o mocy ok. 40%, produkowana ze sfermentowanego soku agawy niebieskiej, którą uprawia się w sadach zwanych potreros.

Fermentacja odbywa się w zbiornikach z drewna lub stali nierdzewnej i trwa od 7 do 12 dni. W wyniku tego procesu otrzymuje się lekko musujący napój nazywany "pulque", który następnie poddawany jest podwójnej destylacji w miedzianych alembikach lub w kolumnach destylacyjnych ze stali nierdzewnej. Przed butelkowaniem tequila jest dodatkowo filtrowana przez węgiel aktywowany lub filtry celulozowe. Oryginalna tequila wytworzona w 100% z agawy musi być butelkowana w Meksyku.

Techniki sadzenia, pielęgnowania i zbioru agawy są przekazywane z pokolenia na pokolenie i odbywają się bez użycia maszyn rolniczych. Nazwa trunku została bezpośrednio przyjęta od nazwy meksykańskiego miasteczka Tequila w stanie Jalisco, stanowiącego centrum produkcji tequili. Początkowo wódka nazywana była „mezcalem z Tequili” a od połowy XIX w. tequilą. Tequilę można podzielić ze względu na zawartość soku z agawy - na 100 proc. tequilę wyłącznie z soku z niebieskiej agawy oraz tequilę mixto, która przynajmniej w 51 proc. składa się z soku z agawy, a resztę stanowią cukry zwykle trzcinowe.

Jeśli natomiast mówimy o szlachetniejszych tequilach, to biorąc pod uwagę czas dojrzewania w beczkach : Blanco (tequila silver)- tequila biała, dojrzewająca do dwóch miesięcy w beczkach ze stali nierdzewnej lub butelkowana bezpośrednio po destylacji. Ma wyraźny aromat charakterystyczny dla agawy. Joven (tequila gold)-  to zazwyczaj tequila mixto otrzymywana przez dodatek barwników i środków aromatyzujących. Można ją także otrzymać w procesie mieszania tequili blanco z reposado lub z anejo. To tańszy rodzaj tequili. Reposado - dojrzewająca od 2 do 11 miesięcy w dębowych beczkach, ma charakterystyczny posmak drewna i złocisty kolor. Anejo - dojrzewająca minimum rok w dębowych beczkach, ma bursztynową barwę i bogaty, złożony smak. Extra anejo - dojrzewająca minimum trzy lata w dębowych beczkach, ma mahoniową barw

W 2006 roku uprawy agawy oraz zabytkowe zakłady przetwórcze w regionie Tequili zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Tequilę tradycyjnie pije się postaci shota, z użyciem cytryny lub limonki, aby zneutralizować jej niezwykle ostry aromat, najpierw liżąc sól, którą posypuje się zwilżone sokiem z cytryny lub limonki miejsce dłoni, gdzie kciuk łączy się z palcem wskazującym, a po wypiciu shota szybko przegryza się cytryną lub limonką. Można jednak pić tequilę w postaci drinków – jej dodatek zawsze dodaje napojowi charakteru.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu https://eluxo.pl/pl/kontakt

Zapraszamy i życzymy przyjemnych zakupów

 • Tylko oryginalne produkty
 • Szybka realizacja rezerwacji
 • Wygodny kontakt
 • Płatności Przelewy24
Wszystkie prawa zastrzeżone: Eluxo.pl | Sklep Online | Kopiowanie treści zabronione.
Realizacja: www.selljus.pl