Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
SZKLANKI LONG DRINK
Kryształowe szklanki do Long Drink

SZKLANKI LONG DRINK

Duży wpływ na smak degustowanego alkoholu ma sposób jego podania. Szkło, w którym serwowany jest trunek decyduje o jego walorach smakowych, zapachowych, a także wizualnych. Warto zatem odpowiednio wybrać zastawę, która doda przyjęciu elegancji i klimatu. Szklanym materiałem, który zrobi największe wrażenie na przybyłych gościach oraz sprawi, że chwila degustacji przebiegnie w wyjątkowej atmosferze jest szkło kryształowe. Dzięki swojej miękkości i plastyczność jest ono idealnym materiałem do rzeźbienia, nawet najbardziej szczegółowych elementów. Właśnie dlatego kryształy bardzo często stanowią funkcję ozdobną i dekoracyjną. Cechą charakterystyczną tego rodzaju szkła jest także gładka i łagodna powierzchnia oraz wyjątkowy dźwięk – przy stuknięciu kryształ wydaje dźwięk dzwonka, a nie jak zwykł szkło – masywny i głuchy ton.

Jak serwować long drinki?

Long drinki jak sama nazwa wskazuje cieszą degustującego większą objętością koktajlu niż short drinki. Dlatego też szkło do tego rodzaju trunku jest większe – zawiera od 200 do 350 ml. Szkanki do long drinków są zazwyczaj smukłe i wysokie. Można podzielić je na dwa, a nawet trzy rodzaje. Pierwszym z nich są szklanki highball przeznaczone do klasycznych drinków na bazie białego rumu, limonki i coli. Są wysokie i proste, a ich pojemność wynosi od 240 do 350 ml. Najczęściej podaje się w nich mojito, Krwawą Mary, czy nawet bezalkoholowe napoje gazowane. Drugi rodzaj to wyższe i smuklejsze od poprzednich, szklanki typu collins. Swoją nazwę zawdzięczają klasycznemu drinkowi Tom Collins. Świetnie sprawdzają się do podawania w nich koktajli na bazie ginu lub napojów bezalkoholowych. W gronie szklanek do long drinków znajdują się również hurricane. Są one oparte na niskiej nóżce i przybierają formę przypominającą lampę dawniej używaną podczas huraganu – stąd ich nazwa. Są świetne do koktajli takich jak pina colada – mroźny drink idealny na gorące dni.

Aktywne filtry

Indeks: HJ_04305

Kryształowe szklanki long drink 350ml

(0)
Szklanki wykonane z wysokiej jakości crystalite. Najwyższej jakości szkło kryształowe (bezołowiowe). Oryginalne szklanki do whisky w nowoczesnej formie - pochylone o krystalicznej barwie.Cudowne szkło zachwyca ludzi na całym świecie i stanowi synonim prestiżu i dobrego gustu.
Cena 285,00 zł
Więcej
Dostępny