Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
WINA Z NOWEJ ZELANDII
Wina z Nowej Zelandii

WINA Z NOWEJ ZELANDII

Wina z Nowej Zelandii, to trunki, które zasługują na szczególne uznanie. Historia nowozelandzkiego wina rozpoczęła się dopiero w połowie XIX wieku, zaś dynamiczny jej rozkwit nastąpił w latach 70 ubiegłego stulecia. Wówczas można było zaobserwować wejście win nowozelandzkich na międzynarodowy rynek winiarski.  Nowa Zelandia z uwagi na swoje położenie terytorialne, jest obecnie 18 producentem wina na świecie. Warto dodać, że kraj ten znajduje się w czołówce eksporterów i producentów dobrych jakościowo trunków.

Uwarunkowania klimatyczne i geologiczne Nowej Zelandii:

Z uwagi na uwarunkowania klimatyczne i geologiczne Nowa Zelandia ma ogromne predyspozycje, aby w produkcji swoich win, łączyć bogactwo smaku i złożoną budowę. Decydują o tym czynniki klimatyczne; duża ilość słońca w ciągu dnia, a także chłodne, orzeźwiające noce, ruchy mas powietrza, duża ilość dolin i wzgórz oraz wspaniałe podłoże. Nowozelandzkie wino ma charakterystyczny, stosunkowo intensywny aromat owoców i rześką, dobrze skonstruowaną kwasowość. To wspaniały dodatek na upalne wieczory i leniwe, letnie popołudnia. Nowozelandzki Sauvignon Blanc jest nasycony agrestem, marakują, świeżo ściętą trawą, grejpfrutem, cytrynami, owocami tropikalnymi i białą porzeczką. Z uwagi na to, że wina nowozelandzkie są eksportowane na inne kontynenty, są one specjalnie butelkowane. Wszystkie wina posiadają zakrętki, niezależnie od swojej klasy. Ta nowoczesna technologia zamknięcia zapewnia swobodny transport win, niezależnie od tego, jaką odległość geograficzną muszą one pokonać.

Odmiany nowozelandzkich winorośli:

Odmianami nowozelandzkich winorośli są Chardonnay, Merlot, Cabernet Sauvignon, jak również Sauvignon Blanc i Pinot Noir. Nowozelandzkie uprawy zostały zdominowane przez ciemne odmiany z Bordeaux. W sztuce winiarskiej Nowej Zelandii pojawiły się także szczepy Gewürztraminer, Riesling i Pinot Gris. Obecnie swój wielki renesans przeżywa także odmiana Syrah, zupełnie różna się od tej, do której zostali przyzwyczajeni amatorzy win, skomponowanych z tego gatunku winorośli. Do najważniejszych regionów winiarskich w Nowej Zelandii zalicza się Marlborough, gdzie dominują szczepy Sauvignon Blanc, Pinot Noir, Pinot Gris, Riesling, Gewürztraminer i Chardonnay. Kolejnym regionem będącym ojczyzną Pinot Noir jest Martinborough, które słynie z świetnego Sauvignon Blanc i Chardonnay, a także szerokiej gamy Malbec i Riesling. W regionie Hawkes Bay uprawia się odmiany Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Chardonny, Sauvignon Blanc, Pinot Noir i Viogner. W zróżnicowanym asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz wyjątkowej jakości nowozelandzkie białe wina wytrawne skomponowane z odmian Chardonnay, zbieranych ręcznie po długim okresie dojrzewania. Ponadto, posiadamy również nowozelandzkie czerwone wina wytrawne o jasno rubinowej, błyszczącej szacie, pochodzące z regionu Walpara. Dla osób poszukujących niesamowitych doznań polecamy kompozycję win w 100% stworzoną z ręcznie zbieranych i selekcjonowanych odmian Riesling. Decydując się na nowozelandzkie wino można doświadczyć niezwykłych doznań smakowych, które na długo pozostaną w pamięci konesera tego trunku. 

Aktywne filtry

Indeks: MP_W228

WAIPARA WEST N BLOCK CHARDONNAY

(0)
N Block Charddonay powstaje z ręcznie zbieranych gron i skrupulatnie selekcjonowanych. Wino częściowo fermentuje w neutralnych beczkach na dzikich drożdżach, co ma dodać smaku. Po zakończonej fermentacji wino poddawane jest 15-miesięcznemu leżakowaniu na osadzie drożdżowym, co ma jeszcze bardziej wzmocnić osobowość wina.
Cena 137,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_92792

Waipara West Sauvignon Blanc

(0)
Wino pochodzące z Nowej Zelandii. Do jego produkcji użyto tylko ręcznie zbieranych owoców, które przed blendowaniem leżakowały w trzech oddzielnych tankach z dodatkiem różnych rodzajów drożdży, aby dodać winu złożoności.
Cena 109,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: VI_7493

Seifried Gewurztraminer

(0)
Białe półwytrawne wino charakteryzujące się zółto błyszczącym kolorem. Smakowite i intensywne nuty kwiatowe, aromaty liczi, wody różanej i dojrzałych owoców pestkowych. Na podniebieniu idealna równowaga subtelnej słodyczy i przypraw, niezwykła przyjemna kwasowość i delikatne mineralne nuty. Długi, gładki stylowy finisz.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny