Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
WINO
Wino

WINO

Wino- szlachetny trunek

Dobrej jakości wino od czasów antycznych uważane było za niezwykle szlachetny trunek. To napój alkoholowy uzyskiwany w czasie fermentacji moszczu winogronowego. Na świecie istnieje wiele rodzajów win. Wynika to z ogromnej ilości odmian winorośli, a także oddziaływania środowiska naturalnego i warunków atmosferycznych na ich wzrost. Ponadto, zastosowanie różnych technik winifikacji pozwala uzyskać wina białe, różowe i czerwone. Wino z uwagi na różną zawartość cukru można podzielić na wytrawne, półwytrawne, słodkie i półsłodkie. Na rynku dostępne są także wina musujące oraz niemusujące. Nauką, która zajmuje się produkcją wina jest enologia.

Historia wina:

Historia wina sięga czasów starożytnego Egipt, kiedy to 3000 lat przed naszą erą zaczęto produkować pierwsze tego rodzaju trunki. Intensywna uprawa winorośli zaczęła być bardzo popularna i stała się powszechna na terenie Starożytnej Grecji, Rzymu a także dzisiejszej Hiszpanii, Francji oraz Niemiec. Wino spożywane było, zarówno w czasie obrzędów religijnych, jak i do posiłków. Winiarstwo stało się dziedziną nauki i rzemiosłem, które intensywnie rozwinęło się do połowy XIX wieku. W Polsce pierwsze winorośle pojawiły się wraz z nastaniem chrześcijaństwa, a wino było produkowane przez zakonników, którzy poznali tajemne receptury winiarskie. Okres rozpowszechniania się upraw winorośli na terenie Rzeczpospolitej przypada na XV wiek.

Podział win:

Ze względu na zawartość alkoholu wina można podzielić na stołowe, musujące oraz wzmacniane. Te pierwsze mają zawartość alkoholu od 9 do 15% obj., wina wzmacniane osiągają do 22% obj., głównie w wyniku dodawania destylatu, z kolei wina musujące z reguły są najsłabsze i posiadają najmniejszą zawartość alkoholu. W Unii Europejskiej stosuje się także podział na wina gatunkowe, które przypisane są do określonych regionów, szczególnie we Francji, Włoszech, w Hiszpanii, Luksemburgu oraz w Niemczech. Najstarszy podział win opiera się na ich zastosowaniu oraz cechach charakterystycznych. Wyróżnia się wina czerwone, zazwyczaj cierpkie i wytrawne, wina białe kwasowe o różnym poziomie słodyczy oraz wina różowe, które posiadają smak pośredni. Wina białe mogą być spożywane, jako aperitif, a także do posiłków złożonych m.in. z owoców morza, makaronów, ryb, sardynek, jak również warzyw, sałatek czy białego mięsa. Wino czerwone idealnie łączy się z potrawami z dodatkiem czerwonego mięsa, takimi jak stek, bigos czy ragout. Wina wzmacniane mogą być podawane do zup i tapas, zaś wina słodkie i rozgrzewające, tak zwane wina deserowe powinny być zwieńczeniem lub alternatywą deseru a także uzupełnieniem zaserwowanej gościom kawy. W bogatym i zróżnicowanym asortymencie naszego sklepu znajdziesz wiele gatunków win, pochodzących z m.in. regionów Kalifornii, Chile, Hiszpanii, Węgier, Niemiec, Francji, Australii, Argentyny, Grecji czy RPA. Oferujemy również zakup win z Nowej Zelandii i słonecznej Portugalii. Posiadamy wyłącznie wina pochodzące z renomowanych winnic i odmian winorośli - chardonnay, sauvignon blanc, riesling, jak również cabernet, merlot, pinot noir i syrah.

Aktywne filtry

Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_8

PINOT GRIGIO BOTTER

(0)
Delikatne i świeże Pinot Grigio o jasnosłomkowej barwie i intensywnym bukiecie świeżych owoców i białych kwiatów. W ustach delikatne i eleganckie, z dobrze zbalansowanymi nutami dojrzałych owoców tropikalnych i jabłek.
Cena 42,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: WA_2932

Born Rose Barcelona

(0)
Wino Born Rose to hiszpańskie  wino o wysokiej  zawartości aromatów. Na pierwszym planie cytrusy (grapefruit i  mandarynka), owoce tropikalne (ananas i mango) na tle kwiatowym (jaśmin) i świeże zioła  (tymianek i mięta). Miłe, słodkie i gładkie z zrównoważonym smakiem.
Cena 83,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_26

SOAVE BOTTER

(0)
Zestawienie odmian Garganega Veronese (75%), Chardonnay i Pinot Bianco. Połyskliwa i jasnosłomkowa szata. Bardzo świeże aromaty bogate w nuty kwiatów i owoców. W ustach doskonały balans owoców, kwasowości i nut mineralnych, z przyjemnym, migdałowym finiszem.
Cena 39,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_30

BASTIANICH FRIULANO

(0)
Bastianich Vigne Orsone to 100% tej znakomitej odmiany winifikowane i dojrzewane przez 7 miesięcy na osadzie w tankach ze stali nierdzewnej. Wino o intensywnych aromatach dojrzałej, soczystej gruszki i brzoskwiń, lekkiej mineralności i soczystej kwasowości. W ustach lekki posmak migdałów i czysty, długi finisz.
Cena 88,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_33

SANCTA SANCTORUM

(0)
 Półsłodkie, białe wino gronowe wyselekcjonowane z klasycznych, włoskich białych szczepów winorośli. Przeznaczone zarówno do celów liturgicznych jak i celebrowania miłych okoliczności w gronie rodziny i przyjaciół.
Cena 27,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_42

TENUTA VALLESELLE PINOT GRIGIO

(0)
Znakomite wino do produkcji tego wina posłużyły najlepsze, ręcznie zbierane grona szczepu Pinot Grigio. Dojrzewało przez kilka miesięcy w stalowych kadziach. Błyszcząca, słomkowa barwa z zielonymi refleksami. Delikatny aromat z dobrze wyczuwalnymi nutami gruszki.
Cena 74,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_47

DE STEFANI VENIS SAUVIGNON BLANC

(0)
Znakomite wino skomponowane jest ze szczepu Sauvignon Blanc, ma piękną, połyskliwą barwę i aromatyczny bukiet pełen owoców cytrusowych i kwiatów czarnego bzu. Usta soczyste i dobrze zbudowane, z wyczuwalną mineralnością. Szlachetności dodaje mu kilkumiesięczne leżakowanie na osadach w stalowych tankach.
Cena 115,00 zł
Więcej
Dostępny