Kategorie

WINO 

285 prod.
 • 189,00 zł W magazynie

  Family Reserve to najbardziej prestiżowa linia winnicy Kleine Zalze. Znakomity Pinotage w tym wydaniu jest kwintesencją winiarstwa Afryki Południowej. Winogrona do jego produkcji zebrane zostały z 17-letnich krzewów w regionie Durbanville. 

  189,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 35,00 zł W magazynie

  Wino stworzone z gronu  odmiany  Merlot zbieranych z parceli w centralnym i południowym Veneto. Mocna, jasno rubinowa barwa, przyjemny i bogaty bukiet pełen aromatów porzeczki, śliwki i fiołków. Dobrze zbalansowane, eleganckie i harmonijne wino.

  35,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 42,00 zł W magazynie

  Delikatne i świeże Pinot Grigio o jasnosłomkowej barwie i intensywnym bukiecie świeżych owoców i białych kwiatów. W ustach delikatne i eleganckie, z dobrze zbalansowanymi nutami dojrzałych owoców tropikalnych i jabłek.

  42,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 109,00 zł W magazynie

  Podstawą tego wina jest Sangiovese (80%) uzupełnione Merlot (15%) oraz Cabernet Sauvignon (5%). Kompozycja dojrzewała przez 16 miesięcy w beczkach o różnej pojemności, a następnie 3-6 miesięcy w butelce.

  109,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 65,00 zł W magazynie

  Wino czerwone, wytrawne.

  65,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 119,00 zł W magazynie

  Leżakuje 12 miesięcy w dębowych beczkach, następnie odpoczywa w butelce. Ripasso Speri zachwyca rubinowo-czerwoną barwą, aromatami czerwonych owoców, nutką pieprzu i kakao. Wino doskonale zbalansowane z miękkimi i krągłymi taninami. Długie i pełne.

  119,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 75,00 zł W magazynie

  Wino zbudowane w 100% z odmiany Primitivo di Manduria, zbieranej ręcznie i bardzo selektywnie z położonych na gliniastych glebach okolic Carosino. Podczas winifikacji moszcz pozostawia się w kontakcie ze skórkami na 8 do 12 dni. Po fermentacji wino dojrzewa przez 12 miesięcy w dużych beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu. 

  75,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 56,00 zł W magazynie

   Bardzo przyjemne wino o ładnej, intensywnie czerwonej barwie i typowym aromacie pełnym owoców z przewagą czereśni. W ustach pełne, harmonijne z delikatnie zaznaczoną pikanterią. Bardzo uniwersalne, pasuje do wielu mięsnych dań.

  56,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 49,00 zł W magazynie

  To wino powstało z połączenia lokalnych szczepów Negroamaro i Primitivo. Intensywnie czerwona barwa w połączeniu z aromatem dojrzałych wiśni i dzikiej róży urzeka od pierwszego momentu. Jeśli dołożymy do tego krągłą budowę i sporą owocowość smaku, otrzymujemy dość eleganckie i bardzo smaczne wino. Znakomicie komponuje się z makaronami w mięsnych sosach i...

  49,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 56,00 zł W magazynie

  Charakterystyczne Valpolicella skomponowana z gron odmian Corvina Veronese, Rondinella i Molinara. Rubinowa i połyskliwa szata. Delikatny bukiet i wytrawne, pełne usta. 

  56,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 39,00 zł W magazynie

  Zestawienie odmian Garganega Veronese (75%), Chardonnay i Pinot Bianco. Połyskliwa i jasnosłomkowa szata. Bardzo świeże aromaty bogate w nuty kwiatów i owoców. W ustach doskonały balans owoców, kwasowości i nut mineralnych, z przyjemnym, migdałowym finiszem.

  39,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 98,00 zł W magazynie

   To wspaniały przykład jak mineralne i „czyste” może być Moscato de Asti. Fermentowane w kadziach ze stali nierdzewnej by zachować jego naturalne walory aromatyczno-smakowe. Piękny bukiet z dominacją gruszki, brzoskwini i ziół: przede wszystkim szałwi i mięty. W ustach gęste, mineralne, o urzekającym, słodkim, lekkim finiszu.

  98,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 84,00 zł W magazynie

  Bastianich Vigne Orsone to 100% tej znakomitej odmiany winifikowane i dojrzewane przez 7 miesięcy na osadzie w tankach ze stali nierdzewnej. Wino o intensywnych aromatach dojrzałej, soczystej gruszki i brzoskwiń, lekkiej mineralności i soczystej kwasowości. W ustach lekki posmak migdałów i czysty, długi finisz.

  84,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 27,00 zł W magazynie

   Półsłodkie, białe wino gronowe wyselekcjonowane z klasycznych, włoskich białych szczepów winorośli. Przeznaczone zarówno do celów liturgicznych jak i celebrowania miłych okoliczności w gronie rodziny i przyjaciół.

  27,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 85,00 zł W magazynie

  Eleganckie wino 100% odmiany Malvasia Nera dało wino o wyjątkowo intensywnej, rubinowej barwie. Dojrzewało przez 8-10 miesięcy w dębowych beczkach. Aromat pełen dojrzałych czerwonych owoców uzupełnionych przyprawami i nutami tostów. W smaku pełne, harmonijne, z długim posmakiem. Idealne do przystawek, czerwonych mięs, dojrzałych serów.

  85,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 125,00 zł W magazynie

  Eleganckie Ripasso skomponowane z ręcznie zbieranych i starannie selekcjonowanych gron Corvina (80%), Rondinella (15%) i Molinara(5%). Produkowane metodą Ripasso, leżakuje pomiędzy 12, a 18 miesięcy w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu. 

  125,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 96,00 zł W magazynie

  Znakomite wino skomponowane wyłącznie z ręcznie zbieranych gron Merlot. Dojrzewało od 8 do 14 miesięcy w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu. Urzekająca rubinowa barwa z fioletowymi refleksami. Bukiet i smak intesywnie owocowe z delikatnym, pikantnym akcentem.

  96,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 259,00 zł W magazynie

  Znakomite wino  dojrzewało w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu 18 do 24 miesięcy. Intensywna rubinowa barwa, w aromacie bogactwo dojrzałych owoców z przewagą śliwki i przyjemne nuty wanilii. W ustach bardzo dobrze ułożone, o pełnej strukturze, z długim, tostowym finiszem. Idealne do czerwonych mięs, dziczyzny i dojrzałych serów. Wskazana...

  259,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 63,00 zł W magazynie

  Znakomite wino do produkcji tego wina posłużyły najlepsze, ręcznie zbierane grona szczepu Pinot Grigio. Dojrzewało przez kilka miesięcy w stalowych kadziach. Błyszcząca, słomkowa barwa z zielonymi refleksami. Delikatny aromat z dobrze wyczuwalnymi nutami gruszki.

  63,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 99,00 zł W magazynie

  Znakomite wino skomponowane jest ze szczepu Sauvignon Blanc, ma piękną, połyskliwą barwę i aromatyczny bukiet pełen owoców cytrusowych i kwiatów czarnego bzu. Usta soczyste i dobrze zbudowane, z wyczuwalną mineralnością. Szlachetności dodaje mu kilkumiesięczne leżakowanie na osadach w stalowych tankach.

  99,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 89,00 zł W magazynie

  Doskonała kompozycja gron szczepów: Merlot (30%), Cabernet Sauvignon (30%) oraz Sangioveto (40%). Leżakowane przez 4 miesiące w stalowych tankach oraz 4 miesiące w butelce. Wino o intensywnych aromatach, z przewagą ciemnej śliwki, ziół oraz czekolady i mocnym, zdecydowanym charakterze. Delikatnie pikantne, ale mimo to łatwe i przyjemne w piciu. Idealne na...

  89,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h

Wino- szlachetny trunek

Dobrej jakości wino od czasów antycznych uważane było za niezwykle szlachetny trunek. To napój alkoholowy uzyskiwany w czasie fermentacji moszczu winogronowego. Na świecie istnieje wiele rodzajów win. Wynika to z ogromnej ilości odmian winorośli, a także oddziaływania środowiska naturalnego i warunków atmosferycznych na ich wzrost. Ponadto, zastosowanie różnych technik winifikacji pozwala uzyskać wina białe, różowe i czerwone. Wino z uwagi na różną zawartość cukru można podzielić na wytrawne, półwytrawne, słodkie i półsłodkie. Na rynku dostępne są także wina musujące oraz niemusujące. Nauką, która zajmuje się produkcją wina jest enologia.

Historia wina:

Historia wina sięga czasów starożytnego Egipt, kiedy to 3000 lat przed naszą erą zaczęto produkować pierwsze tego rodzaju trunki. Intensywna uprawa winorośli zaczęła być bardzo popularna i stała się powszechna na terenie Starożytnej Grecji, Rzymu a także dzisiejszej Hiszpanii, Francji oraz Niemiec. Wino spożywane było, zarówno w czasie obrzędów religijnych, jak i do posiłków. Winiarstwo stało się dziedziną nauki i rzemiosłem, które intensywnie rozwinęło się do połowy XIX wieku. W Polsce pierwsze winorośle pojawiły się wraz z nastaniem chrześcijaństwa, a wino było produkowane przez zakonników, którzy poznali tajemne receptury winiarskie. Okres rozpowszechniania się upraw winorośli na terenie Rzeczpospolitej przypada na XV wiek.

Podział win:

Ze względu na zawartość alkoholu wina można podzielić na stołowe, musujące oraz wzmacniane. Te pierwsze mają zawartość alkoholu od 9 do 15% obj., wina wzmacniane osiągają do 22% obj., głównie w wyniku dodawania destylatu, z kolei wina musujące z reguły są najsłabsze i posiadają najmniejszą zawartość alkoholu. W Unii Europejskiej stosuje się także podział na wina gatunkowe, które przypisane są do określonych regionów, szczególnie we Francji, Włoszech, w Hiszpanii, Luksemburgu oraz w Niemczech. Najstarszy podział win opiera się na ich zastosowaniu oraz cechach charakterystycznych. Wyróżnia się wina czerwone, zazwyczaj cierpkie i wytrawne, wina białe kwasowe o różnym poziomie słodyczy oraz wina różowe, które posiadają smak pośredni. Wina białe mogą być spożywane, jako aperitif, a także do posiłków złożonych m.in. z owoców morza, makaronów, ryb, sardynek, jak również warzyw, sałatek czy białego mięsa. Wino czerwone idealnie łączy się z potrawami z dodatkiem czerwonego mięsa, takimi jak stek, bigos czy ragout. Wina wzmacniane mogą być podawane do zup i tapas, zaś wina słodkie i rozgrzewające, tak zwane wina deserowe powinny być zwieńczeniem lub alternatywą deseru a także uzupełnieniem zaserwowanej gościom kawy. W bogatym i zróżnicowanym asortymencie naszego sklepu znajdziesz wiele gatunków win, pochodzących z m.in. regionów Kalifornii, Chile, Hiszpanii, Węgier, Niemiec, Francji, Australii, Argentyny, Grecji czy RPA. Oferujemy również zakup win z Nowej Zelandii i słonecznej Portugalii. Posiadamy wyłącznie wina pochodzące z renomowanych winnic i odmian winorośli - chardonnay, sauvignon blanc, riesling, jak również cabernet, merlot, pinot noir i syrah.

 • Tylko oryginalne produkty
 • Szybka realizacja rezerwacji
 • Wygodny kontakt
 • Płatności Przelewy24
Wszystkie prawa zastrzeżone: Eluxo.pl | Sklep Online | Kopiowanie treści zabronione.
Realizacja: www.selljus.pl