Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
SZKŁO DO WHISKY
Szkło kryształowe do serwowania whisky

SZKŁO DO WHISKY

Whisky to nie jest zwykły trunek. Uważają tak szczególnie koneserzy, którzy płacąc za butelkę whisky mają poczucie nabycia czegoś dużo bardziej cennego i ekskluzywnego, wręcz z mityczną wartością. Trunek zyskał sławę, gdy za sprawą znanych filmów i książek zasłynął w kulturze popularnej. Później pili go znani artyści, politycy oraz ludzie biznesu, a dziś pragnie spożywać go niemal każdy. Whisky świetnie sprawdza się zarówno podczas bankietów i spotkań oraz jako uzupełnienie spokojnego wieczoru. Istnieje tak wiele jej rodzajów, że możliwości degustacji prawie się nie kończą. Trunek może być delikatny, ostry, owocowy albo dymny. Sprowadzany ze Szkocji Irlandii, Kanady, Stanów Zjednoczonych (burbon) i Japonii. Podawany w najczystszej postaci lub w formie wyśmienitego koktajlu, często z bardzo bogatą i intrygującą historią.

Sposób serwowania whisky

to temat wzbudzający mnóstwo kontrowersji. Wszystko przez to, że nie istnieją jasno określone zasady, które mówiłyby, jak należy degustować trunek. Niezależnie od kształtu szkła, kryształowe szklanki do whisky doskonale dopełniają formę jego podania. Ręcznie wytwarzane, bogate w różnorodne zdobienia są niemalże dziełem sztuki, które dodają chwili degustacji elegancji, szyku i dobrego stylu. Zależnie od gatunku whisky i sposobu jej podania należy dobrać właściwe szkło, które pozwoli wydobyć głębszy smak i aromat trunku.

Dobre gatunkowo whisky

zaleca się pić saute, czyli bez żadnych dodatków. Dobrze dobrane kryształowe szkło pozwoli na wydobycie pełni jego walorów smakowych i zapachowych.

  • Najbardziej popularnym typem szklanki do whisky jest old fashioned, nazywana również glass czy tumbler. Niska, szeroka szklanka z grubym dnem stanowi doskonałą izolację termiczną dla lodu jak i samej whisky. Zazwyczaj serwuje się w niej whisky z lodem lub z colą oraz popularne koktajle, takie jak Old Fashioned czy Whisky Sour. Budowa szklanki pozwala na kontakt trunku z powietrzem, przez co lepiej uwalnia się jego zapach.
  • Innym rodzajem szkła do whisky jest Highball, czyli wysoka szklanka o pojemności nieprzekraczającej 500 ml. Budową przypomina wysoki walec, a jej funkcją jest powolne uwalnianie gazu z napoju oraz zwolnienie tempa topnienia lodu. Dlatego też jest idealna do serwowania orzeźwiających koktajli.
  • Trunek można podać również w kieliszku koktajlowym, nazywanym ,,martini”. Charakteryzuje go wysoka czasza, otwierająca się ku górze oraz długa nóżka. Jego pojemność jest zazwyczaj mała, dlatego podawane w nim koktajle nazywa się raczej short drinkami, służącymi do szybkiego wypicia. Najpopularniejszym drinkiem podawanym w tym rodzaju szkła jest Manhattan, który jak głosi legenda został wymyślony w klubie o tej samej nazwie, na prośbę matki Winstona Churchilla, nim ten jeszcze zdążył się urodzić.
  • Ostatnim rodzajem szkła do whisky jest snifter, czyli tulipanowy kieliszek degustacyjny. Niewielka i lekko podłużna tulipanowa czasza u góry delikatnie rozchodzi się na boki. Oparta jest na średniej długości nóżce. Uwalniający się z trunku aromat u samej góry kieliszka spotyka się z powietrzem dając degustatorowi szansę na wyczucie całego bukietu zapachowego trunku. Długa nóżka służy do trzymania szkła w ten sposób, aby ciepłem dłoni nie nagrzewać alkoholu, bo zbyt ciepły może mieć nieprzyjemnie ostry smak.
Aktywne filtry

Indeks: HJ_02137

Szklanki kryształowe do whisky 280ml

(0)
Szklanka do whisky jedyne szkło, które dzięki ręcznie zdobionym szlifom ozdobnym i silnemu połyskowi jest cenionym produktem na całym świecie. Dzięki ręcznej produkcji tworzy efektowne rozszczepienia światła, nadając produktom niepowtarzalny, niesamowity wygląd, czyniąc je tym samym idealnymi ozdobami dla domu oraz eleganckich restauracji.
Cena 279,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: HJ_04398

Kryształowe szklanki 6 sztuk

(0)
Komplet 6 szklanek kryształowych wykonanych z wysokiej jakości szkła kryształowego 24% PbO. Ekskluzywne szklanki posiadają oryginalny szlif i wygląd. Wspaniała ozdoba stou, doskonałe jako prezent,
Cena 285,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: HJ_03819

Kryształowe szklanki do whisky - 6szt - myśliwskie

(0)
Ekskluzywne szklanki do whisky wykonany z doskonałej jakości crystalite. Na każdej ze szklanek wykonany jest grawer przedstawiający motyw myśliwski: jeleń, dzika gęś, dzik, bażant, głuszec, lis. Wspaniały jako prezent dla kolekcjonerów i zapalonych myśliwych.
Cena 599,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: HJ_04159

Szklanki kryształowe do whisky - 6szt - myśliwskie

(0)
Ekskluzywne szklanki do whisky wykonany z doskonałej jakości crystalite. Na każdej ze szklanek wykonany jest grawer przedstawiający motyw myśliwski: jeleń, dzika gęś, dzik, bażant, głuszec, lis. Wspaniały jako prezent dla kolekcjonerów i zapalonych myśliwych.
Cena 599,00 zł
Więcej
Dostępny